מפוחיות

נעל

New member
מפוחיות

שמחה וטובת לב, נעל חזרה מפראג עם מפוחית חדשה (וראשונה, בשבילה). אחרי בדיקה קצרה באינטרנט נעל גילתה שהיה לה מזל והיא נפלה על דגם לא רע יחסית של מפוחית בלוז (יש להבדיל בין מפוחית בלוז/מפוחית דיאטונית למפוחית כרומטית) - Hohner Special 20. הצליל נשמע טוב, החברה (כך מסתבר) חברה מכובדת ביותר מגרמניה. המחיר גם כן לא בשמיים. כך שההודעה הזו אמורה להיות, בחלקה הראשון לפחות, המלצה על הכלי החמוד מאוד הזה, שיחסית קל להשתלט עליו וכל כך קל לקחת אותו לכל מקום. ואיפה שיש מוסיקה - נחמד. החלק השני (כפי שנרמז בחלק הראשון) הוא קריאה לעזרה. הרבה כבר אמרו לנעל שמאוד קל ללמוד לנגן על מפוחית לבד, אבל נעל הייתה מאוד מעוניינת בבעיטת פתיחה מוצלחת בעזרת האינטרנט. היא מצאה כבר אתר לא רע עם שיעורים במפוחית (www.harmonicalessons.com), אבל הייתה מעוניינת לדעת אם קיימים עוד אתרים בנושא, ואולי אפילו מוצלחים יותר. בעיקר היא מחפשת אתרים שמסבירים על טכניקות אילתור במפוחית בלוז (דיאטונית). מישהו מכיר? נעל, שמוזר לה לראות את השם שלה מודגש בשחור פתאום ;-)

Charmless Man

New member
מפוחית?!?!?!

עוד לא שמעתי על מישהי שמנגנת על מפוחית (או מישהו) אבל אולי זה נחמד כמובןשאני חושב שאדבוק בגיטרה אך לכולם יש את השגעונות שלהם. איך היה בפראג? אני לא יודע לגבי האתר אבל אני בטוח שיש איפושהו משהו על הנושא בהרחבה.

solidrock

New member
מפוחית זה אחלה!

מפוחית זה אחלה!!! אני קניתי אחת במיוחד לטיול לאילת. היא קלה, קטנה, נוחה ואחלה בידור! גם אני קניתי מפוחית של Hohner, אבל שלי כרומטית. למזלי, היא הייתה בחצי מחיר בכלי זמר. שילמתי כ- 250 ש``ח (עד כמה שאני זוכר). זה נורא קל ללמוד לנגן על מפוחית, אבל זה קשה ללמוד לנגן עליה ממש טוב, כמו כל נגני הבלוז או כמו שלישיית אדלר הישראלית המפורסמת. מי שלא יודע, שלישיית אדלר זו הלהקה היחיד בעולם, אשר מורכבת משלוש מפוחיות! הם חברה מאוד מאוד מוכשרים בנושא.

sagireuven

New member
אם למישהו אכפת

שלישיית אדלר מגנים גם על מכונת כתיבה......

אההההה:)

לידיד שלי יש מפוחית ואני כל הזמן מנסה לנגן ולא הולך לי....:) למרות שאני מצליחה את הבלוז בערך....

למעלה