משהו יכול להסביר לי על מה ולמה לוסי אהריש עשתה ברית לבנה?

איציק5111

Well-known member
מה הבעיה, זה אולי מראה שהיא מסרבת להתגייר לא בגלל נאמנותה לדת מוחמד אלא בגלל שהגיור האורתודוכסי לא מאפשר להתגייר בכבוד. את אחותי לפני נישואיה השפילו כדי שתוכיח את יהדותה, אז אם זה מה שעושים לאלה שבתעודת הזהות של אימם מופיע לאום: יהודי והוכרו כיהודים לאורך כל לימודי בית הספר, הצבא והאקדמיה, אז תאר לך מה עושים למתגיירים ומתגיירות.

אז ייתכן שהיא לא מתגיירת לא בגלל שהיא מוסלמית גאה אלא בגלל שהיא לא מוכנה לספוג את ההשפלות שהרבנים מעבירים את המתגיירות ומעדיפה שהילד יגדל כיהודי גם אם לא יוכר כיהודי וממילא בכל מקום בחו"ל הוא ייחשב ליהודי. זאת בדיוק הבעיה הגדולה, בכל העולם הולכים לפי האבא ורק ביהדות הולכים לפי האימא אז ילדים לאב יהודי ואם נוכרייה הם יהודים בכל מקום בעולם וגויים בישראל ובפני ממסד אורתודוכסי בחו"ל. ועוד שם המשפחה הלוי כמובן כי שמות משפחה לפי האבא.
עצוב לשמוע מה שאחותך עברה .

ועוד אתה ומשפחתך כ"כ אוהבים את ישראל

marabo

Well-known member
מה הבעיה, זה אולי מראה שהיא מסרבת להתגייר לא בגלל נאמנותה לדת מוחמד אלא בגלל שהגיור האורתודוכסי לא מאפשר להתגייר בכבוד. את אחותי לפני נישואיה השפילו כדי שתוכיח את יהדותה, אז אם זה מה שעושים לאלה שבתעודת הזהות של אימם מופיע לאום: יהודי והוכרו כיהודים לאורך כל לימודי בית הספר, הצבא והאקדמיה, אז תאר לך מה עושים למתגיירים ומתגיירות.

אז ייתכן שהיא לא מתגיירת לא בגלל שהיא מוסלמית גאה אלא בגלל שהיא לא מוכנה לספוג את ההשפלות שהרבנים מעבירים את המתגיירות ומעדיפה שהילד יגדל כיהודי גם אם לא יוכר כיהודי וממילא בכל מקום בחו"ל הוא ייחשב ליהודי. זאת בדיוק הבעיה הגדולה, בכל העולם הולכים לפי האבא ורק ביהדות הולכים לפי האימא אז ילדים לאב יהודי ואם נוכרייה הם יהודים בכל מקום בעולם וגויים בישראל ובפני ממסד אורתודוכסי בחו"ל. ועוד שם המשפחה הלוי כמובן כי שמות משפחה לפי האבא.
שקר וכזב, הגיור האורטודוכסי מאפשר גיור מכובד למי שבאמת ובתמים רוצה להמיר דתו לדת ישראל ולשמור ולקיים אותה כי זה בנפשו ובשורש נשמתו, מי שבא מתוך אינטרס זר אחר ומחפש קומבינות והקלות לא אמור להיות מגויר. נקודה.

לא יודע מה הסיפור עם אחותך אבל האיסור להתחתן עם גויים הוא איסור חמור בדת ישראל, לכן זכותה וחובתה של הרבנות לוודא במיליון אחוז שמי שבה בשעריה להתחתן הוא אכן יהודי לפי ההלכה, לא לפי קביעה של איזה פקיד גוי במוסדות השכלה או אקדמיה בברית המועצות.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
הרי זה לא מה שיעשה אותו יהודי, ברית מילה לבד לא מגיירת ואם היא רצתה ללכת לפי דתה או אמונתה למה עשו אותה כשהגברים עם טלית וכיפה על הראש כאילו מדובר בטקס דתי יהודי?
בקיצור, מבחינת היהדות מדובר בילד גוי לכל דבר ועניין בדיוק כמו אמו, לא אומר שזה רע או טוב רק שחבל שלא הסבירו להם את משמעות הנישואין שלהם או שהם לא מבינים את זה.
הם מגדלים כעת ילד שעבר ברית מילה וסבל ללא כל סיבה דתית, ועם זהות מבולבלת וחבל.
מה רבו קשקושיך. גם מוסלמי נימול ביום מן הימים ולדעתה של אמו, אולי עדיף לעשות זאת כשהוא קטן ולא כשהוא בר דעת. חוצמזה, לילד תהיה הזכות לקבוע, האם הוא יקבל על עצמו את הדת היהודית או המוסלמית (ואולי הוא בכלל יתנצר)? בחיאת. רד מהעץ. זה בכלל לא עסקך.

Harrington

Well-known member
מנהל

משהו יכול להסביר לי על מה ולמה לוסי אהריש עשתה ברית לבנה?​

כנראה בעיקר מתוך בורות ו/או רצון להטעות אחרים.

סיבה לחתוך לבחור, אין (זה כלל לא נקרא ברית מילה אגב, גם אם מישהו מתעקש לשחק בנדמה לי).
כל מה שיקרה הוא שמתישהו הילד הזה יחשוב שהוא יהודי, החברה סביבו תחשוב שהוא יהודי, מתישהו הוא כנראה יפגוש בחורה נחמדה שתחשוב שהוא יהודי, הם יגיעו לרבנות כדי להירשם לנישואין, ישמעו שהוא לא יהודי, וברזי הדמעות ייפתחו.

זה קורה כל כך הרבה וגורם לכל כך הרבה עוגמת נפש, שפשוט כואב הלב.

אז בהנחה שהגב' אהריש לא באמת בעלת כוונות זדון, אפשר להניח שהמעשה שעשתה נובע בעיקר מתוך בורות. אולי מחשבה שבכך הוא יהפוך ליהודי. אולי התעקשות של בעלה ומשפחתו (אפשרות שבהחלט קיימת גם אם לא יספרו לנו עליה מסיבות של הגנת הפרטיות וזה כמובן לגיטימי)? כך או אחרת, מעשה חסר כל משמעות עניינית.

שחר 676

Well-known member
מנהל
הרי זה לא מה שיעשה אותו יהודי, ברית מילה לבד לא מגיירת ואם היא רצתה ללכת לפי דתה או אמונתה למה עשו אותה כשהגברים עם טלית וכיפה על הראש כאילו מדובר בטקס דתי יהודי?
בקיצור, מבחינת היהדות מדובר בילד גוי לכל דבר ועניין בדיוק כמו אמו, לא אומר שזה רע או טוב רק שחבל שלא הסבירו להם את משמעות הנישואין שלהם או שהם לא מבינים את זה.
הם מגדלים כעת ילד שעבר ברית מילה וסבל ללא כל סיבה דתית, ועם זהות מבולבלת וחבל.
ברור שהילד גוי - הוא יגדל להיות ילד חצוי אשר ככל הנראה יפתח יחסי אהבה / שנאה עם הדתות האופפות את חייו.

חיים מלאי תסכול , צער ונאורות מזויפת.

שמאלנים.....כרגיל.

eקא זו או

Well-known member
במיוחד כדי לעצבן אותך! היא ידעה שזה יוציא אותך מדעתך.
אגב, בארה"ב, מילת תינוק מקובלת מאוד, גם אם אינו יהודי, ומוהלים רבים מרוויחים המון כסף כך.

marabo

Well-known member
אגב, בארה"ב, מילת תינוק מקובלת מאוד, גם אם אינו יהודי, ומוהלים רבים מרוויחים המון כסף כך.
המילה עצמה לא עצבנה אותי, מי שרוצה למול את בנו מסיבות בריאותיות או כל סיבה שהיא שימול ויהיה לו לבריאות.
אני מדבר על התמונות של אבי הילד וסבו עם כיפה וטלית, הם ממש לא מבינים שהם מלים גוי ואין לזה שום משמעות לדת היהודית.
מה שעיצבן אותי זה החינוך החילוני השמאלני שהפך את תלמידיו לבורים ועמי ארצות.

דיברגנט חדש

Well-known member
המילה עצמה לא עצבנה אותי, מי שרוצה למול את בנו מסיבות בריאותיות או כל סיבה שהיא שימול ויהיה לו לבריאות.
אני מדבר על התמונות של אבי הילד וסבו עם כיפה וטלית, הם ממש לא מבינים שהם מלים גוי ואין לזה שום משמעות לדת היהודית.
שקול לזה :)

evglev1

Well-known member
מנהל
הוא גוי, אבל האבא והסבא יהודים, אז מה הבעיה, שהם מתנהגים כיהודים בטקס?

שחר 676

Well-known member
מנהל
הוא גוי, אבל האבא והסבא יהודים, אז מה הבעיה, שהם מתנהגים כיהודים בטקס?
זה לא טקס יהודי - אין לו שום קשר ליהדות.
עטיית סממני יהדות נועדה להתריס ולנעוץ אצבע בעין , להרגיז.

אבל שיבושם להם - הם מלעיגים את עצמם.

d70

Well-known member
ולחתוך את הבולובול על סתם, כשאפילו סיבה דתית אין כאן?

מה הבעיה עם הניתוח הקוסמטי הזה?
אני מדבר על התמונות של אבי הילד וסבו עם כיפה וטלית.

זכותם להתלבש איך שהם רוצים.
הם לא שונים מכמה פוליטיקאים שמחופשים לדתיים או סתם חובבי דת, כשבפועל הם שמים קצוץ על עשרת הדיברות, מתחזים לשומרי שבת, מתחזים שעשו צבא וכו'.

marabo

Well-known member
מה הבעיה עם הניתוח הקוסמטי הזה?
לא אמרתי שיש לי בעיה עם זה.
זכותם להתלבש איך שהם רוצים.
הם לא שונים מכמה פוליטיקאים שמחופשים לדתיים או סתם חובבי דת, כשבפועל הם שמים קצוץ על עשרת הדיברות, מתחזים לשומרי שבת, מתחזים שעשו צבא וכו'.
זו לא שאלה של זכות, זכותם גם ללכת עם חוטיני.
העניין הוא הטקס בעל הסממנים היהודים דתיים שנעשה שם או מבורות או כהתרסה.

d70

Well-known member
זו לא שאלה של זכות, זכותם גם ללכת עם חוטיני.
העניין הוא הטקס בעל הסממנים היהודים דתיים שנעשה שם או מבורות או כהתרסה.

למה איכפת לך שהם עשו טקס עם סממנים יהודיים? אם זה מה שעושה להם טוב ולא פוגע באף אחד אז שיעשו.
בדיוק כמו הכנסת שמלאה בפוליטיקאים אוכלי שרצים בשבת ושוברי עשרת הדיברות .. ושצריך? - מתחפשים ליהודים שמים כיפה ורצים לקבל ברכה ומשטחים עצמם על קבר ואומרים "ברוך השם" כדי לקבל עוד קולות.

נערך לאחרונה ב:

evglev1

Well-known member
מנהל
בארה"ב מקובל שדת האם ודת האב יהיו שונות והילד ייבחר את הדת שלו כשיגדל, ארה"ב זה הגן עדן של הנישואים הבין-דתיים.

marabo

Well-known member
בארה"ב מקובל שדת האם ודת האב יהיו שונות והילד ייבחר את הדת שלו כשיגדל, ארה"ב זה הגן עדן של הנישואים הבין-דתיים.
אז שיחיו שם, כאן זו מדינת היהודים והיהדות קובעת שהאם קובעת את דת הבן

קלייטון.ש

Well-known member
הזהות שלו מורכבת בין כה וכה, אבל כמו שלוסי אחרת - לוסי איוב - מוכיחה היטב, אפשר לחיות יופי עם זהות מורכבת.

קלייטון.ש

Well-known member
ולחתוך את הבולובול על סתם, כשאפילו סיבה דתית אין כאן?
זה לא דיון מעניין. פה ושם מנסים לעורר אותו אבל לא נראה שהציבור בישראל רוצה לנהל את הדיון הזה. הישראלים ממשיכים למול את בניהם בלי לשאול למה, והניסיון לגרום להם כן לשאול די נכשל. עכשיו בטח אין טעם לעסוק בסוגיה כשיש ענייני קורונה ובחירות והמשפט של נתניהו בראש הכותרות. אני לא מאמין שסוגיית ברית מילה תצליח לחדור לשיח בימים אלה.

למעלה