משרה מלאה או חלקית?

משרה מלאה או חלקית?

הי לכולן,
נחמד לגלות על הפורום הזה.
אני אמא לבת 3 וחצי ובן 7 חודשים.
לפני כחודש חזרתי לעבוד במשרה כיפית, חלקית (פעמיים- שלוש בשבוע), קל"ב.
התשלום הוא לפי שעה, די גבוה, אבל בסוף החודש לא מצטבר הרבה כי כרגע אין הרבה שעות לתת לי.
בנוסף, זה הברוטו, כלומר אין תנאים סוציאלים, צריכה להפריש לבד.
לילדים זה מצויין כי אני הרבה בבית. התכנון הוא שהמשרה תגדל הדרגתית תוך חצי שנה.
שלשום קיבלתי הצעה מפתה מחברה שעבדתי בה בעבר.
משרה מלאה, משכורת גבוהה, רכב, וכל התנאים.
החיסרון- מטפלת לבן שלי 11 שעות ביום (אני לא רוצה מעון), ואחזור הביתה כשעה לפני שהבת הולכת לישון. הנסיעה לשם- שעה ורבע! תנאים מעולים (יעזור לנו מאוד כלכלית), הזדמנות שעשויה להיות חד פעמית לקריירה אמיתית, אבל ההקרבה מאוד גדולה.
מתלבטת מאוד מה לעשות. נוטה לכיוון להישאר עם המשרה החלקית.
אשמח לשמוע דעתכן, איך זה אצלכן, וכל הערה שיש לכן.
תודה וסליחה על האורך...

אין אפשרות למצוא משהו דומה יותר קרוב?

שעה ורבע נסיעה לכל כיוון נשמע לי שוחק בצורה לא הגיונית, בלי קשר לילדים. לא הייתי שוקלת לעשות את זה יותר מפעמיים- שלוש בשבוע.

הנישה שלי מאוד צרה

יש תפקידים אחרים בתחום שלי, אבל לא כאלו שאני נהנית בהם.
יהיה מאוד קשה למצוא משהו דומה קרוב יותר (שנה חיפשתי עבודה).

את צודקת בקשר לשחיקה. אני מנסה לשכנע את עצמי שאעמוד בזה למען התנאים... אולי אנסה לגשש לגבי משרה חלקית שם.

אז לעבור קרוב יותר למקום העבודה?

בעיני קרבה למקום העבודה חיונית לאיכות חיים. אמנם נסעתי במשך כמה שנים קצת פחות משעה לעבודה אבל זה היה גג שלוש פעמים בשבוע ולרוב פעמיים.

lulyK

New member
זה הרבה יותר ממשרה מלאה.

לא הייתי רואה פה אופציה בכלל (אלא אם בעלך יתפטר וילך על משרה גמישה יותר). לדעתי לפחות אחד ההורים צריך להיות בסביבה. לא מאמינה בהזדמנויות חד פעמיות.

תודה על התשובות

אני אבדוק לגבי משרה חלקית.
בכל מקרה, משרה מלאה שם- יורד מהפרק.
לעבור צפונה- יהיה קשה להתרחק מהמשפחה מהרבה סיבות.
ותודה ל- lulyk על המשפט "לא מאמינה בהזדמנויות חד פעמיות". אני צריכה להיות יותר אופטימית

שבת שלום לכולן!

אכן משפט מנצח

אני מאוד מבינה את הדחף לקפוץ על הזדמנות עם מראית עין אטרקטיבית מבלי לחשוב עליה לעומק, אז טוב עשית שעצרת וחשבת.
הגעתי קצת באיחור, אבל 2 האגורות שלי הן שבאמת זמן נסיעה כזה ארוך הוא בעיה רצינית, כי מילא המשרה המלאה, זה ממש בזבוז זמן נטו.
אז ברור שלא כל עבודה טובה תהיה שתי דקות מהבית (ונשמע שדווקא במובן הזה את נמצאת בעמדה מעולה, כי יש לך עבודה, ואת נהנית ממנה מאוד ועדיין יש לך גם את הקרבה לבית).
ובכל זאת, בין 2 דקות לבין שעה וחצי יש פער גדול...
בהחלט שווה לשמור על אופטימיות

יש אופציה לעבוד מהבית?

אפילו חלקית,נניח יומיים בשבוע עבודה מהבית ושלושה ימים ארוכים?

anuta139

New member
אני חושבת שזה עניין של סדרי עדיפויות אישיות

יש אנשים שחשוב להם יותר הקריירה ולא מפריע להשאיר את הילד 11 שעות עם המטפלת - וזה בסדר!!! ויש אנשים שמוותרים על הקריירה בשביל להיות יותר בבית, וגם זה בסדר.
אני אישית לא הייתי הולכת על האפשרות של משרה מלאה ונסיעות של שעה+ לכל כיוון. זה נשמע די מטורף גם בלי קשר לילדים. אבל כן הייתי מחפשת עם הזמן משרה שיותר מתאימה מהמשרה הנוכחית. עבדתי במשך כ-3.5 שנים אחרי הלידה במשהו דומה למה שאת מתארת וכעת אני עובדת בעבודה מסודרת, עם תנאים סוציאליים, ימי חופשה/מחלה וכו', וזה פשוט עולם אחר.

stongy

New member
תשובתי

בישראל שעות העבודה מטורפות ולצערי זה הפך למעין נורמה.
אני מציעה לך לשוחח איתם ולנסות להגיע לעמק השווה כך שתוכלי איזה פעמיים בשבוע לחזור הביתה מוקדם,קרי שלוש או ארבע.
אם הם האמת רוצים אותך...הם יקחו אותך.
הילדים צריכים אותך...

מקווה שעזרתי,

stongy

דיברתי איתם היום

אמרתי שבפורמט שהם מציעים אני לא יכולה. אמרו לי בהצלחה

חייבת להודות שמרגישה הקלה.
כל הסופ"ש דיברנו (בעלי ואני) על מה אם, ומה אם (מדובר במשכורת מאוד יפה וכו'), והגענו למסקנה שהמחיר שנשלם (בעיקר הילדים) הוא כבד מידי. גם אם משרה חלקית- שעתיים וחצי על הכביש כל יום זה המון, ונורא מעייף, (אני עדיין קמה בלילה).
תודה רבה לכל מי שנתנה מזמנה וענתה לי
עזרתן לי.

למעלה