נועה, אני זקוקה לעזרתך

עלמתיה

New member
נועה, אני זקוקה לעזרתך../images/Emo53.gif

וכמובן לעזרת שאר בעלות הניסיון. רקע כללי: אני מניקה את עלמה ויהונתן כבר שנה וארבעה חודשים. בחודשים האחרונים התרגלנו לינוק שלוש פעמים ביום - בבוקר איך שמתעוררים, בערב לפני השינה וכמעט תמיד בצהריים בתור קינוח אחרי הארוחה. אתמול בצהריים החלו לי כאבים בשד שמאל שמזכירים תחושת גודש. אמנם כבר הרבה זמן שלא הרגשתי גודש, אבל זה הפעם היה ממש מטריד ומציק. גם אחרי ההנקה התחושה לא עברה, וגם כשרוקנתי ידנית את השד במקלחת זה לא עזר. בלילה התעוררתי מכאבים, ועד עכשיו זה לא עובר.אפילו כשאני מרימה את אחד הילדים והם נשענים לי על צד השד, זה כואב. הכאב הוא ממש בצד השד, וכמובן שיש לי שם וריד בולט. התחושה שלי שזו סתימה כלשהי, למרות שהחלב זורם מהפטמה בלי בעיה. הפחד הוא כמובן מפני דלקת. השאלה היא מה לעשות? האם ללכת לרופא שיאבחן או שיועצת הנקה יכולה לעזור? האם יש תרופות סבתא יעילות? חשוב לי לציין שאני מרוצה ממידת ההנקה היום ואני לא רוצה להניק יותר או פחות, כך שזה לא פתרון מבחינתי. תודה מראש

ממה מיה

New member
בינתיים עד שנועה תענה

לעסות כמה שאפשר בתנועות סיבוביות לכיוון הפטמה, עדיף תחת זרם מים חמים במקלחת. להניק כמה שיותר מהצד הכואב. שימי לב אם המקום חם ואם עולה לך החום לגשת לרופא כי זה סימן לדלקת. מקווה שהוטב לך בינתיים

קשה לאבחן וירטואלית

יתכן שמדובר בסתימה או בדלקת. לפעמים יש גם דלקות בבלוטה עצמה. ממליצה ללכת לרופא תומך הנקה (יש רשימה בפורום הנקה). בינתיים - ממליצה לעשות את מה שממה מיה כתבה. עיסוי לא יכול להזיק. גם כשיש סתימה בצינורית חלב, יצא חלב מהשד כי יש יותר מצינורית אחת. דווחי לנו מה קורה - מקווה שהדברים יסתדרו.

עלמתיה

New member
מצאתי את הרופא הטוב ביותר

אתמול בצהריים יהונתן שלי התביית על השד הכואב והתנחל למשך המון המון זמן. גם אחרי שעלמה כבר פרשה והתחילה לשחק מסביב, הוא המשיך בשלו. במצבים כאלה הרבה פעמים אני מנסה למצוא לו עיסוק אחר כדי שיניח לי, אבל הפעם נתתי לו לעשות כל מה שהוא רוצה, וכשסופסוף הוא קם, הרגשתי הקלה משמעותית. מאז עדיין אני מרגישה שקצת יותר רגיש לי, אבל הכאבים הנוראיים נעלמו. תודה על העצות

אין, אין,אין על הרופא שלך../images/Emo106.gif|כתר

יכול להיות שלרגישות יקח כמה ימים לעבור אבל הסתימה נשמעת כמו הסטוריה. איזה יופי!!!

למעלה