משאבי אנוש

fenderon

New member
משאבי אנוש

יש לי מידע חלקי על הנושא אך הייתי מעונין לקבל מידע נוסף - כיצד נכנסים לתחום זה ? ידוע לי שיש קורסים שניתן לעבור לגבי ניהול משאבי אנוש, כמו"כ ידוע לי שלרוב בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה מציפים את התחום והביקוש בנושא מאד מצומצם. לא ברור לי איך בדיוק עובדת ההיררכיה בתחום זה - נניח ואני מחליט שאני רוצה לעבוד בתחום זה ולהתקדם בו, מה עלי לעשות ?

sunshine27

New member
גם אני מתעניינת

ואתמול בדיוק הרצתי חיפוש באינטרנט בנושא. אני כרגע בעיצומו של תואר ראשון בפסיכולוגיה, כך שיש עוד זמן, אבל בעיקרון ממה שהבנתי, יש רמות שונות של לימודי משאבי אנוש - החל מלימודי תעודה לחסרי תואר שנמשכים כחצי שנה, ועד לתואר שני למנהלים בכירים או לבעלי ניסיון רב בתחום משאבי אנוש. היום נוהגים לשלב גם בין תחום משאבי אנוש לתחומים נושקים כמו למשל ייעוץ ארגוני, הדרכת עובדים, אימון (קואוצ'ינג), ניהול אדמיניסטרטיבי ועוד. אני לא יודעת לענות לך לגבי היצע מול ביקוש. לגבי ההיררכיה - מהניסיון שלי היא משתנה בהתאם לאופי מקום העבודה. אם מדובר בארגון קטן, הפונקציה של משאבי אנוש יכולה למלא גם את תפקיד הניהול האדמיניסטרטיבי; ואם זו חברה גדולה, גוף משאבי האנוש יכלול בתוכו את כל הנושאים של משכורות, הכנה לפרישה, פיתוח עובדים, גיוס וייעוץ ארגוני, ובדרך כלל מנהל התחום יהיה אחראי על קבוצת עובדים תחתיו. הכל תלוי במה אתה מעוניין ובאיזה סוג של של מקום עבודה אתה רואה את עצמך. זה על קצה המזלג, וקח את דבריי בעירבון מוגבל כי כמו שאמרתי, גם אני רק התחלתי להתעניין, אבל אתה תמיד יכול להריץ חיפוש באתרי לימודים למינהם ולקבל מושג.

למעלה