מריבות

מריבות ../images/Emo67.gif

לצערנו לא הכל תמיד דבש ביננו לבין אחינו ואחיותנו, ויש גם מריבות אז...
כל כמה זמן בממוצע אתם רבים עם האחים
מי יוזם את המריבות בד"כ ומי מסיים אותם
אחרי מריבה- כיצד אתם משלימים והאם כל מריבה- קטנה כגדולה- משפיעה על הקשר בינכם

ליאל212

New member
היי פעם ראשונה כותבת כאן.

טוב אז כשהיינו רווקות בבית האבא היינו חברות טובות. אך לאחרונה מזה כ-4 שנים אנחנו בקושי מדברות. היא ממש איכזבה אותי כשהייתי זקוקה לה !(כשהייתי בהליכי גירושין). ובכך היא שברה אצלי את כל הערכים המשפחתיים שהיו לי כל האמונה שאין כמו משפחה, ומשפחה היא תמיד תעזור בשעת צרה. האמת שהיו זרים שעזרו לי יותר ממנה. ומה בסה"כ ביקשתי? אוזן קשבת? כשרע לי, כשהייתי במצוקה. לפני דיון בבית משפט כשהייתי לחוצה, ובעבודה לא הלך והילד שגידלתי לבד מגיל שנתיים כל הזמן היה חולה ובכלל ההתמודדות הזו לגדל ילד לבד בלי בעל ובלי אמא (אימי נפטרה לפני 28 שנה). רציתי בסך הכל מעט עזרה. אבל מאז ועד היום היא לא מבינה. מה אני רוצה. רוצה מעט התחשבות, מעט הבנה .רוצה הדדיות רוצה שתתעניין בי, שתרים טלפון לשאול לשלומי. ולא כשאשאל אותה למה את לא מתקשרת אז התשובה שלה זה-אין לי זמן.אני לא מתקשרת לאף אחד.. זה לא תירוץ! כשרוצים מהלב אז יש זמן! וזה מה שאני רוצה שתירצי את כן את להתקשר אלי מכל הלב! אז אם אני לא חשובה לך אני אומרת לעצמי אני לא רוצה אותך, אחותי. אבל זה כואב לי , מוחץ לי את הלב. הרי היא המשפחה שלי. ואני בוכה או יותר נכון בכיתי המון בגלל זה. אולי זה לא המקום אבל מזמן רציתי לשפוך את ליבי בנושא הזה. כואב לי מאוד שאנחנו לא חברות אמיתיות! בצורה הדדית! הרי אם אין הדדיות הקשר זה לא קשר אמיתי. אני כל פעם אומרת לעצמי תהיה חזקה! אז אני חזקה אבל בפנים עמוק עמוק אני בוכה. שלא תבינו אני לא מסתובבת עם פרצוף תשעה באב, אלא עם חיוך גדול ואף אחד לא יודע מה מתחולל לי מבפנים. מרגישה מאוד בודדה.

מבינה אותך לגמרי

גם לי יש אחות אחת שאיכזבה אותי נורא. זה התחיל מזה שהיינו קטנות, ואחרי שאמא שלי נפטרה, הייתה איזו התקרבות. אבל כשהתחתנתי היא בכלל לא הייתה שם בשבילי. היא כל מה שיש לי בעולם כמשפחה (אבא נפטר מזמן) והרגשתי שהיא לא ממש שמחה בשבילי. שנים הייתי " הרווקה", ואז היא יכלה להתנשא עלי ואז כשהתחתנתי השתנה האיזון. היא התנהגה לא יפה אל החבר שלי עכשיו בעלי, דיברה עליו לא יפה, לא פירגנה. נסעתי להתחתן בקפריסין, היא לא צילצלה כל התקופה לפני, בלילה לפני הנסיעה היא התקשרה - תגידי מחר את נוסעת? פשוט זוועה. לא קיבלתי ממנה מתנה לחתונה! היא אמרה שאין לה כסף... מה ששבר את קש הגמל היה שאחרי החתונה היא נזכרה באיזה הלוואה שהיא נתנה לי - משוה פתוח כזה שהיא אמרה שאני יכולה להחזיר מתי שבא לי. ופתאום היא הבינה שהתחתנתי עם משיהו שמצבו הכלכלי טוב, ואז היא בצורה מאוד גסה דרשה אתה כסף חזרה. לא התחשבה בכלל בזה שרק עכשיו התחתנו, שאני בתחילת מערכת יחסים ושהבעל שלי לא אמור מיד בהתחלה להתחיל לשלם כל מיני חובות שיש לי לאחותי והייתי די לחוצה בכסף אחרי החתונה. כשאמתרי לה שאין לי עכשיו ושאני לא התוכננתי לזה כי השארנו את הנושא שלך ההלוואה פתוח לגמרי - היא אמרה לי שאני אקח הלוואה מהבנק. רק כשאני נזכרת בכל זה - אני כל כך כועסת שאין לך מושג.. ניתקתי איתה קשר די בתמיכה העדינה של הבעל שלי, שבהתחלה לא רצה להתערב, ואחרי שהוא ראה איך שהיא מתייחסת אלי, נתן לי להבין שזה לא לענייין. גם אני מרגישה בודדה. אבל כבר קיבלתי את גזר הדין. אני מתנהלת בעולם כאילו אין לי אחות.

ברוכה הבאה ../images/Emo24.gif

אני חושבת שאף פעם לא מאוחר, ואולי מה שאת רוצה- ההקשבה, האיכפתיות וכו'- צריך לבוא ממך- כלומר תהיי את קשובה אליה, תתחילי להתקשר אליה, תציעי לה להיפגש וכו' ואז זה יניע אותה לשפר את הקשר וההתנהגות שלה אלייך.

ליאל212

New member
תודה אבל...

אבל זאת הבעיה שאני כל הזמן הייתי מתקשרת אליה והיא לא...וזה הפריע לי מאוד. רוצה שהיא גם תתקשר אלי ותשאל איך אני מסתדרת. רוצה שיהיה לה אכפת ממני. לא רוצה מערכת חד צדדית. ואת זה אני לא יודעת מאיפה להתחיל. מהיכן להתחיל למשוך את החבל, כדי שהיא תתקדם אלי. הרי אני אחותה!!! אני בטוחה שהיא חושבת עלי לפעמים. אבל היא מראה את זה היא רחוקה. אולי אני מצפה ליותר מדי. אולי בגלל שאני לבד

הממ...

אולי כדאי לעשות שיחה בארבע עיניים על הכל, להגיד מה מפריע לך, מה היית רוצה לשנות ממך, מה את יכולה לעשות למען הקשר בינכם ומה היא ומשם זה ינוע- בתקווה...

ליאל212

New member
תודה. אני אמצא את הרגע המתאים ואדבר

איתה,שארגיש שאני עשיתי הכל לפחות מהצד שלי.

תודה לך על ההתייחסות

ובהזדמנות זו אני מודה גם לגברת ליאל. שתיכן התנהגתן כאילו לא כתבתי כלום. וכתבתי על משהו שהוא מאוד רגיש וכואב מבחינתי. יאלה. הייתי ונעלמתי.

ליאל212

New member
../images/Emo9.gifסליחה על חוסר ההתייחסות .

את צודקת. אחותך התנהגה ממש לא לעניין. אבל המקרה שלנו שונה לחלוטין. אולי תקחי את העצה שקיבלתי שפשוט תשבי ותדברי איתה אולי זה יעזור אולי היא כן תשמע, אולי היא תפתח אליך. כלומר אני מייעצת לך, בזמן שאני יודעת עד כמה זה קשה ליישום. כי מהצד השני יש קצת אוזן אטומה. אז שיהיה
.

בטוחה שזאת לא הייתה כוונתן../images/Emo24.gif

לפעמים קוראים ולא יודעים איך להגיב, בטוחה שזה לא משהו אישי נגדך
ובקשר למה שכתבת- לדעתי אחותך מפסידה ובגדול בך שהיא לא בקשר איתך, אולי כדאי כן לנסות לתקן, לתת לה הזדמנות אחרונה ולהתחיל את המתן הזדמנות ממך.

נתתי המון הזדמנוית

לצערי הן נגמרו. ככה זה מרגיש. אלא אם כן היא תעשה איזה מהפך מבחינת עצמה והאופן שבו היא ניגשת אל הדברים. היא מובטלת, שלא מחפשת עבודה, שויתרה. אני חושבת שהיא מאוד מתוסכלת מכל המצב שלה ובסך הכל נורא מקנאה בי. זה תמיד היה ככה - הקנאה. ובגלל זה היא תמיד הייתה יורדת עלי. היא גדולה ממני ב-10 שנים ומאז שהייתי קטנה היא הייתה משפילה אותי ויורדת עלי. חלק מחוסר הביטחון שלי מאוד קשור להתנהגות שלה. זה נורא כשזה המצב. אני קוראת על יחסים טובים עם אחים ואחיות והלב שלי נמס... אין מה לעשות - לפעמים זה עניין של מזל, כמו כל מיני דברים. בסך הכל בהרבה דברים אחרים מזלי שיחק לי. בעניין של האחות ממש לא.

לדעתי...

לפי מה שאת מתארת- היא באמת מקנאת בך, אז אולי תראי לה שאת סה"כ בנאדם וכמו כל בנאדם יש בך דברים טובים ופחות טובים וכנ"ל לגביה. אולי נסי לעזור לה בחיפוש עבודה- ברעיונות, תמיכה וכו'.

מבינה לליבך

הי ליאל אחד הדברים שצריך לתת עליהם את הדעת הוא שאמנם כל עוד גרים תחת מטריית ההורים ובית המשפחה זה דבר אחד, אבל כשגדלים זה כבר אחרת ולו רק בגלל העובדה שגם אחותך היא אדם בפני עצמו בנוסף להיותה אחותך, יש לי 3 אחיות, לקח לי הרבה זמן לבדוק עם עצמי ואיתן אם אנחנו בוחרות אחת בשניה גם כחברות, עם אחת יש לי מערכת יחסים קרובה מאוד ועם השניה... שלא נדע, השלישית עדיין צעירה, בלי לבלבל הרבה את השכל, אין ערבויות למשפחה כמו שאין ערבויות לשום שבר אחר שקשור בבני אדם, הכל מורכב מתהליכים ואם תהליך ההתגבשות שלכן היה אך ורק תחת בית ההורים אז קחו את הנושא לידיים ופשוט דברו, תקשרו, תחשפו, בלי לפחד. מה יש לך להפסיד ?

ליאל212

New member
חיים פעם אחת

אבל בכל מערכת יחסים צריך הדדיות . אי אפשר שצד אחד יתקשר ינסה, ואילו הצד השני לא יזום. אבל זה היה מזמן כל ניסיונות ההתקרבות מצידי. אולי עכשיו זז שם משהו. אולי באמת כדאי לחדש את הנושא ולראות אם יש הענות... תודה.

תשובותיי ...

בהחלט הקשר בין אחים הוא לא תמיד דבש (לא תמיד ? בדרך כלל
). |כוכב| בדרך כלל אני ואחי הקטן רבים לעיתים קרובות , בעיקר מכיוון שאני "תוקף" אותו על צורת ההתנהגות שלו כלפי ההורים/משפחה מורחבת/אנשים וכדומה . |כוכב| אני תמיד מבטיח לעצמי "לשמור טינה" ולא להשלים איתו עד שהוא באמת ישנה את היחס שלו כלפי הסובבים אותו ובאמת יראה רצון להתבגר קצת ולהשתנות . אך כמו זוג נשוי שתמיד רב , בדרך כלל הריב והכסאח נשכחים ואנחנו חוזרים לדבר .

ק ל א ו ס

New member
התשובות שלי

וויכוחים וריבים הם דבר יומיומי כמעט,וכל דבר פשוט מתפוגג מעצמו אחרי כמה שעות. במקרה של וויכוח או ריב חריף במיוחד,לרוב צריך היום להסתיים,ושיום חדש יתחיל על מנת שהריב יישכח.

natasha89

New member
מריבות

אני ואח שלי היו רבים הרבה כשהיינו קטנים..היינו אפילו הולכים מכות. אין מישהו שיוזם את המריבות..זה הייה בא משנינו. עכשיו הוא בן 20 כימעט ואני 16..

לב17

New member
יחסית לאחרים אני רב מעט יחסית../images/Emo8.gif

לפחות לפי התגובות שקראתי להודעה זו... אולי הפער הגדול ביני לבין אחי - 11 שנים משפיע על כך, אך מריבותי עם אחי קצרות ביותר ולא משפיעות על היחסים בינינו. איך אנחנו משלימים? מדברים בטונים נורמליים, מגיעים לשיחה ידידותית, מוצאים פתרונות. פעם בכמה זמן אנחנו רבים? זה משתנה. בממוצע, עפ בכמה ימים "מריבה" קצרה, לחצי שעה-שעה בערך... מריבות רציניות יותר- פעם בכמה חודשים.

עמבה17

New member
התשובות שלי....

כל כמה זמן אני רבה עם אחים שלי?? אממממ... יש לי 3 אחים... אחד בן 24, אחד בן 20 ואחד בן 18 (גדול ממני בשנה) איתו אני רבה כמעט 3 פעמים בשבוע.. וזה בד"כ על שטויות... עם שאר האחים שלי אני כבר לא ממש רבה... מי יוזם את המריבות? אמממממ... אין פה עניין של יוזמה, פשוט יש לנו דעות שונות לגמרי אחד משל השני, אז זה יוצר מריבות וויכוחים. נראה לי שאני מסיימת את המריבות, כי הוא מאוד מאוד עקשן, ואין לי כח להמשיך בוויכוחים איתו, אז אני מוותרת לו, או הולכת באמצע הריב כדי לא לומר דרים שאני אתחרט עליהם... פעם זה לא היה ככה, פעם לא היינו מפסיקים לריב! עכשיו כנראה שהתבגרנו קצת.... המריבות לא נראה לי שמשפיעות עלינו כל כך, אבל יש מריבות שאומרים דברים שלא רוצים לומר, וכל החרא צף כמו שאומרים... אבל רגילים לא לקחת ללב, כי לא שופטים אדם בשעת כעס..

Dorin555

New member
תשובות שלי../images/Emo3.gif

אממ.. כל כמה זמן בממוצע אתם רבים? עם אחותי התאומה-כמה פעמים ביום (פעמיים בערך) עם אח שלי הקטן- פעם ב2-3 ימים מי יוזם את המריבות? בדרכלל אחותי ואח שלי רבים, ואממ שניהם יוזמים
כיצד אתם משלימים והאם כל מריבה משפיעה על הקשר ביניכם? אממ לא משלימים, פשוט מפסיקים לריב ושוכחים, וזה לא משפיע על הקשר..

למעלה