מתכוננים ליום הילד ב-
אנשים

מתכוננים ליום הילד ב-../images/Emo43.gif אנשים

ביום שישי, ה-20 בנובמבר יציינו ברחבי העולם את 'יום הילד הבינלאומי'. לכבוד המאורע, מחר בין השעות 10:00 ל-12:00, תתארח בפורום הורים לפעוטות מומחית מטעם קו הייעוץ של ויצו, הגב' נונה להבי, MS.c בייעוץ חינוכי – התמחות בגיל הרך, יועצת של קו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך ומפקחת במעונות היום של האגף לגיל הרך בויצו העולמית. נושא האירוח: סמכות הורית ובדיקת גבולות בגיל הרך. הוסיפו את שאלותיכם אליה כבר עכשיו: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=1934&MessageId=135777395
המשפחה שלך יכולה לככב בטלוויזיה! לצילומי פיילוט חדש לאחד הערוצים המובילים אנו מחפשים משפחה מצחיקה ומעניינת, ורבאלית ותקשורתית, שתרצה לככב בפרק של סדרה החדשה, שיצולם במשך שלושה ימים בביתה. סוגי המשפחות אותם אנו מחפשים: 1. משפחה של נהגי מוניות, או העוסקים בתחום המוניות 2. משפחה בעלת אורח חיים שונה וייחודי הנובע מתפיסת עולם רוחנית 3. "משפחת ביוטי" - בני המשפחה עוסקים במקצועות הטיפוח והיופי 4. משפחה של אוהדי ספורט שרופים 5. משפחה רב דורית ממוצא גרוזיני 6. משפחת עולים חדשים מצרפת אם אתם עונים לאחד הקריטריונים הבאים ומעוניינים להשתתף, אנא פנו אלינו בהקדם במסר לשם משתמש זה, בצירוף שמכם המלא, מספר טלפון נייד בו ניתן להשיגכם וכן תיאור קצר של משפחתכם.

../images/Emo96.gif "קפה דילמה"! ../images/Emo96.gif ../images/Emo107.gif../images/Emo217.gif

ברוכים הבאים ל-"קפה דילמה"
זה בית קפה יחיד ומיוחד, שבו אפשר לאכול בזוג וגם לבד! אפשר גם להשאיר טיפ, קמצנים
חשבתי לפתוח אותו שהוא יהיה סוג של מקום שבו אפשר לפתוח דיונים על האמן או משהו. מקווה שזה בסדר מצד כולם.
החלטתי לפתוח בית קפה חדש בפורום הנכבד כאן, ברוב חוצפתי החצופה. נא לא לרמוס, לסקול, לנשוך, לבעוט, להזמין כלביי רוטוויילר שירדפו אחריי עד אפריקה ולהעיף אותי מהחלון. תודה
האמת שאין לו ממש אישור מהמדינה או תעודת כשרות אבל... יש מבצע ספיישל!
(או |עודה|) על חשבון הבית.
וקפה שני חינם. שווה להיות כאן
יש נושא שהאמת דיי הטריד אותי לאחרונה ו... חשבתי (כן, זה קשה אבל עמדתי במשימה באומץ!). חשבתי רבות וחשבתי רבנים והגעתי למסקנה שאוכל לפרוק את זה כאן כי יש אחלה אנשים שנראה לי יתנו לי את הבמה לפריקה. אני דיי נזכרת פתאום בהופעה של גבע בירושלים עיר הקודש ב-8.10 שהייתה ב-"מעבדה". כל הקהל נמס מהפריטות ומהנפת הפוני של המשיח שבא להושיע את עיר הקודש ולהביא גאולה לישראל. יש אפילו הקלטה של ההופעה (..שנמחקה באכזריות
) ששומעים אותי ממררת בבכי מירוב התרגשות (וגם כי זאת הייתה ההופעה הראשונה שלי של גבע). בהופעה, גבע לא דיבר הרבה. תודה קטנה פה, תודה קטנה ושקטה שם, והצפה של שרמנטיות שכבשה כל לב של בחורה שם (והתמרמרות על "אוף, למה הוא נשוי?!"
). כולם התייחדו עם גבע, אבל לא הייתה באמת תקשורת בינו לבין הקהל. אני שונאת השוואות ואני לא עושה. אבל הייתי האמת לא מזמן בהופעה של יוני בלוך ב-"צוללת הצהובה" שגרמה לי לתהות לגביי גבע. יוני דיבר הרבה בהופעה, היה כיף, היה מצחיק, היה חיבור בינו לביננו. אפילו אחרי ההופעה הוא ניגש לדבר, היה אפשר לבקש חתימה שאפילו נכתבה עם הקדשה לבבית (!) וגם הלהקה דיברה איתנו וחתמה. הרגשתי שיש את ההבנה בין האמן וביני, שיש תקשורת והחתימה עם ההקדשה דיי העצימה את זה. בהופעה של גבע, ולקחתי את הפלייליסט של ההופעה וגבע קישקש קישקוש של חתימה שעשה אותי מאושרת וכל פעם שאני רואה אותה אני מאושרת!
ואז חשבתי על זה... כאילו אין לו באמת כוח או משהו להתייחס אל הקהל. בא כדי לתת הופעה ו... זהו. קצת קשה לי להסביר את עצמי נכון וסליחה שזה יוצא בצורה כזאת, אני לא באה לומר שום דבר רע על גבע. אני מעריכה אותו בתור בנאדם, בתור אמן ובכלל וזאת אחת הסיבות שאני מקשיבה לו כמובן ונהנת מהיצירה שלו. אני בטוחה שזו לא חוכמה לתפוס מישהו ברגע אחד וככה להגדיר אופי שלם שלו, לכל אחד יש רגעים שיש לו מצברוח פחות טוב או משהו ואז ההתנהגות שלו משתנה אבל חשבתי לקחת את זה לדוגמא לשאלות שלי.
ושאלתי היא כזאת-
האם אופי או התנהגות של זמר גורמים לכם להעריך אותו יותר/פחות?
אם אמן לא כ"כ, האם אתם תמשיכו ללכת להופעות שלו? שוב תודה

כנ"ל

אני ארחיב בעתיד, אולי. זה הכל תלוי אופי גבע הוא פרפורמר ענק וזה לא קשור עד כמה הוא מספר סיפורים או מדבר , זה כיף אבל לא הרבה עושים את זה זה תלוי באמן שמופיע ובאיזו מסגרת בסה"כ זה מביך , בכל המעמד הזה יש מימד גדול של מבוכה ועם גבע זה תמיד מרגיש כמו ביישנות עדינה נעימה אני אוהבת את זה , ומזדהה עם זה בהכל יש מימד של התגברות וחשיפה ושוב , זה תלוי אופי אני הורגלתי להופעות של שילה פרבר שהייתי קטנה יותר והיא דיברה ודיברה ודיברה ופתאום הייתי בהופעה של אביתר והוא היה שתקן וזה מאכזב כי חשבתי שזה טבעי שכולם מדברים המון מצד שני זה עדיף ממשהו מאולץ שחוזר על עצמו ומרגיש לא אותנטי ( כמו בסיבוב של אהוד בנאי עם רבי משהו והזוג , אלוהים שמעתי את הסיפור הזה אולי 4 פעמים ....) לגבע יש את הקסם שלו והגיטרה מדברת בשבילו זה לא מרגיש טבעי שגבע יפצח בסיפורים ( הוא הופיע ברביבים בקיץ וזה ממש צרם לי השיווק עצמי המוגזם הזה הדיבור המיותר והחסר תכלית הזה ) לילה טוב

תיקון שאלה שניה: ../images/Emo107.gif../images/Emo217.gif

רק עכשיו שמתי לב!
אם אמן לא כ"כ נחמד, האם אתם תמשיכו ללכת להופעות שלו?

gal1983

New member
אני אוהב את המשחק של קפה דילמה.

(בלי קשר לקפה דילמה הנוכחי ) כל אומן והדברים המיוחדים שלו, ר"ע מאור כהן - שלבוא להופעה שלו זה הופעה מוזיקלית+מופע בידור וצחוק. גבע הוא לא טיפוס של דיבורים ויחצ"נות אלא כמו שמישהי רשמה למעלה, הוא נותן לגיטרה לעשות את העבודה במקומו. כבר שנים. והיא עושה עבודה לא רעה בכלל.... ולשאלתך הרישמית - כן, אופי או התנהגות של זמר הם אחד מהמשתנים באהבה לזמר - למשל שח"צ (שחר אבן צור ) - שהוא מתנשא כזה אז מעולם לא השקעתי לשמוע באמת את המוזיקה שלו ומכאן אף פעם לא הייתי בהופעה שלו. אני לא אוהב שחצנים. הקיצר, כל אחד ומה שחשוב לו באומן שמופיע לפניו - לאחד חשוב המוזיקה, לשני חשוב האישיות, לשלישי חשובות המילים ולרביעי חשוב שהוא יגרום לו להרגיש טוב עם עצמו וכו'. תחליטי מה חשוב לך באומן שמופיע לפניך וככה תחליטי לאיזה מבין מאות האומנים שיש בארצנו הקטנטונת תלכי לראות. יאללה מה הדילמה הבאה ? אסאדו ברוטב ברביקיו או אסאדו ברוטב פלפלת ?

תודה על התשובות! ../images/Emo9.gif ../images/Emo107.gif../images/Emo217.gif

אתם צודקים. כנראה זה פשוט בא מתוך ההרגל הזה כי הייתי בהופעות שאמנים דיברו ופתאום היה לי מוזר לא לשמוע את האמן מדבר בהופעה. ו... זה בסדר מצידכם אם נוכל לעשות כל איזו תקופה "קפה דילמה"? זה נחמד לראות נקודות מבט של אנשים כלפיי נושאים מסויימים.

Indian Friend

New member
גם אני אוהבת את המשחק קפה דילמה!../images/Emo13.gif../images/Emo45.gif

קודם כל- כל הכבוד על היוזמה! תבורכי
ולעניינינו-
באופן כללי, יש לזה בעיניי השפעה לא קטנה, לאופי ולהתנהגות של האמן על הייחס שלי אליו. וזה באמת יוצר דילמות לא פשוטות לפעמים, לרוב כשזה נוגע לעניינים פוליטיים, חברתיים וכאלה. קרה לי לא פעם שהתחושה שאמן מסויים הקרין בהופעה/ראיון/שיחה גרמה לי לבחון את המוזיקה שלו שוב, או את האהבה שלי אליה שוב. וזה תמיד קשה, כי אז חושבים פתאום- רגע, מה, רק בגלל שהוא אמר ככה וככה זה אומר שהמוזיקה שלו לא שווה יותר? אז כן, מצד אחד, כי אם באים מנקודת הנחה שהמוזיקה (או היצירה בכלל) היא האדם עצמו, היא משקפת אותו ומשמשת חלון אל העולם שלו- אז כנראה שכן. אבל מהצד השני, אי אפשר לבטל את מה שגרם לי לאהוב את המוזיקה שלו מלכתחילה, כי זה אף פעם לא סתם. אז בעצם אין לי פתרון או תשובה ברורה, סתם הדגשתי את הדילמה
לא מצליחה לסגור ביני לבין עצמי על אמנים לא נחמדים ועליי בהופעות שלהם.... ממ.
בנוגע לגבע (מה לעשות, זה מה שכתוב בכותרת של הפורום)- אני אף פעם לא הרגשתי חוסר בדיבורים בהופעות שלו, להפך- כשכבר יש דיבורים הם בד"כ נראים לי לא טבעיים שלא לומר מאולצים... (לא ברמה כזו גבוהה, פשוט לא מסתדר לי בדיוק..לא יושב טוב) אני תוהה אם זה עניין של הרגל או שזה כנראה באמת לא מתאים לאופי של ההופעה (ושל גבע). אני חושבת שאם זה לא בא באופן טבעי וזורם אצל האמן המופיע זה לא ילך חלק אף פעם, כי לא כולם כאלה. חוצמזה, הבנאדם מופיע בפני קהל - כמה שלא יהיה, שר ומנגן את החיים שלו, את הנפש שלו ואת הלב שלו אל מול כולם- לא מספיק?!
תודה על היוזמה והעניין!
קיבלת עיטור כבוד מההנהלה.

a d i 8

New member
האמת,שגם אני חשבתי על העיניין הזה

לא בהכרח בהקשר של גבע...בכללי יותר.. אני דווקא פחות אוהבת דיבורים בהופעות כשאני באה להופעה,כל הרעיון,לפחות בשבילי,זה להתחבר לגמרי למוזיקה ולאומן באותו הרגע..אחרת הייתי פשוט שומעת את הדיסק בבית. כשהאומן ממש בתוך השיר,המוזיקה,כאילו מאבד את עצמו,אז אני הכי מתחברת להכל,ומאבדת גם את עצמי,זה כאילו שהאומן ניכנס לעולם פרטי משלו ונותן לי הזדמנות להציץ לרגע גם... זה קורה המון עם גבע,לפחות בשבילי.. ביגלל זה,כשהאומנים מדברים הם כאילו שוברים בשבילי את המצב 'זן' הזה,הרצף נשבר,ולי אישית זה הורס קצת מהחוויה...אני אתן דוגמה-ג'רפות,אם יש מישהו שהוא הדוגמה המובהקת לדיבור בהופעה זה מן הסתם גלעד כהנא,שיכול בשניה לפתוח במונולג שלם של 20 דק' על בירה [מנסיון]..כן זה משעשע ומצחיק,אבל לא לשם כך התכנסנו.... בקיצור..אני דווקא אוהבת שהאומן נותן לעצמו ללכת לאיבוד,להיכנס לתוך המוזיקה שלו ולהזמין אותנו בדרך,נותן למוזיקה לדבר בשבילו... אהבתי ממש את הרעיון של הפינה,כל הכבוד על היוזמה

Kettercat

New member
מצטרפת - קבלי ח"ח!

טריה טריה אבל עם נוכחות
כל הכבוד האמת שאין לי בעיה עם ה"חוסר דיבור" של גבע בהופעות, אני גם ככה כל כך נשאבת במוזיקה שאני פחות שמה לב לזה. למרות שיש לו לפעמים יציאות שהורגות אותי מצחוק
לעומת זאת, אביתר בנאי - הייתי בהמון הופעות שלו בשנים האחרונות (איך לא
), ובהופעות הראשונות הוא בקושי הוציא הגה מהפה, רק "תודה" ביישני וחלוש ופשוט חשבתי לעצמי שככה הוא... ופתאום הגיעה הופעה שבה הוא לא סתם ת'פה לרגע, הריץ בדיחות וסיפורים שוב ושוב ולא הבנתי מה נפל עליו ואיפה אביתר הביישן שהכרתי
מאז כבר למדתי שזה עניין של מצב רוח - אפשר לתפוס אותו במצב רוח שקט ואפשר לתפוס אותו במצב רוח שובב למדי, אני בהחלט ממליצה על המצב השני
הוא גדול. לגבי השאלות - האמת שכבר קרה לי. אמן ששבה אותי כל כך בתור בן אדם שהחלטתי ללכת להופעה שלו, ומצד שני גם ההיפך - זמר ומוסיקאי בישראל (שאני לא אזכיר פה את שמו) שאהבתי מאוד את המוזיקה שלו ואף הייתי בלא מעט הופעות שלו. אבל כשפתאום גיליתי את הבן אדם ש"מאחורי הקלעים" ובמקום בחור מקסים וחביב כפי שחשבתי גילתי פוץ מתנשא ומאוהב בעצמו - לא רק שהפסקתי לבוא להופעות שלו אלא גם הפסקתי לשמוע את האלבום שהיה לי. כנראה שזה המינוס בעובדה שאני תמיד "חייבת" להכיר את הבן אדם שמאחורי המוזיקה שאני אוהבת - בין אם מקומיים שכבר מכירים "הו, הנה המעצבנת הזאת שוב"
או ערימת ספרי הביוגרפיות של הביטלס/ג'ון לנון/בוב דילן/ניל יאנג/ג'ף באקלי/ניק דרייק/מייקל ג'קסון/וכו' אצלי בארון - אין מה לעשות, האופי, האישיות והבן אדם עצמו תמיד ישפיעו במידה מסויימת. אני תמיד חייבת להפוך את המוזיקה לרמה אישית יותר

Kettercat

New member
אה, ושכחתי עוד משהו -

למרות הכל, אני *כן* אוהבת דיבורים בהופעות. אני אוהבת שאמן משתף אותנו בעולם הפרטי שלו - בין אם משהו מצחיק שקרה לו באותו היום (ע"ע מקרה אביתר והבן שלו לפני כמה שנים, שבדיוק אמר לו באותו היום, "אבא - קקה!"
) או סיפור על איך כתבו את השיר שהם מופיעים איתו, מה הסיפור מאחוריו וכן הלאה. עמיר לב ודני רובס עושים את זה הרבה, אני דווקא מאוד מתחברת לדברים האלה

Indian Friend

New member
לעמיר לב יש סיפורים נהדרים,

אבל גם השירים שלו מאוד סיפוריים כאלה אז זה מתחבר... אז כנראה שזה גם עניין של סגנון המוזיקה. למשל, אם בהופעה של שירים חורפיים ומלנכוליים האמן היה מספר בדיחות או סיפורים משעשעים זה היה קצת מוזר, וגם הסיפורים שמאחורי השירים סביר להניח שהיו מורידים מהגוון האפלולי של השירים והופכים את זה לדבר מוחשי יותר, שלפי דעתי מוריד מהקסם.

למעלה