משמעות טרמינל

lalito

New member
משמעות טרמינל

שלום לכולם רציתי לדעת האם מאיר אריאל סיפר פעם על מה נכתב השיר טרמינל. שמעתי כמה פרשנויות (חלקם הזויות ביותר..) ומעניין אותי אם יש משמעות יחידה או שזה באמת נתון לפרשנות.. תודה1

משמרותי

New member
את מאיר עצמו לא שמעתי

אבל שמעתי סיפור על בעקבות מה נכתב השיר.מכיון שאין לי אישור שהסיפור אמיתי,למרות שאני מאמין שכן,ויש כאן גם גורם אישי,אני מעדיף בשלב זה לא להעלותו. ואתך הסליחה. בהזדמנות זאת אוכל רק לומר שמאירנהג לומר שכל אחד רשאי לפרש את שיריו כרצונו.... כדאי לזכור שכשמאיר מדבר על אהובתו או אשה הוא מתכוון לארץ ישראל.

איזה אישור ואיזה נעליים? תעלה את הסיפור...

נקח אותו בערבון מוגבל. שהרי בשביל זה יש פורום. גורם אישי... הממממממ.... זה כל הג'וסי סטאף. בשבילי השיר הזה תמיד זרם לכיוון מורבידו סופני או יותר נכון החרדה מהסוף. כשמו - טרמינל, יעני סופני. בל נשכח ששמו המלא של השיר הוא "טרמינל לומינלט". "לומינלט" הוא נר שהחדירו אל פי הטבעת של תינוקות על מנת להרגיעם ופורש כתיאור של תרופת הרגעה קיצונית. בכלל באלבום הזה - "שירי חג ומועד ונופל" יש הרבה עיסוק בסוף מכל הסוגים (מוות, אורגזמה ועוד). 1. שיר כאב - 'בסוף כל משפט שאתה אומרים בעברית...' 2. ארול - 'בסוף מצאו אותו זרוק...' 3. ד"ר התחכמות - ' הוא באמת ידע למות...' 4. חבית הדגים - ' מזל שאת כל זה אפשר לגמור באשה...' ועוד ועוד ועוד.

משמרותי

New member
וואלה הקדמת אותי

השיר נכתב בעקבות ביקור של מאיר בחור שאישפז עצמו מרצון במוסד לפגועי נפש בעקבות טראומה שתקפה את הבחור במלחמת יום כיפור.

מוגג

New member
יש לזכור

כי זרעי השיר נבטו בתור א' ב' ג' אשר שר אשר לוי: ובשלישית הם נפגשו בטרמינל, בתור החוצה הטיסה לסן פרנציסקו - עוד מעט הטיסה למונטראול קצת מתעכבת ולפיכך ניגש לראות אותה עוד קצת כששוחררתי הרופאים פסקו לי לפחות אחת לחודש לבקר בשדה התעופה וזה עושה לי טוב לראות מטוס גדול לראות מטוס גדול ממריא בתוך דמעה חמה שקופה.

lalito

New member
אז למה טרמינל ז'ה טם ??

ומה ההסבר שלך לטקסט בשיר, למשל לזה שהוא מנסה להגיע לטיסה לשוויץ ולא מספיק?

אהבת הסוף. וכמוכן, הוא לא מנסה להגיע לטיסה...

הוא רוצה לראות מטוס גדול ממריא דרך דמעה שקופה ותו לא. מה עלה לך בראש? מה ההסבר שלך?

השאלה שלי היא - מהי משמעות ההתפוצות בסוף?

האם הדובר גרם לפיצוץ המטוס? או שזה הכל בדמיונו?

למעלה