משהו יכול להסביר לי על מה ולמה לוסי אהריש עשתה ברית לבנה?

marabo

Well-known member
אני לא מבולבל, הרעיון של להיות אדם מתקדם ונאור הוא החופש, אנחנו לא אומרים לכם מה לאכול איך להתלבש מה לחתוך ועם מי להתחתן והיינו מצפים מכם ליחס דומה מה שלצערי לא יקרה
אדם נאור חותך לבן שלו את הבולבול
ועוד לובש טלית וכיפה ומברך בלי טעם ובלי ריח על משהו שאין בו צורך?
על הרבה פחות מזה אתם טוענים שהדתיים והחרדים הם אנשים חשוכים.

evglev1

Well-known member
מנהל
מי שחותך לבן שלו את הבולבול בטקס פגאני הוא אצלך נאור?
מה זה משנה אם טקס פגאני, טקס יהודי או טקס מוסלמי, אם אתה חושב שנכון לחתוך את הבולבול, אז זה נאור בכל טקס שזה ייעשה, ואם אתה חושב שזה פרימיטיבי לחתוך את הבולבול, אז ממש לא משנה אם זה טקס פגאני או טקס יהודי או טקס מוסלמי, מדובר במעשה פרימיטיבי ולא ראוי.

אגב מרצה שלי לא מקבל את הטענה שהפלשתים היו ערלים, כי לדעתו הערלה פוגעת בבריאות באקלים שלנו וגם הפגאנים שהתיישבו בארץ עשו מילה לבנים מסיבות בריאותיות וחיי נוחות.

marabo

Well-known member
מה זה משנה אם טקס פגאני, טקס יהודי או טקס מוסלמי, אם אתה חושב שנכון לחתוך את הבולבול, אז זה נאור בכל טקס שזה ייעשה, ואם אתה חושב שזה פרימיטיבי לחתוך את הבולבול, אז ממש לא משנה אם זה טקס פגאני או טקס יהודי או טקס מוסלמי, מדובר במעשה פרימיטיבי ולא ראוי.

אגב מרצה שלי לא מקבל את הטענה שהפלשתים היו ערלים, כי לדעתו הערלה פוגעת בבריאות באקלים שלנו וגם הפגאנים שהתיישבו בארץ עשו מילה לבנים מסיבות בריאותיות וחיי נוחות.
זה משנה כי לפי היהדות גויים לא אמורים להיות נימולים והנסיון לתת לטקס הזה צביון דתי יהודי זה או סוג של בורות או סוג של התרסה.

Harrington

Well-known member
מנהל
זה משנה כי לפי היהדות גויים לא אמורים להיות נימולים
היכן היהדות קבעה זאת? יש מצווה לימול יהודים אבל אין שום איסור לימול נכרים. רק אין לזה שום משמעות מבחינת היהדות.
והנסיון לתת לטקס הזה צביון דתי יהודי זה או סוג של בורות או סוג של התרסה.
זה ברור.

marabo

Well-known member
היכן היהדות קבעה זאת? יש מצווה לימול יהודים אבל אין שום איסור לימול נכרים. רק אין לזה שום משמעות מבחינת היהדות
לא אמרתי שיש איסור למול נכרים, הבעיה שלי היא כאשר המילה הזו היא תחת מעטה של טקס דתי יהודי כמו שהם עשו.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא אמרתי שיש איסור למול נכרים, הבעיה שלי היא כאשר המילה הזו היא תחת מעטה של טקס דתי יהודי כמו שהם עשו.
הבעיה ברורה ואנחנו לא חלוקים עליה. אבל כשכתבת "גוים לא אמורים להיות נימולים" כאמור מעלה, זאת לא בהכרח עמדת היהדות (או בכל אופן, לא מדובר כאמור באיסור).

evglev1

Well-known member
מנהל
זה משנה כי לפי היהדות גויים לא אמורים להיות נימולים והנסיון לתת לטקס הזה צביון דתי יהודי זה או סוג של בורות או סוג של התרסה.
וזה שהם ערכו טקס נישואין שאין לו שום משמעות חוקית ומבחינה חוקית הם רק ידועים בציבור ובשביל להיות נשואים הם צריכים או להתחתן בחו"ל או שהיא תתגייר או שהוא יתאסלם זאת גם התרסה נגד מוסדות המדינה שהם ערכו טקס חתונה שאין לו שום משמעות מבחינה חוק ומסמכים?

שחר 676

Well-known member
מנהל
השאלה היא מה זה ענינך? תתעסק בדת שלך של עובדי האלילים ותעזוב את האזרחים המתקדמים והנאורים בשקט
התבוללות היא ענין לאומי - אני מבין שהיא אינה מעניינת אזרחים "נאורים" מסוגך אך היא בהחלט מעניינת את היהודים המעוניינים בהישרדות דת אבותיהם....אני מדבר על יהודים אשר גאים בדת אבותיהם - מה שרחוק ממך כרחוק מזרח ממערב.

שמאלנות ....אנחנו כבר רגילים.

evglev1

Well-known member
מנהל
התבוללות היא ענין לאומי - אני מבין שהיא אינה מעניינת אזרחים "נאורים" מסוגך אך היא בהחלט מעניינת את היהודים המעוניינים בהישרדות דת אבותיהם....אני מדבר על יהודים אשר גאים בדת אבותיהם - מה שרחוק ממך כרחוק מזרח ממערב.

שמאלנות ....אנחנו כבר רגילים.
אז צריך להעריך את זה שצחי הלוי מנסה לצמצם את ההתבוללות שבחר בה ולמרות שהתבולל מבקש לשמור על זיקה למסורת במשפחה.

שחר 676

Well-known member
מנהל
אז צריך להעריך את זה שצחי הלוי מנסה לצמצם את ההתבוללות שבחר בה ולמרות שהתבולל מבקש לשמור על זיקה למסורת במשפחה.
הנאיביות תמוטט אותך.

יבגני - אתה אדם תמים באופן קיצוני.

הוא לא מצמצם - הוא מנסה למצוא שביל עוקף יהדות - מנסה להתאים את היהדות למציאות ההתבוללתית בה הוא בחר.

איזה זיקה ואיזה נעליים חחחח

evglev1

Well-known member
מנהל
הרי זה לא מה שיעשה אותו יהודי, ברית מילה לבד לא מגיירת ואם היא רצתה ללכת לפי דתה או אמונתה למה עשו אותה כשהגברים עם טלית וכיפה על הראש כאילו מדובר בטקס דתי יהודי?
בקיצור, מבחינת היהדות מדובר בילד גוי לכל דבר ועניין בדיוק כמו אמו, לא אומר שזה רע או טוב רק שחבל שלא הסבירו להם את משמעות הנישואין שלהם או שהם לא מבינים את זה.
הם מגדלים כעת ילד שעבר ברית מילה וסבל ללא כל סיבה דתית, ועם זהות מבולבלת וחבל.
גם המוסלמים עוברים מילה, גם הם נחשבים לבני אברהם. לוסי אהריש ידעה שהילד שלה לא יוכר כיהודי אם תתגייר, היא ידעה טוב מאוד מה היא עושה כשהחליטה שאין צורך לא שהיא תתגייר ולא שצחי הלוי יתאסלם.

marabo

Well-known member
גם המוסלמים עוברים מילה, גם הם נחשבים לבני אברהם. לוסי אהריש ידעה שהילד שלה לא יוכר כיהודי אם תתגייר, היא ידעה טוב מאוד מה היא עושה כשהחליטה שאין צורך לא שהיא תתגייר ולא שצחי הלוי יתאסלם.
אבל מוסלמים לא לובשים טלית וכיפה כשהם עושים ברית.
הם עשו טקס דתי יהודי, לא מוסלמי, לילד שהוא כלל לא יהודי.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אבל מוסלמים לא לובשים טלית וכיפה כשהם עושים ברית.
הם עשו טקס דתי יהודי, לא מוסלמי, לילד שהוא כלל לא יהודי.
ורק לידיעה כללית מר מה רבו טענותיו... מוסלמים רבים מזמינים מוהל יהודי שיחתוך לבן שלהם. וסביר שהמוהל לא יסיר את תליטו כפי שאתה אולי תצפה ממנו.
וכאמור: בן חכם ישמח אב ותמשיך בעצמך את המשפט.

marabo

Well-known member
ורק לידיעה כללית מר מה רבו טענותיו... מוסלמים רבים מזמינים מוהל יהודי שיחתוך לבן שלהם. וסביר שהמוהל לא יסיר את תליטו כפי שאתה אולי תצפה ממנו.
וכאמור: בן חכם ישמח אב ותמשיך בעצמך את המשפט.
במקרה דנן המוהל היה בכלל רופא ולובשי הטליתות והכיפות לפי התמונות היו אבי הילד וכניראה גם סבו.
מדהים כמה עם ארצות יש באנשים הללו, תוצרי החינוך החילוני.
זה ממש מזכיר את הבר מצווה שרפורמים עושים לכלב, כמו שלא שייך בר מצווה לכלב כך לא שייכת ברית מילה יהודית לתינוק גוי.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
במקרה דנן המוהל היה בכלל רופא ולובשי הטליתות והכיפות לפי התמונות היו אבי הילד וכניראה גם סבו.
מדהים כמה עם ארצות יש באנשים הללו, תוצרי החינוך החילוני.
זה ממש מזכיר את הבר מצווה שרפורמים עושים לכלב, כמו שלא שייך בר מצווה לכלב כך לא שייכת ברית מילה יהודית לתינוק גוי.
נראה שזה כואב לך מאד. לא נורא. תתרגל שלא לדחוף אף למקומות שאינם שלך.

איציק5111

Well-known member
הרי זה לא מה שיעשה אותו יהודי, ברית מילה לבד לא מגיירת ואם היא רצתה ללכת לפי דתה או אמונתה למה עשו אותה כשהגברים עם טלית וכיפה על הראש כאילו מדובר בטקס דתי יהודי?
בקיצור, מבחינת היהדות מדובר בילד גוי לכל דבר ועניין בדיוק כמו אמו, לא אומר שזה רע או טוב רק שחבל שלא הסבירו להם את משמעות הנישואין שלהם או שהם לא מבינים את זה.
הם מגדלים כעת ילד שעבר ברית מילה וסבל ללא כל סיבה דתית, ועם זהות מבולבלת וחבל.
הם מגדלים ילד של אהבה

כנגד כל הסיכויים והדיעות הקדומות הם עשו את זה, כנראה שהאהבה שלהם חזקה מהכל.

evglev1

Well-known member
מנהל
ומרוב אהבה הם חותכים לו את הבולבול בטקס בעל אופי יהודי דתי?
מה הבעיה, זה אולי מראה שהיא מסרבת להתגייר לא בגלל נאמנותה לדת מוחמד אלא בגלל שהגיור האורתודוכסי לא מאפשר להתגייר בכבוד. את אחותי לפני נישואיה השפילו כדי שתוכיח את יהדותה, אז אם זה מה שעושים לאלה שבתעודת הזהות של אימם מופיע לאום: יהודי והוכרו כיהודים לאורך כל לימודי בית הספר, הצבא והאקדמיה, אז תאר לך מה עושים למתגיירים ומתגיירות.

אז ייתכן שהיא לא מתגיירת לא בגלל שהיא מוסלמית גאה אלא בגלל שהיא לא מוכנה לספוג את ההשפלות שהרבנים מעבירים את המתגיירות ומעדיפה שהילד יגדל כיהודי גם אם לא יוכר כיהודי וממילא בכל מקום בחו"ל הוא ייחשב ליהודי. זאת בדיוק הבעיה הגדולה, בכל העולם הולכים לפי האבא ורק ביהדות הולכים לפי האימא אז ילדים לאב יהודי ואם נוכרייה הם יהודים בכל מקום בעולם וגויים בישראל ובפני ממסד אורתודוכסי בחו"ל. ועוד שם המשפחה הלוי כמובן כי שמות משפחה לפי האבא.

למעלה