משכנתא הפוכה

דנידין9

New member
אוקי לא חשוב מצאתי

אבל אני ישמח לשמוע עוד אם יש לכם מה להוסיף. http://www.bankisrael.gov.il/press/heb/030513/030513a.htm

הפוך על הפוך ?!

משכנתא הפוכה הוא כלי פיננסי שמטרתו ליצור תזרים מזומנים לבעל הנכס בלי למכור את הנכס, בתמורה בעל הנכס משעבד את הנכס למלווה. כשהלווה הולך לעולמו נותן ההלוואה הופך להיות בעל הנכס. אינני מכיר מישהו שהשתמש בכלי הזה, אך אני מניח שהתנאים לקבלת האנונה יהיו קשיחים וקשורים למצב בריאותי של הלווה, מיקום הנכס, ועוד תחזיות של המלווה, מכיוון שהסיכון של המלווה הוא אם תחיה יותר ממה שהוא חזה. זה כלי חשוב לאולוסיה הבוגרת שמגיעיה לגיל הפרישה ללא צבירת חסכון כלשהו (פנסיה וכ"ו) שיכול לאפשר רמת חיים נאותה יותר.

מ נ ו ר ה

New member
הרעיון טוב, אבל הוא מתיחס לדירות

מתיחס לדירות יקרות בלבד. וחבל. כי רוב הקשישים גרים בדירות זולות יחסית, ועדיין הם זקוקים מאד לאפשרות הזו. אולי מפלגה עם אוריינטציה חברתית תחשוב על פתרון לאנשים אלה.

זו בהחלט בעיה שדורשת

פתרון ממלכתי. משכנתא הפוכה הוא כלי פיננסי שמנסה לתקן את מה שהמדינה לא הצליחה ליצור, בכדי לאפשר לאוכלוסיה הבוגרת רמת חיים סבירה. יתכן וזה יתבצע גם בדירות זולות, אך אין ספק שהתשלום יהיה נמוך (באחוזים) משמעותית מדירה יקרה באזור טוב. גם כאן האוכלוסיה החלשה תשלם ריבית יותר גבוהה.

me4you4me

New member
יש משהו שאני מנסה להבין..ולא מבינה

אם קשיש בגיל 80 יקח משכנתא הפוכה, קשיש שסובל מבעיות בריאויות שונות (ועד 120 שנה איחולי..!) איך החברה שנותנת משכנתא הפוכה מסתכלת על אותו קשיש? האם במפאת גילו המתקדם ומצבו בהריאותי הם יעדיפו או לא יעדיפו לתת לו הלוואה? האם האינטרנס שלהם שהוא יחייה עוד שנים ארוכות וטובות או שזה לא משרת את האינטרס שלהם שיעברו הרבה שנים והריבית תגדל ותגדל? ומה קורה אם קשיש לקח משכנתא נפטר זמן קצר לאחר שלקח אותה, האם הריבית שצריכים להחזיר יורשיו תהיה גבוהה כי ההלוואה נלקחה רק לזמן קצר? נ.ב - האם ישנן עוד חברות חוץ מבית מניב העוסקת בנתינת משכנתא הפוכה? האם ניתן לקבל משכנתא הפוכה מגוף ממשלתי כמו בנק ישראל או ביטוח לאומי כבר יצא עם האופציה הזאת כי באוקטובר השנה הםאמרו שהם יצאו עם זה תוך כמה חודשים.. תודה לכם!

אז ככה...

ברגע שנחתם החוזה עם בעל הדירה,הוא מבטיח לעצמו הכנסה פרמננטית וודאית עד יום מותו, בתמורה לכך לאחר מותו יקבל המלווה את הדירה של הלווה. אז לשאלתך...חברה שעוסקת במשכנתאות הפוכות תשמח לתת משכנתא הפוכה לכל מי שימיו קצרים, מכיוון שהתחייבויותיה יסתיימו במהרה והיא תהפוך להיות בעלת הדירה. ועדיין לא ניתן לממש אופציה זו במוסדות המדינה השונים.

דנידין9

New member
לפי מה שהבנתי עושים את זה הרבה

בארה''ב. איך בכלל לדעתך מתבצעת פרוצדורה כזאת? צריך להיות לזה הרבה כללים לא? כמו למשל: כמה מהנכס של המלווה אם האיש שהלווה מת אחרי שנה,זה בכלל די מסובך נראה לי...

למעלה