מקורות נייטרלים על פרעות1921,1929,1936-1937

vodka6

New member
מקורות נייטרלים על פרעות1921,1929,1936-1937

קודם כל, רק עכשיו גיליתי את הפורום הזה, ברכות! אני מקווה שאוכל להיעזר בו לעיתים קרובות. 1.אבקש ממי שמכיר לינקים או מקורות אחרים למידע באנגלית, (מקורות לא יהודים / ציונים..) על פרעות תרפ"א, תרפ"ט וכל הפרעות לפני 1948, אחת הטענות שחוזרות על עצמם בפורומים "אוהדי" ישראל בחו"ל, היא שעד 1948 היהודים והערבים ("פלסטינאים") חיו בשלום. בפעם האחרונה שנקלעתי לוויכוח הזה, הבאתי את פירוט כל המאורעות שקדמו להקמת מדינת ישראל ותיאורם בויקיפדיה. אז הביאו בפניי את התיאוריה החדשה, על כך שהיהודים נמצאים בעיצומה של משימת שיכתוב של ויקיפדיה. זה האתר EI , רק לפני, אזהיר שהוא כמובן אנטי ישראלי /אנטי יהודי ולא נעים מאוד לבקר בו, הם בעצמם מכנים עצמם "האינתיפאדה האלקטרונית". 2.אם מישהו מכיר קצת עובדות או לינקים על האתר, מהימנותו והתיאוריה החדשה אודה לו מאוד.

raanans

New member
ויקיפדיה זה המקור אמין

http://www.news.com/2100-1038_3-5997332.html ויקיפדיה משתווה לאנציקלופדיה בריטניקה. ובעתיד ויקיפדיה אף תעלה באמינותה. יש תוכנות שסורקות את ויקיפדיה ובודקות מי מפרסם מה. ובגלל האופי הדמוקרטי של ויקיפדיה- טעות לא יכולה לשרוד הרבה זמן. אין שום תוכנה או מנגנון דומה לשום מדיה אחרת. גופים אנטישמים למנהם לא מעוניינים באמת או במידע מהימן. הם מתנגדים לחופש מידע, או לעובדה שגם ליהודים מותר לפרסם מידע. אם תביא להם מידע שלא תואם את תיאוריות השינאה שלהם הם יפסלו את המקור בלי קשר למהימנות.

vodka6

New member
../images/Emo45.gifגם לדעתי, תודה רבה!

תודה רבה, גם לדעתי אמינותה של ויקיפדיה לא מוטלת בספק. (אביא לאחד הדיונים את הלינק שהבאת, אם זה בסדר)

raanans

New member
רק אל תצפה לתגובה אוהדת

רציונל זו לא תכונה שמאפינת אנטישמים או אנטי-ישראלים.

mordin

New member
תיקון גם לא באנגלית (רק בעבירית)

קראתי עכשיו כמה ערכים בנוגע למלחמת 1948 מהתקציר שם בהתחלה אפשר לחשוב שהם הערבים לא התחילו את המלחמה לפי מה שרשום שם, זה תחילת סיכסוך בינינו שגרם לפלסטינאים רבים לעזוב / להיות מגורשים מארץ מולדתם :|

mordin

New member
עוד אחד וזה בערך ישראל

הנה הסיכום של הערך ישראל Israel (Hebrew: יִשְרָאֵל‎, Yisra'el; Arabic: إسرائيل‎, Isrā'īl) officially the State of Israel (Hebrew: מְדִינַת יִשְרָאֵל‎ (help·info), Medinat Yisra'el; Arabic: دَوْلَةْ إِسْرَائِيل‎, Dawlat Isrā'īl), is a country in Western Asia located on the eastern edge of the Mediterranean Sea. It borders Lebanon in the north, Syria in the northeast, Jordan in the east, and Egypt on the southwest, and contains geographically diverse features within its relatively small area.[5] The West Bank and Gaza Strip, which have been occupied by Israel since 1967 and currently partially administrated by the Palestinian National Authority, are also adjacent. With a population of about 7.28 million,[3] the majority of whom are רק פה צריך להודות להם שהם הזכירו אותנו Jews, Israel is the world's only Jewish state.[6] It is also home to Arab Muslims, Christians, Druze, and Samaritans, as well as other religious and ethnic minority groups. The modern state of Israel has its roots in the Land of Israel (Eretz Yisrael), a concept central to Judaism for over three thousand years. After World War I, the League of Nations approved the British Mandate of Palestine with the intent of creating a "national home for the Jewish people."[7] In 1947, the United Nations approved the partition of the Mandate of Palestine into two states, one Jewish and one Arab.[8] The Arab League rejected the plan, but on May 14, 1948, the Jewish provisional government declared Israel's independence. The new country's victory in the subsequent Arab-Israeli War expanded the borders of the Jewish state beyond those in the UN Partition Plan. Since then, Israel has been in conflict with many of the neighboring Arab countries, resulting in several major wars and decades of violence that continue to this day.[9] תרגום ב1947 אושרה תוכנית חלוקה של הארץ לערבים וליהודים הערבים לא הסכימו אבל היהודים הכריזו עצמאות אפס התיחסות לקח שהערבים התחילו את המלחמה ואת כל הקונפליקט האזורי בתקיפה כוללת אלא רשום שהנצחונות של המדינה החדשה בסיכסוך שנוצר גרם הרחיב את גבולתיה בניגוד לתוכנית שאושרה עלידי האום ומאז ישראל הייתה בקונפליקט עם מדינות ערב השכנות אשר גרמו למלחמות ועשורים של אלימות עד היום הזה. Since its foundation, Israel's boundaries and even the State's very right to exist have been subject to dispute, especially among its Arab neighbors. However, Israel has signed peace treaties with Egypt and Jordan, and efforts are being made to reach a permanent accord with the Palestinians. התיחסות חד צדדית שמקשרת את הגבולות כפי שצוינו קודם ואת זכות הקיום של ישראלשממרמזת שהם לא קימים Israel is a representative democracy with a parliamentary system and universal suffrage.[10][11] The Prime Minister serves as head of government and the Knesset serves as Israel's legislative body. In terms of nominal gross domestic product, the nation's economy is estimated as being the 44th-largest in the world.[12] Israel ranks high among Middle Eastern countries on the bases of human development,[13] freedom of the press,[14] and economic competitiveness;[15] although human rights concerns are often expressed about de facto discrimination against minorities,[16] and Israel's record in the occupied territories.[17] סתם רשימה של עובדות --------------------------------------- יש פה משהו לא נכון? לא. אבל לדעתי צורת הכתיבה הזאת לא טובה. לגבי עריכה של WIKI מצטער יש לי בקושי זמן לכל מה אני עושה עכשיו

raanans

New member
חבל

לויקיפדיה יש יותר קוראים מאשר לפורום הסברה בתפוז.

mordin

New member
פורום הסברה זה בשבילנו...

אם יהיה פה מישהו שיהיה לו את הזמן להתחל במלחמות עריכה על WIKIPEDIA הרי הוא מבורך אני סה"כ מעלה כל מיני דברים ומתחזק את הבלוג שלי בזמן שברקע אני רואה את הסדרה היומית שלי. ולבלוג שלי יש פחות צפיות ממה שיש לפורום הסברה בתפוז, נו ו? כל אחד תורם מה שהוא יכול... נ.ב. מה אתה חושב על הבלוג שלי ?? ( הקישור הראשון ברשימה)

mordin

New member
בינתים הוא די מיותר וקיצי אבל אני עובד על זה

בינתים אני מתמקד בעיקר בדברים חיובים ופוליטיקלי קורקט או במלים אחרות יחצנות אני לשם דברים יפים בשביל למשוך אנשים ומחכה לזמן שיהיה לי יותר מ300 כניסות בשבוע כמו השבוע (כן זה היה שבוע טוב) כדי להתחיל להכניס חומר רציני. לאט לאט אני גם מוסיף גם כל מיני נושאים פופולרים כדי שיותר מילות חיפוש יפנו אלי אני גם דואג שכל הפוסטים הרלונטים כמו למשל זה של יום השואה לצרף להם כיתוב בערבית.(והיו לי כבר כמה מבקרים משם). מוצא חברים כדי שהבלוג יתפרסם אצל כמה שיותר אנשים וכו... קיצר זאת עבודה מסריחה אבל זה בסדר כל עוד עברנו את תקופת המבחנים יש לי איזה חצי שעה ביום לזה. אני בהחלט מחכה לרגע שאני אוכל להרשות לעצמי לרדת מעץ הפוליטקלי קורקט. אבל אני לא משלה את עצמי, ההשפעה של הבלוג שלי כרגע ובעתיד בים האינטרנט תשאף לאפס.

mordin

New member
תנסה פה אולי תמצא משהו

תנסה בקישור בחתימה שלי באתר SCRIBD מצד שצאל ב ADVOCACY יש שם קצת מסמכים. קישור ישיר: http://www.scribd.com/people/documents/398493/folder/9239

vodka6

New member
אחלה! אתר מצוין

בינתיים לא מצאתי, אבל אשב על זה מאוחר יותר וסביר שאמצא. תודה רבה.

mordin

New member
תפרט קצת מה בדיוק אתה צריך.

יש לי הרבה יותר חומר אבל הוא לא ממש מוכן לפרזנטציה ( אני מעלה לאתר הזה ולעד כמה רק דברים "יפים" לצערי). אבל אם תפרט קצת אני העשה חיפוש במחשב למשהו ספציפי. + אולי נוכל לעזור לך מידע כללי...

vodka6

New member
אחלה, תודה:

המטרה שלי כרגע, היא להראות ולהסביר שלא היה שקט ושלווה לפני 1948. הטענה העיקשת היא שאילולא "גנבנו" את הארץ (בין עם זה עפ"י אסכולה אחת ב67 ובין עם עפ"י האסכולה השניה ב 48 ) היינו חיים יחדיו בשלום, שלווה, הרמוניה ואהבה. לכן, מה שאני בעיקר מעוניינת בו הוא מקורות (שנחשבים יחסית נייטרלים) על הפרעות. לעת עתה, אני מביאה מויקיפדיה שכאמור, משנשת מקור אמין ומפורט, אבל תיאוריות אנטישמיות בידיוניות צצות בשפע על הגורמים שמאחוריה, דבר שאני מניחה שלפחות עבור חלק מהמבקרים באתר, מעלה ספקות.

raanans

New member
מי היה התוקפן:

לפני 1948 ההנהגה הפלסטינית דחתה כל הסכם שלום שיביא למדינה דו-לאומית או לחלוקת הארץ למדינה יהודית ומדינה ערבית. 1919 http://en.wikipedia.org/wiki/Faisal-Weizmann_Agreement 1937 http://www.palestinefacts.org/pf_mandate_peel.php 1947 http://en.wikipedia.org/wiki/1947_UN_Partition_Plan תמיד כשהצעת פשרה לשלום עמדה על הפרק - ההנהגה הפלסטינית בחרה לדחות את ההצעה, ולצאת למלחמה. (כולל בשנת 2000 בקמפ דיויד) מטרת הליגה הערבית במלחמת העצמאות היתה: השמדה של יהודי פלסטין. http://en.wikipedia.org/wiki/1948_Arab-Israeli_War Azzam Pasha, the Arab League Secretary, declared on Cairo radio: 'This will be a war of extermination and a momentous massacre which will be spoken of like the Mongolian massacres and the Crusades מטרת נשיא מצרים נאצר לקראת מלחמת ששת הימים היתה - השמדת ישראל. http://en.wikipedia.org/wiki/Six-Day_War In his speech to Arab trade unionists on May 26, Nasser announced: "If Israel embarks on an aggression against Syria or Egypt, the battle against Israel will be a general one and not confined to one spot on the Syrian or Egyptian borders. The battle will be a general one and our basic objective will be to destroy Israel."

למעלה