משבר עיתונאות

• פותח הנושא NNT1
  • פורסם בתאריך

NNT1

New member
משבר עיתונאות

אני עוסקת בעיתונאות קרוב ל-6 שנים ומאז ומתמיד ידעתי שזה מה שאעשה "כשאהיה גדולה". אבל פתאום, ככה לקראת הגיל שצריכים לחשוב על העתיד ולהבין שלהורים אין עץ עם מטבעות זהב, תקף אותי משבר: השכר בעיתונות הוא דל מאוד! אני עצמי שכותבת ב-3 כלי אנטרנט שונים, מרוויחה מדי חודש את הסכום "הגדול" של 700 ש"ח בסה"כ. מעיתונאים אחרים ששמעתי המשכורת עשויה להגיע ל4,000 ש"ח גג מה שנותן לך להזדהות עם המונח "קו העוני". שכר בסיסי זה דבר חשוב, אבל מה עם הנשמה-התשוקה והלהט של הכתיבה? או במילים אחרות-איך אפשר לכתוב ועדיין לא לקבץ נדבות? (מלבד אפשרות של פרוטקציות-את זה לצערי אין לי בכלל).

snea

New member
שאלה טובה מאוד...

אולי אם כולם היו יודעים את זה, לא היו מתעצבנים על כך שעיתונאים תורמים את עצמם לפרסומות... כשאתה צעיר ללא משפחה זאת באמת לא בעיה כל כך גדולה, אבל בעתיד כדי להתפרנס חייבים פשוט לעבוד בעבודות צדדיות. נשמה זה נחמד, אבל נשמה לא קונה לחם במכולת... הפתרון? פשוט מאוד: לעלות את השכר לעיתונאים

לצערי ולצערך את צודקת

אבל אני מניח שאת עדיין צעירה כמו כולנו ורק בתחילת הדרך. כל שכר הוא שכר אבל אל תפסיקי להתמיד ולחשוב על ההתקדמות והקפיצה הבאה. תשוקה זה משהו גדול שבא מבפנים ואם באמת בוערת בך האש,לא תפרשי..... מבין לליבך... לצערי אני לא רואה דרך ששכר העיתונאים יעבור שדרוג משמעותי..

MRJ1

New member
כעיקרון...

צריך אהבה למקצוע, הרבה מוטיבציה להמשיך ותקווה לשכר "משודרג" יותר. באופן כללי, אם את מרגישה שקשה לך להמשיך כשאת משתכרת מעט, אולי שלבי מקורות פרנסה נוספים. אולי תנסי מקורות כתיבה אחרים כמו מקומונים ולא רק אינטרנט?, אולי האינטרנט, לא "מתגמל" כמו אמצעי התקשורת האחרים, בידקי אפשרויות נוספות ואני מאמין שתצליחי. בהצלחה!!!

גם במקומונים המצב לא מזהיר ../images/Emo4.gif

לצערי גם כתב לא יכול להתפרנס רק מעבודתו במקומון... למשל אחד הכתבים שאני מכירה עובד כשדרן רדיו על מנת "לגרד" את השבעת אלפים כל חודש
ואין ספק שהשילוב הוא קשה...ביחד אחת המיקרופון עם המשדר (או איך שלא קוראים לזה
), ביד השנייה נייד, וכמובן תוך כדי הנחיות מהעורכת. השאלה היא איך לשמור על שפיות עם כל זה

למעלה