מתלבטת האם להסתכן.. שוב...

MAMALY

New member
מתלבטת האם להסתכן.. שוב...

רקע: נולדתי עם הרניה קשה בסרעפת וריאות מחוצות עקב עליית אברי הבטן נותחתי לראשונה בגיל 10 ימים. לפני כ 4 וחצי שנים הריון IVF במהלכו : הריון חוצרחמי אחד ו2 עוברים ברחם אחד ללא דופק. חוצרחמי נספג בעצמו ועובר אחד נפל והותיר אחריו היפרדות קרומי שיליה גדולים עובר אחד שרד שבוע 19 ניתוח בטן ענק עקב חסימת מעיים (עם התינוק בבטן) לידה בשבוע 34 אחרי 17 שעות, קיסרי חירום התוצאה רחם קרוע שניסו לשחזר. (לא עברתי כריתה. שנה וחצי לאחר לידה חזרה לטיפולים, אין רירית רחם תקינה עקב היצטלקות קשה ברחם היתדבקויות קשות בכל איזור הבטן מהסרעפת ועד האגן כולל (ראו בלפרוטומיה את הכל) אציין כי יש לי אנדומטריוזיס דרגה 4 (מפושט גם במעיים) בבדיקה מקרית הוברר כי הרחם "נראה תקין" (5 שנים לאחר אותה לידה) רירית תקינה 9 מ"מ תלתקווי ללא טיפול הורמונאלי. בדיקת כירורג - היצרות מסוכנת של המעיים והיתדבקויות קשות בסמוך לשלפוחית השתן ובסמוך לעורק ראשי של הבטן, מיקום האיברים בבטן השתנה. המלצה - פונדקאות הגניקולוג אומר שזה מסוכן אבל לא מתים מזה בכל אופן לא מיד סכנת לקריעת הרחם עקב קיסרי ועבר של קריעת רחם בלידה קודמת עקב זרוז הצטלקויות מרובות ברחם.... הכירורג אמר שהכל נדבק כבר שאין כמעט סיכוי לחסימה מחדש אך יש סיכון לקריעה של עורק ראשי , לא מחייב אבל סיכוי. כולם מעורפלים מאוד אינם ממליצים להכנס שוב להריון, האם יש סיוכי שאעבור הריון בלי כל הסכנות האלו? האם זה עניין של מזל או שבאמת אני אמות... לא היתה לי סכרת הריון לא רעלת הריון אני אישה בריאה באופן כללי, לא נוטלת תרופות משקל תקין הורמונים תקין האם היית ממליץ לאישה כמוני להסתכן?

למעלה