מתזז בין רופאים שלא מסוגלים להחליט האם זה בקע או בעיה אחרת..

The Pinky P

New member
מתזז בין רופאים שלא מסוגלים להחליט האם זה בקע או בעיה אחרת..

שלום.

לפני כ - שלושה חודשים התחלתי להרגיש כאבים במפשעה שמאל שהתפשטו גם לאזור האשכים.
כאבים שהורגשו היטב בהתעטשות,שינוי תנוחה בשינה,הרמת משקלים גבוהים בעת פעילות גופנית (ספורטאי) וכולי...
פניתי לאורטופד.
האורטופד הפנה לכירורג.
הכירורג הפנה לאולטראסאונד שבו הובחן - sports hernia
חזרתי לכירורג - שהמליץ על ניתוח בקע (יש לציין שהד''ר הדגיש כי הניתוח לא פותר את הכאבים בהכרח, מה גם שהיה נחוש שאני אבצע את הניתוח בבית חולים פרטי איתו הוא עובד, ללא הסבר על סוגי הניתוח וכו...)

לא הייתי שלם, פניתי לעוד ייעוץ של כירורג - אמר שבכלל לא מדובר בבקע אלא בבעיה אורטופדית (אמר שיכול להיות שיש בקע קטן אך הכאבים בכלל לא נובעים ממנו ואין מה להתעסק בו)
והחזיר בחזרה לאורטופד.

האורטופד התנער מאחריות "אורטופדית" והחזיר בחזרה לכירורג.
(המליץ על מנוחה כללית של חודש בשביל לבודד ליתר ביטחון בעיה אורטופדית - כך נעשה אך ללא הצלחה)
אורטופד נוסף גם הפנה בחזרה לכירורג.

ועכשיו אני אובד עצות... הרופאים לא יודעים להגיד בודאות מה יש לי, חשבתי לפנות לרופא ספציפי לפציעות ספורט אך אין בביטוח שלי (מכבי זהב)
ואני די נואש.

מה אפשר לעשות?

כאבים במפשעה ללא עדות לבקע. מה לעשות?

Dear Pinky
בהחלט אפשר להביו אותך. בפורום שלנו של מומחים בניתוחי בקע IHC, International Hernia Collaboration, הרבה מהשיחות עוסקות בשאלה שלך.
ישראל מדינה קטנה ומספר הספורטאים קטן לעומת מדינות גדולות ולכן אין לרוב הכירורגים נסיון להתמודד עם הבעיה שלך ולאורטופדים הרגילים, גם לא.
לאחרונה, מנהל פורום הנ"ל, אחד מהמומחים בכאבים במפשעות בנו יורק, כתב שגם בארה"ב יש מעט שיודעים מה לעשות (כתב 5), אבל לפחות יש מרכזים שיודעים איזה בדיקות לעשות כדי להגיע לאבחנה מדוייקת כמו MRI בשיטה מיוחדת (שלא מפותחת בישראל).

מנוחה היא תמיד הטיפול הראשוני והשאלה עד מתי. לפעמים זריקות במפשעות וגם פיזיוטרפיה. אבל מה ומו, זו גם שאלה. בקשר לטיפול כירורגי, יש מספר שיטות שאין פה המקום להאריך.

שאני רואה מישהו כמוך, אני מעלה את המקרה על הפורום ומקבלים משוב. בד"כ אינני מציע לבקר אצלי בפורום, אבל ככירורג של מכבי, אתה מוזמן לבוא לייעוץ דרך זימון תורים. המרפאה בנתניה. שבת שלום

The Pinky P

New member
תודה על התשובה המפורטת....המשך לשאלה -

איך אתה מציע לי להתקדם מכאן?
קבעתי תור לפר' קשוק ג'פרי על פי פירוט הבעיה במערכת קביעת ייעוץ של מכבי.

אם לא יעזור אני אקבע תור אליך.
האם עלי לחתור לבדיקה מסויימת? mri? בדיקה אחרת?

שוב תודה!

כאבים במפשעה

שלום Pinky
חשבתי שכבר עניתי לך אבל כנראה שלא נקלט.
אני יכול רק להציע להגיע לביקור דרך מכבי. אין שום בדיקה שאתה יכול לבקש ליענה לצרכים שלך לפני ייעוץ. חבל על הזמן.

למעלה