מפלגה חדשה בישראל - מפלגת אור

גוססי

New member
מפלגה חדשה בישראל - מפלגת אור

קמה מפלגה חדשה אשר תקדם את נושא הפרדת מוסדות הדת מהמדינה ואכיפת תכנית ליבה אחידה במערכת חינוך כללית אחת (תוך ביטול מגזרי החינוך השונים). מייסד המפלגה, ירון ידען, רב לשעבר שיצא לשאלה, מייסד וראש ארגון דעת-אמת, וכיום חוקר תלמוד ומקרא. מפלגת "אור" הינה מפלגה דמוקרטית, ציונית, אשר חרתה על דגלה את ערכי ההומניזם, שוויון אזרחי מלא, השכלה וכבוד האדם וחירותו, ושמה לה כמטרה לאחד את כל מגזרי האוכלוסייה בישראל - ללא הבדל דת, מין, מגזר, מוצא ומעמד כלכלי - למען קידום מטרות יסוד, כדלקמן: א. הפרדת מוסדות הדת מהמדינה. ב. שוויון מלא בזכויות וחובות לכל האזרחים. ג. העצמה מרבית של חירויות הפרט. ד. שיקום האמון ותחושת השיתוף בין כל האזרחים. ה. חינוך חובה חינם לכלל אזרחי המדינה, אשר ינחיל ערכי הומניזם, תבונה, מדע, חירות ונאמנות למדינה, תוך שיקוף עקרונות השוויון והדמוקרטיה בשילוב עם ערכי מסורת ורב תרבותיות. בעזרת שרביט החינוך נעמיד את דמותה של ישראל חילונית, ציונית, נאורה וליברלית בראשית מטרותינו. הפרדת מוסדות הדת מהמדינה וכינון ליבת מערכת חינוך ממלכתית לכולם, תוך חופש לימוד מקצועות אותנטיים לכל קהילה. מטרתנו המוצהרת היא להגיע לכל תושבי מדינת ישראל עם תוכנית רפורמות אזרחיות מעמיקה ונרחבת, שתעודד, בין היתר, את פיתוחה של התרבות הליברלית ואת ההתחדשות החברתית. מפלגת אור מונה מייסדים, חברים ותומכים, ביניהם יאיר גרבוז, יהושע סובול, דני קרמן, עורך הספרים תומר קרמן, שגריר ישראל ביוגוסלביה לשעבר יורם שני, מייסד בד"צ שארית ישראל ומשגיח כשרות לשעבר טוביה מושוביץ, המו"ל יעקב סתר, מייסדת "חופש" וחברת מועצת העיר תל אביב לשעבר צופיה מלר, הורים לילדים חוזרים בתשובה, קבוצות חוזרים בשאלה, מדענים, הומניסטים, אנתרופולוגים, חוקרי תרבות ומקרא, פרופסורים, עורכי דין, קולנוענים, אנשי רוח וספר, שכירים. לפרטים נוספים, להצטרפות, לתמיכה וסיוע: נועה אברבנאל 0544-824900 [email protected]

לנועה שלום

אמנם אני חבר מפלגת שינוי, אך יש לי שתי שאלות: 1) זה לא שאני מנסה להעביר ביקרת. אבל מדוע הקמתם את אור אם יש כבר את שנוי שפועלת למען הפרדת הדת מהמדינה? 2) האם תשבו עם ש"ס ויהדות התורה בממשלה? בכל מקרה בהצלחה בבחירות עם רוב המצע אני מזדהה. קצת הסתייגות מציונות וביטול מוסדות חינוך. ציונות אני מסוגל להיות במפלגה ציונית הרי גם שינוי ציונית. לגבי ביטול מוסדות חינוך למגזרי אין לי בעיה שיהיה חינוך פרטי בתנאי אחד שאותו אחד שאחראי על החינוך יממן את עצמו ולא הממשלה.

תכניס לראש טומי: שינוי מתה, היא כבר לא קיימת.

ולא, אני ממש לא מתכוון לזה שעמד בראשה, אני מתכוון למפלגה עצמה, שבגדה בבוחריה והביאה על עצמה את כיליונה.

לשלומי שלום

שינוי חיה אתה תראה בעוד שנתיים או מתי יוקדמו הבחירות שינוי חיה. שינוי קיימה את מה שהבטיחה ממשלה ראשונה ללא חרדים, משרד הדתות פורק, מותר היה למכור חמץ וכו'. לגבי טומי לפיד לצערי הוא נפטר אני זוכר את השנים היפות אתו. גם אם השנתיים האחרונות היו מאכזבות מותו גורם לי לכאב

הבחירות האחרונות היו הוכחה חיה לכך ששינוי מתה

והבחירות הבאות יהיו הוכחה לכך שאף אחד לא חוזר מעולם המתים. מי שמת נשאר מת לנצח. ואם אתה צריך הוכחה לכך, תראה את ד"ש.

לשלומי שלום

לשינוי סיכוי לחזור לכנסת. ההתפרעויות של החרדים עקב מצעד הגאווה, שריפת הפחים או חנויות שמוכרות חזיר, חוק הצנזורה ,האיסור על מכירת חמץ ובמיוחד אם מחר הממשלה תיפול מפני שלא ענו לדרישות של ש"ס יחזירו את שינוי. הציבור החילוני למד את הלקח ובבחירות הבאות יבחר בשינוי

אכן הציבור החילוני למד את הלקח...

וזו גם הסיבה ששינוי כבר לא תחזור לעולם לכנסת. כי הלקח הוא לא לסמוך על מפלגת בועה וירטואלית שתתפוצץ לך בפנים. ואת זה אכן הציבור החילוני למד על בשרו עם שינוי.

אני חולק על דעתך

הלקח של הציבור החילוני הוא לבחור במפלגה חילונית על מנת שתייצג אותם. שינוי קיימה את כל מה שהבטיחה ציינתי זאת בהודעה הקודמת או שתי הודעות. שינוי לא מפלגת בועה, שינוי זאת מפלגה עם אידיאולוגיה

"מפלגה עם אידיאולוגיה"? אל תצחיק אותי...

איזו אידיאולוגיה בדיוק? לדפוק את העניים? כי זה הדבר היחיד ששינוי עשתה שהיא היתה בממשלה. ואת זה היא אפילו לא הבטיחה לבוחריה, שרבים מהם נפגעו גם הם מהצעדים של שינוי בממשלת שרון. תתפלא, אך לא סתם הבוחרים נטשו את שינוי בהמוניהם. אף אחד לא משוגע ולא טיפש לנטוש מפלגה שדואגת לו ולאינטרסים שלו. ועובדה שהבוחרים של שינוי נטשו אותה בהמוניהם...

לשלומי שלום

לשינוי הייתה ויש אידיאולוגיה, לא לדפוק את העניים כמו שאתה טוען אלא לבצע הפרטות. נתניהו הצליח לעשות מהלכים בזכות שינוי ראה דוגמא הורדת הקצבאות לפרזיטים. בגלל הסוציאליזם יש כאלו שלא עובדים מפני שהם יודעים שיקבלו הטבות למרות שיש להם יכולת לעבוד. לעומת זאת אם אתה מחפש מפלגה ללא אידיאולוגיה זאת קדימה. לשינוי יש אידיאולוגיה גם אם היא לא תואמת את הדעות שלך. אותו ציבור שנטש אותנו יחזור אלינו, לא כל המנדטים, אבל יש כאלו שכן

כן, ראינו לאן הובילו את המדינה ההפרטות שלו...

אידיאולוגיה של לגזול מהעניים והחלשים, הנכים, החולים, הילדים, וכל אלה שאינם יכולים להתגונן מפני הגזלנים בשירות החוק, ולתת לעשירים ובעלי ההון המושחתים, שקונים כל מה שזז במדינה הזאת טיפין טיפין, כאילו מדובר בלוח המונופול הפרטי שלהם, זו לא אידיאולוגיה, זה שוד לאור היום. כך שקשה לי מאוד להאמין שיהיו הרבה אנשים שישושו ליטול חלק ב"אידיאולוגיה" הזאת, ובטח לא אלה ששייכים לנגזלים...

המדיניות שלו הובילה להצלחה

בזכות נתניהו יש הבדל בין ישראל למדינות כמו ונצואלה, הקיצוצים בקצבאות היו בחלקם מתבקשים. הפרטות זאת אידיאולוגיה, אידיאולוגיה זה לא מי שמסכים אתך אלא דעה גם ימנית אני יודע שזה נשמע מוזר יש כאלו שלא חושבים כמוך. שינוי תעבור את אחוז החסימה, רק תראה שיש 32 מנדטים ימניים אתה רואה יש כאלו שמסכימים עם הימין הכלכלי

עוד "הצלחה" שכזאת ואבדנו כולנו

ראינו איך נראה העם שלנו והצבא שלנו במלחמה האחרונה... "עלובי נפש" זה תיאור קל מדי בשביל לתאר את זה... וזה שיש 32 מנדטים לימין, או יודע מה... אפילו 50 מנדטים, עדיין לא אומר שכל המנדטים מסכימים עם האידיאולוגיה של הימין הכלכלי. תתפלא, אך רוב מי שמצביע לימין, מצביע מטעמים מדיניים וביטחוניים, ולא דווקא מטעמים כלכליים וחברתיים. כבר אמרו לך החברים שלך למפלגה, בפורום של שינוי ז"ל, שאתה קיצוני מדי מבחינה כלכלית אפילו בשביל הכי קיצונים שבימין הכלכלי...

לא הייתי בטוח במשפט שאמרת

לא הצלחנו במלחמת לבנון השניה, אני התנגדתי למלחמה. נתניהו היה שר אוצר ולא בטחון (וטוב שכך). לגבי ההצבעה למפלגות הימין יש 32 מנדטים במידה שהם יעלו זה מוכיח על הסכמה. המצביעים בוחרים את הימין גם בגלל הכלכלה, יכול להיות שגם המצע הבטחוני משפיע, אבל גם הכלכלי. לגבי הטענה שגם בשינוי טענו שאני קיצוני אני מתון עליך טענו שאתה שמאלני קיצוני כלכלית בצדק ולא רק משינוי

dw2322

New member
שינוי גם צמצמה הטבת החשמל חינם

מפעמיים הממוצע לממוצע (שזו כבר הטבה סבירה). זו היתה חקיקה אמיצה פוליטית של פורז (שעובדי ח"ח כמובן זוכרים לו). שינוי גם ניסתה לפעול לאיחוד רשויות, שכן הרשויות המקומיות הם אחד מהמקומות הפחות יעילים במגזר הציבורי. אם ת"א מסתדרת מצויין עם ראש עיר אחד על 400 אלף איש (כך שגם אם יש קצת אי עילות היא מתפזרת על מאות אלפי משלמי ארנונה) הרי שכאשר יש רשויות עם 2000 איש הרי יוצא שחלק נכבד מהתקציב הולך על משכורות לראשי מועצה ומנגנון. זו היתה יוזמה אמיצה פוליטית, שכן מרכז הליכוד בשעתו היה מורכב מנציגים כאלו, שרצו ג'ובים ולמותר לציין שחיסול ג'ובים מיותרים זה משהו שרצוי ציבורית אך יהיה לצנינים בעיני פוליטיקאים.

dw2322

New member
שינוי זה מותג חזק

גם אם היו למותג הזה כשלונות עדיין הוא מותג חזק ומוכר בעין הציבורית, ולא מומלץ לוותר עליו לטובת מותג אחר ולא מוכר. רוב מוחלט של המותגים האחרים נעלם (עשרות תנועות שלא עברו את אחוז החסימה, כשאנו זוכרים רק את הבודדים שהצליחו, ע"ע קדימה והגמלאים). לכן מה שאני הייתי מציע זה לתנועות עם מסר חברתי דומה להצטרף לשינוי, ולפעול ביחד לטובת הגשמת החזון שלהם. נכון, תמיד יהיו קצת חילוקי דיעות, אך ברצוני להזכיר לכולם שינוי+חץ גם יחד לא עברו את אחוז החסימה, וצריך עשרות אלפי קולות כדי להצליח להיות סיעה קיקיונית. קיקיונית! לא סיעה שבאמת משנה משהו, כך שבלי איחוד כוחות משמעותי אף אחד לא ישיג כלום. נו, וזה יהיה יותר טוב? כדי לשכנע את הסיעות החדשות אפשר לאמר שמאחר ושינוי כיום קטנה למדי הרי שאם כמה מאות פעילים אמיתיים יתווספו אליה הם ככל הנראה יוכלו להשפיע לא מעט (מן הסתם במסגרת הקונספט הכללי של התנועה). זה ההבדל בין סיעה קטנה, שאפשר לשנות ולהשפיע בתוכה, לבין סיעה גדולה בה ההשפעה אפסית. אם מנגד המטרה של הסיעה החדשה היא ג'ובים הרי שרוב הסיכויים שהם יצאו בלי כלום.

נשמע מעניין

מה המצע החברתי-כלכלי של המפלגה הזאת? אני מאוד מקווה שהיא לא מתכוונת ללכת בדרכה של שינוי, שהבטיחה א' ובסוף סיפקה ת'...

מתודי

New member
המצע שלה הוא להיות אנטי חרדים

תחשוב על "דעת אמת" אבל עם כוח פוליטי. מפלגת שנאה שמתהדרת בכינוי "ליברלית".

אותי מעניין המצע הכלכלי-חברתי שלה

כל השאר זה בולשיט, אם המצע הכלכלי-חברתי לא מתאים לי.

למעלה