משמעות הדלקת נר לצדיק

צורי80

New member
משמעות הדלקת נר לצדיק

שמעתי שיש סגולה להדליק נר/ות לעילוי נשמת צדיקים והאמת היא שאני לא ממש מבין את זה אני מבין איך בעזרת מעשים טובים ומצוות ניתן לגרום לעילוי נשמה של אדם זה או אחר לא חקרתי את הנושא אך נדמה לי שהמקור לזה ( מלבד הפסוק "נר ה' נשמת אדם" ) זה שלפני עידן החשמל היו לומדים תורה בבית המדרש עד שהנר כבה ולכן אם אדם נותן לבית המדרש נר הוא מאריך את זמן לימוד התורה באותו לילה , דבר שבברור יכול לעזור לעילוי נשמת מישהו ולכן לכאורה אם אנחנו רוצים לעשות משהו מקביל אז טוב לתת צדקה לישיבה או לבית כנסת לעילוי נשמת הצדיקים או הקרובים שלנו במקום הדלקת הנר

סליחה שאני שואל...

אבל איך אתה מבין שע"י תורה ומצוות עושים גורמים עילוי לנשמות?

צורי80

New member
לא בדיוק הבנתי

מאיזה כיוון אתה שואל האם אתה מאמין שנר יכול לעזור או שגם מעשים טובים לא יכולים להשפיע אני מנחש שאתה שואל מהכיוון הראשון בכל אופן אתן לך דוגמא לפני מספר שנים סבא שלי נפטר מיד כשחזרנו מהלוויה לבית של סבתא שלי התחלנו לחלק ש"ס משניות אני חושב שבפחות מחצי שעה כבר רוב הש"ס היה תפוס את המסכתות שנשארו פה ושם בקשתי מחבר'ה מהישיבה ללמוד די ברור לי שעצם זה שסבא שלי העמיד צאצאים שתוך רגעים ספורים "קופצים" על הש"ס משניות זה המליץ יושר הגדול ביותר בשבילו אם אני לומד תורה זה בעצם בזכות הדורות הקודמים שחינכו אותי טוב. אני גם מאמין שיש איזה צד סגולי שקשה להגדיר אך אני מבין שהוא קיים כאשר עושים מעשים עם משמעות מצד עצמם אך מעשים שאין להם משמעות מצד עצמם (כי הם לא מצוות) מדוע שיעזרו לעילוי נשמת משהו?

אז בעצם כדי להגדיר את שאלתך...

יותר נכון "מהי המשמעות של הדלקת נר לעילוי נשמת"?

למעלה