משכנתא ומימון

משכנתא ומימון

שאני מבין שלא אוכל לקבל תשובה מלאה, ובכל זאת אשמח לכיוון.
1) יש להורים שלי דירה בשווי 2.3 מליון שח, ללא משכנתא.
2) ברשותי חצי דירה (כולה שווה 1.6 משח. משכנתא שנשארה- 20 אשח) ואני רוצה לקנות את החצי השני שלה (משפחה).
3) לאחר שאקנה את הדירה (2) אני רוצה לשפר דיור ולקנות דירה ששווה 1.82 משח.
אם אני מבין נכון:
את המשכנתא כדי לרכוש דירה (2) - כמה אחוז מימון אוכל לקבל? אני צריך למשכן את החצי שלי?
אחכ - כדי לרכוש את דירה (3) בתור משפר דיור- אוכל לבקש עד 65% מימון משכנתא מהבנק?
אוכל למשכן 50% מדירת ההורים בהסכמתם ולקבל למעשה משכנתא על עוד 1.11 משח?

מודה לעונים

SupermanZW

Well-known member
תשובות

תוכל לקבל עד 50% מימון לדירה שנייה בהנחה שהדירה השנייה היא זו שתמשכן, עבור החצי השני של הדירה הראשונה אשר חציה הראשון כבר בבעלותך תוכל לקבל מימון מלא ואף למעלה מכך (שכן 100% מימון לחצי דירה שווה 50% מימון לדירה כולה ומכיוון שכאשר אתה ממשכן אתה ממשכן את הדירה כולה אתה יכול לקבל 65% מימון וזה יותר מה50% שנשאר לך לרכוש). אתה לא יכול למשכן את דירת הוריך אבל הם יכולים לעשות זאת עבורך ואתה תוכל להחזיר את המשכנתא שהם יקחו.

עם כל זה, נראה לי שתוכניתך אינה משתלמת מבחינה כלכלית וזה משתקף מרצונך למשכן ככל האפשר ולהגיע לחוב מסוכן, למה שלא תמכור את חצי הדירה שיש ברשותך למי ממשפחתך שבבעלותו חציה השני ותרכוש את הדירה בה אתה מתכנן לגור ב50% מימון? מבחינה כלכלית זה עדיף.

הכוונה שלי היא לשפר דיור. לא להחזיק שתי דירות

ראשית לקנות את הראשונה. ואחרי 4 שנים למכור אותה כדי לקנות את החדשה (על הנייר לכן רשאי למכור אותה עד שנה מטופס 4)

תוכל להסביר למה 65% על הדירה הישנה?

עבור החצי השני של הדירה הראשונה אשר חציה הראשון כבר בבעלותך תוכל לקבל מימון מלא ואף למעלה מכך (שכן 100% מימון לחצי דירה שווה 50% מימון לדירה כולה ומכיוון שכאשר אתה ממשכן אתה ממשכן את הדירה כולה אתה יכול לקבל 65% מימון וזה יותר מה50% שנשאר לך לרכוש).

אני יכול לקבל 50% על משכון דירה שלמה. זה אומר בדיוק החלק שאני רוצה לקנות. לא?

למה מותר 65%?

למעלה