נורת גז

slide R

New member
נורת גז

אני מחפש נורה שדולקת על גז בדומה לגז בישול לצורך פרוייקט רציני עם תמורה כספית עם אפשרות למימון פיתוח מוצר או אם מישהו שמע על משהו שקייםם כבר בעולם נורה שתפיק אור באמצעות גז בלבד לדוגמא תתבצע הצתה חד פעמית חשמלית והמשך ההארה תיהיה על גז אשמח לתגובות הצעות רעיונות יאיר

tweeg

New member
טפשי ומסוכן

הובלה של גז קשה יותר בגלל שהוא גז ומסוכנת בגלל שהוא דליק המנורה עצמה מסוכנת ונוטה להתחמם-מחמם את החדר המהירות תגובה של בעירה של גז מצריכה הזרמה קבועה של גז והבזבוז אנרגיה(רוב הג'אולים ילכו על חום ולא אור) הוא גדול מאוד בקיצור הרעיון טפשי לגמרי(אחרת היו ממציאים אותו לפני המצאת החשמל) המלצה שלי-פרוש דעה מאוד לא מקצועית אבל בכל זאת

slide R

New member
מדובר בפרוייקט רציני

ולא בסתם הארת חדר תמיד אפשר להוסיף אמצעי בטיחות בדיוק כמו כריים ביתיות עם מנגנון בטיחות, ההארה לא לחדרים אלא במקומות פתוחים. אולי לדוגמא הגז הדולק יחמם חוט להט כך שבמקום שאלקטרונים שמתחכחים זה בזה יצרו את האור בחוט להט בנורת להט רגילה הגז הדולק יצור את החום

tweeg

New member
אממ

אז אתה צריך בנוסף לכל האמצעי בטיחות גם מנגנון של המרה מחום לאור(נקרא מתמר לפי זכרוני) (סתם שתדע שתחנות כוח מאבדות 70% אנרגיה בשיטה הזאת) במקומות פתוחים נשמע לי יותר מסוכן וצורך יותר אנרגיה היתרון היחיד של זה הוא ניידות פורום כימייה יכול לעזור לך יותר עם כמות אנרגיה שאתה יכול להפיק מכמות חומר בעיקרון זה חישוב של G פורמיישן של תוצרים פחות מגיבים ואז לכפול במינוס אחרי זה תבדוק עלות של החומר ביחס לעלות של חשמל לאותו כמות אנרגיה ואז תחשב גם את איבוד האנרגיה כתוצאה מהתהליך לדעתי היא שאין סיכוי שהאנרגיה שתישאר שווה את הכסף(אבל חישוב יעזור לך יותר מהדעה שלי) פורומים שכדאי לך להתייעץ:כימיה,חשמל ותאורה אתה מדבר על יצור המוני או ניסוי מדעי?

slide R

New member
אני מדבר על ייצור המוני

עוצמת האור לא חייבת להיות כה חזקה והעניין הוא שהגז נוצר בתהליך מסויים בקרבת כל נורה לכן יש 2 אפשרויות או נורה שתפעל על גז או גנרטור שיעבוד על גז וידליק מספר נורות יש רעיון נוסף איך ליצור אור מגז דליק?

tweeg

New member
אז ככה

ביצור המוני אתה צריך לחשב תכולת אנרגיה של הגז ואז להשוות מחירים לתכולת אנרגיה של חשמל לאותם מחירים בלי זה אתה לא יכול לדעת אם זה שווה בכלל כמובן שיש גורמים של הובלה,יצור,איבוד אנרגיה בתהליך בשריפת גז יש לך שתי תוצרים אור וחום,האור עצמו מאוד לא נראה לי מספיק בשביל הארה ולכן אתה צריך להתמקד בחום גנרטור שפועל על גז זה בדיוק כמו תחנת כוח שפועלת על גז(יש כאלה) רק יותר קטן אתה צריך לבדוק קודם כל את השיקול הכימי של כמה אנרגיה אתה יכול להפיק מאותה עלות גז לעומת דלק/חשמל ואז רק להתחיל להוסיף יצור וכו' בלי הבסיס הזה אין לך למה להתקדם בשביל יצור המוני אתה צריך הרבה כסף כימאי,מהנדס וכו' כדי לך לבדוק אם רשמו על זה פטנט או לרשום בעצמך (למרות שחברת החשמל משתמשת בגז ליצור חשמל שזה בעצמם אותו תהליך שאתה רוצה לעשות רק ביותר גדול) יש לך גז ספציפי שאתה מדבר עליו? כי אם כן אני יכול לנסות לעשות כמה חישובים אם אתה באמת רציני עם זה כדאי שתדבר עם גורמים קצת יותר רציניים מילד בן 17 במגמת כימיה

razc

New member
חשבו על זה כבר...

לפני המצאת החשמל היו מאירים כך. החיסרון: בזבוז אנרגיה רב שהופכת לחום. יש משהו נחמד של אמגזית שנמכר כיום (בתמונה)

חושחש6

New member
כבר המציאו כזה אבל...

רק לטיולים וקמפינג ויש כזה בקיבוצי וקוראים לזה קוליסה

למעלה