משתגעת.

noaligo

New member
משתגעת.

אני לא יכולה עם ההתלבטות הזו יותר, בין שנת שירות למכינה. התקבלתי למכינת מעיין ברוך - לפי מה ששמעתי, מן המומלצות ביותר, ולגרעין יחד המדהים שמתעסק עם נוער רחוב. מצד אחד אני מרגישה מחוייבת לעשות, לתרום ולתת 100% מעצמי, ולחיות במעין משפחה. מצד שני חשוב לי להנהיג, לדעת, לטייל, לתרום ולהיות בחברה תוססת ומלאת אנשים וצבע. מצד אחד אני מפחדת להתאכזב משגרת הש"ש. מצד שני, אומנם המכינה לא שגרתית בכלל אבל מאוד מעייף לדון כל כך הרבה לעומקן של דעות במשך כל כך הרבה זמן. מצד אחד, אני רוצה להיכנס לעומקם של חיי עיר מצוקה בארץ ולחוות אותה, ולא לחיות בבועה כמו במכינה. מצד שני, המכינה ממוקמת ממש על גבול לבנון, יפה ומאורגנת, ואומנם היא בועה אבל מטיילים ממנה הרבה וגם נפגשים עם מכיניסטים אחרים בשיעורים. יש עוד מיליון מצד-אחד-מצד-שני כאלה, ואני פשוט משתגעת. אני חייבת להחליט ועכשיו. אני עוד עלולה להסתבך עם כל הדח"שים. נכון שזו החלטה שלי, בחירה שלי ומה שתמיד אומרים. אבל באמת ששתי האופציות מתאימות לי. ולשמוע מש"שנים ש"במכינה מדברים על מה שבשנת השירות עושים" וממכיניסטים ש"סטטיסטית מכיניסטים יוזמים ותורמים אחרי צבא וש"שנים לא" ועוד אלפי טיעונים כבר מבלבלים אותי מלהבין מה לעשות. אני פשוט אבודה. אם תמצאו דרך לעזור לי אני אעריך את זה מאוד. כי באמת שאני משתגעת.

Scholes 18

New member
היי

אתחיל בהקמדה משעממת אך הכרחית. מה שאני הולך להגיד על שתי המסגרות הוא סובייקטיבי. מה שאני הולך להגיד על שנת שירות הוא לכאורה מעשי, אך יש לזכור שאני עושה שנת שירות מסוימת. לגבי מכינות, דבריי הם לבטח תיאורטיים ואינם מבוססים על ניסיון. אני מניח ששנת שירות היא שוחקת יותר. פחות מגוונת. שגרתית. אני לא יודע האם אפשר או כיצד להשוות בין קשרים שנרקמים בתוך קומונה לבין כאלה שנרקמים בין חברים למכינה. עומק, אינטנסיביות וכו'- הכל תלוי נסיבות. ההשערה שלי היא שלאחר זמן המכינה היא יותר חווייתית וצבעונית ואילו לאחר ש"ש מרגישים יותר סיפוק וכיו"ב. מניסיוני, ש"ש מבין את גודל העשייה שלו וכו' רק בדיעבד, כאשר במהלך השנה הו אכן חווה שגרה שעושה תנועה מתמדת בין כיף לבין שחיקה, בין נשבר לי הזי* לבין אני לא רוצה להספיק מה שיותר ולא לצאת הביתה אף פעם. גרעין יחד זו קומונה של סביבות ה 10 אם אני זוכר נכון, מעיין ברוך זה כמה עשרות חבר'ה. את יודעת את ההבדלים יותר טוב ממני, זה בטוח. השאלה היא האם בתור י"בניקית אפשר לחזות את ההבדלים בין שני המקומות, כאשר ההחוויה שלך מהמקומות היא נקודתית ו"קטנה" יחסית. נראה שאת מבינה את המצב לאשורו וכל הטיעונים כבר נאמרו ועכשיו הגיע הזמן לקבל החלטה. חד וחלק, וזה עד כדי כך פשוט. אני יכול להגיד לך, הן מניסיון והן משמועות בווריאציות כאלה ואחרות, שבשורה התחתונה כמעט כולם מרגישים מרוצים ונשכרים אחרי השנה הזאת, בין אם ש"ש אם מכינה. את משתייכת לקבוצת המתלבטים בין שני המסלולים, ואת תבחרי באחד ומידי פעם יקננו בך מחשבות על האחר וזה הכי טבעי בעולם. הגיוני לחשוב שלא תתחרטי (במהלך השנה או אחריה) כי לא תדעי איך זה להיות במסגרת השניה. בקיצור, אם את מרוצה משני המקומות ורואה את עצמך באה לידי ביטוי, פשוט תבחרי ומאותו רגע תפסיקי לחשוב על המקום שבו לא בחרת. זה קשה, זה אכזרי, אבל ככל שתקדימי להפנים שכך יקרה (במוקדם או במאוחר, והרי אנחנו רוצים את המוקדים בגלל הדח"ש שחייבים לחתום עליו במהרה) כך ייטב לך. האם עזרתי לך? אני מניח שבעיקר חזרתי על דברייך בניסוח שונה, בנקודת מבט קצת אחרת. ההחלטה היא שלך :)

dor219

New member
אני גם ככה

אני צריכה להחזיר למעיין ברוך תשובה עד היום כעיקרון, ואין לי מושג מה לעשות...

נועי קטנטן!

אני שמחה לשמוע שהחלטת ושהראש הפצפון והבלונדיני שלך לא הולך להתפוצץ מכובד הלבטים. :)

noaligo

New member
את!

ראיתי שאת מנהלת בפורום נייטוויש. סחטיין קטן =]

למעלה