מצב הענף בארץ לבעלי ניסיון של מתחת ל3 שנים

• פותח הנושא Be1n
  • פורסם בתאריך

Be1n

Member
היי,

אני מפתח עם ניסיון של שנה וחצי ופוטרתי לאחרונה בגלל סיבות שלא נוגעות אליי.

נראה כאילו אין משרות בחודשיים האחרונים לבעלי ניסיון של פחות מ3 שנים ואני מרגיש קצת תקוע.
למדתי בעצמי עוד ספריית וב (בפייתון) ולקחתי קורס kafka כי זה עניין אותי, אז זה קצת הסיח אותי.

אבל עכשיו אני פשוט חסר תעסוקה.

אין לי שאלה ספציפית פה, אבל אני אשמח לשמוע דעות על המצב בענף ואולי עצות כאלה ואחרות.
חשבתי אולי לחפש בחו"ל, אבל אני לא בטוח באופק התעסוקתי של משרה בחול.

נערך לאחרונה ב:

SupermanZW

Well-known member
היי,

אני מפתח עם ניסיון של שנה וחצי ופוטרתי לאחרונה בגלל סיבות שלא נוגעות אליי.

נראה כאילו אין משרות בחודשיים האחרונים לבעלי ניסיון של פחות מ3 שנים ואני מרגיש קצת תקוע.
למדתי בעצמי עוד ספריית וב (בפייתון) ולקחתי קורס kafka כי זה עניין אותי, אז זה קצת הסיח אותי.

אבל עכשיו אני פשוט חסר תעסוקה.

אין לי שאלה ספציפית פה, אבל אני אשמח לשמוע דעות על המצב בענף ואולי עצות כאלה ואחרות.
חשבתי אולי לחפש בחו"ל, אבל אני לא בטוח באופק התעסוקתי של משרה בחול.
המשבר בהייטק הוא עולמי ולא רק בישראל, הוא החל ב2021. יש גם הרבה מפוטרים עם 3 שנים ניסיון ויותר ולכן המעסיקים יכולים לדרוש וגם להיות בטוחים שימצאו.

בדרך כלל משרות remote הן פשוט כאלה שבהן ניתן לעבוד מהבית ולא כאלה שבהן ניתן לעבוד ממדינה שונה מהמדינה בה נמצא המעסיק. אתה מחפש משרת location independent, דבר נדיר מאוד.

יש לי רעיון אחר עבורך, נסה להיות freelance ולקבל עליך פרויקטים, אמנם מדובר בפרויקטים קצרים (מטבעם) אבל הם משלמים טוב, עם הזמן תשיג לך שם ותוכל לדרוש יותר ממה שמציעים. מקובל שfreelance מנהלים מו"מ עם מבקש הפרויקט וככל שהskills שלך רבים יותר והנסיון שלך (גם כfreelance) רב יותר אתה יכול לדרוש יותר. הרבה פרויקטים שמיועדים לfreelance הם location independent.

הייתי מציע לך לנסות להגר על ויזת סטודנט וללמוד בחו"ל אם היית מתכנן לעבור לחיות בחו"ל לתקופה ארוכה, יש מדינות שבהן בוגרי אוניברסיטאות ואפילו סטודנטים משיגים internship שעוזר להם לצבור ניסיון ואם הם עובדים (חוקי) במשך שנה ממועד סיום הלימודים יכולים גם להגיש בקשה לתושבות קבע ובמקרה כזה בדרך כלל מקבלים. אמנם לא חייבים לעשות internship אבל מומלץ מאוד לעשות. לבוגרים ללא ניסיון כמעט בלתי אפשרי למצוא עבודה היום ורק הinternship פותח להם דלת בשוק התעסוקה. למי שלא מוצאים internship עדיף אפילו להיות co op ללא תשלום למספר חודשים שאחר כך פותח דלת לinternship. רוב הinterns מגיעים תוך מספר חודשים למשרה קבועה אצל אותו מעסיק ולכן זה משתלם.

arn1956

Member
תמיד יש גלים של גאות ושפל בתחום. עכשיו זה שפל וכנראה שזה ישתנה בעתיד.
אינני יודע מה המצב בחו"ל כרגע אבל אני לא מבין למה שלא תנסה?

Be1n

Member
האמת שפשוט אין משרות, עד עכשיו זימנה אותי חברה אחת למשרת סניור(ככל הנראה) ונתנה לי מבחן של סניור (עם ידע בדב-אופס) שלא הייתי מוכן אליו בכלל.
אני מניח שאני פשוט מעט מתוסכל מזה שאפילו אין משרות.

בינתיים למדתי עוד ספריית ווב, איך לעבוד עם JWT ועוד כלים בשפה.
גם למדתי kafka (עד כמה שאפשר)
עכשיו החלטתי ללמוד react.

אני מחפש מדי פעם משרות בחו"ל, אבל יש מספר בעיות איתן כגון:
לפעמים שהם מסמנים את המשרה כ"remote", הם עדיין מתכוונים למישהו שמתגורר באותה מדינה.
יש משרות שמוצעות במדינות שבהן השכר הממוצע נמוך משמעותית מישראל (אז לשם אני לא מגיש).
אני עדיין לא עם 3+ או 5+ שנות ניסיון. (למרות שאני לא מבין את הדרישה הזו, אחרי שעבדתי יותר משנה היא פשוט נראית לי מוזרה)
לא ממש ברור איפה יש ריכוז של משרות שמוגדרות באמת כ"remote" (אני מחפש באתרים שכביכול מוגדרים ככאלה, אבל גם בהם יש את כל הבעיות שמצויינות כאן)

arn1956

Member
מניסיון שלי זה תקופתי. למשל היה משבר קשה בשנים 2001 - 2003 אבל הוא עבר. היה משבר בשנים 2008 - 2009 וגם הוא עבר. אחרי כל אחד מהמשברים האלו היה ביקוש גבוה שנמשך שנים רבות. תמשיך לחפש. גם בתקופות משבר יש משרות פה ושם ולדעתי גם משרות למתחילים.
באשר למבחן שעברת : אני מניח שזו הפעם הראשונה שהוזמנת לראיון אחרי שפוטרת. כנראה שעשית את השגיאה (שלדעתי היא נפוצה וגם אני עשיתי אותה בעבר) שלא התכוננת או שלא התכוננת מספיק למבחנים. אל תיקח את זה ללב כי כולנו עושים שגיאות. פשוט תלמד מזה ותתחיל להתכונן היטב לראיונות עוד לפני שמזמינים אותך.

Be1n

Member
מניסיון שלי זה תקופתי. למשל היה משבר קשה בשנים 2001 - 2003 אבל הוא עבר. היה משבר בשנים 2008 - 2009 וגם הוא עבר. אחרי כל אחד מהמשברים האלו היה ביקוש גבוה שנמשך שנים רבות. תמשיך לחפש. גם בתקופות משבר יש משרות פה ושם ולדעתי גם משרות למתחילים.
באשר למבחן שעברת : אני מניח שזו הפעם הראשונה שהוזמנת לראיון אחרי שפוטרת. כנראה שעשית את השגיאה (שלדעתי היא נפוצה וגם אני עשיתי אותה בעבר) שלא התכוננת או שלא התכוננת מספיק למבחנים. אל תיקח את זה ללב כי כולנו עושים שגיאות. פשוט תלמד מזה ותתחיל להתכונן היטב לראיונות עוד לפני שמזמינים אותך.
כן, נקווה שיעבור מהר. טנקס!

למעלה