מצטרפת אליכן

יולי 154

New member
מצטרפת אליכן

אני בהריון בשבוע 18 כבר בתחילת ההריון, שבוע 7, עשיתי העמסת סוכר של 100 עקב ערכים גבוליים של סוכר בצום (105) ובגלל שאבא שלי ואחותי חולי סוכרת. בהעמסה יצא כך: צום: 103 60- 180 120- 118 180- 100 נאמר לי ששני ערכים גבוהים: צום ושעה אחרי ומאז אני עם דיאטה ןמעקב של מרפאת סוכרת הריון ו-4 בדיקות ליום (צום ושעה אחרי כל ארוחה) האם הערכים שלי גבוליים? חיוביים? גבוהים? יש לי בעיה לעלות במישקל, לא עליתי כלום מתחילת ההריון ואני רזה. נאבקת קשה לעלות במשקל ללא הצלחה בינתיים.

האלן יולי !

התוצאות שלך ממש ממש ממש גבוליות. תוצאות תקינות הן: בצום - פחות מ 95 אחרי שעה - פחות מ 180 אחרי שעתיים - פחות מ 155 אחרי 3 שעות - פחות מ 140 לא יודעת לייעץ לך לגבי עליה במשקל, אף פעם לא הייתי בצד הזה של המיתרס, תמיד הייתי בצד של אלו שמתות להוריד עוד 2-3 קילו (לפעמים יותר), והבעיה שלך לי אישית נראית כמו חלום ורוד
(ובטח לא רק לי ...) אני חושבת שאם את אוכלת מסודר, ואת כל אבות המזון, ואם גודל העובר תקין, אז זה לא נורא שלא עלית במשקל, אבל אולי כדאי להתייעץ עם דיאטנית/רופא. אני יודעת שטחינה ואבוקדו הם שני דברים בריאים, לא מכילים הרבה פחממות, ויחד עם זה עשירים בקלוריות (אבל קלוריות בריאות) - אם את אוהבת, אולי אכילה שלהם תעזור לך לעלות במשקל. בכל אופן, נראה לי שהכי כדאי להתיעץ עם רופא/דיאטנית.

שלום יולי

כמו שאמרה פינה אכן הערכים שלך מאוד גבוליים ואני מניחה שאת מטופלת בדיאטה בלבד. אבל קצת משונה בעיניי העובדה שלא עלית בכלל מתחילת ההריון. מה אומרים הרופאים על זה? האם העובר מתפתח תקין? כלומר האם עושים US? יתכן וירדת מתחיל ההריון בגלל הקאות? מה מצב הערכי הסוכר שלך היום?

יולי 154

New member
עוד פרטים

אז ככה, העוברית מתפתחת תקין. ערכי הסוכר שלי מאוזנים: בצום עד 80 ושעה אחרי ארוחה עד 130. לא סבלתי מהקאות בכלל, רק מבחילות שעברו עכשיו. יש לי בעיה לעלות במשקל, זה היה לי גם בהריון הקודם- עליתי עד חודש שישי רק 1 ק"ג ועליתי סה"כ 6 ק"ג כל ההריון. זה לא היה לי טוב כי הייתי אמורה לעלות יותר, יצאתי מבית חולים 2 קילו פחות ממה שהתחלתי את ההריון והייתי חלשה מדי. הפעם קיויתי שאני אעלה יותר, אבל זה לא קל עם הדיאטה לסוכר שמגבילה אותי בדברים משמינים. אני במעקב כל שבועיים במרפאת סוכרת הריון של מכבי ברמת מרפא. מקווה שהם יעזרו לי. בינתיים אשמח לעצות מה לאכול משמין ולא מעלה סוכר.

אוקי שמחה לשמוע.

דברים משמינים ? תני לי - לחשוב האמת לא נתקלתי הרבה בשאלה הזו
גבינה צהובה/מלוחה/צפתית בשר שמן, כבד טחינה או שקדיה (מן טחינה עשויה משקדים)
מאוד בריא דרך אגב. מיונז/חמאה /מרגרינה פיצוחים: שקדים, אגוזים, בוטנים פיסטוק ועוד גם מאוד בריא. אבוקדו, זיתים. שמן בכלל להוסיף בכמות אבל רוצי זיתים בכל זאת לא רוצים שתהיה לך הסתיידות עורקים אח"כ

למעלה