נושא לדיון - אחד בשביל כולם - כולם בשביל אחד|

נושא לדיון - אחד בשביל כולם - כולם בשביל אחד|

היי יקרים
מה דעתכם על גל הפיטורים במשק שהולך ומחריף ואף גורם לדמורליזציה ביתר האוכלוסייה בעם
. יש לי רעיון
ומה דעתכם עליו??? שמעתי על חברה בהייטק, מבלי להזכיר את שמה, שפעלה בחכמה. נקטה בצעד שפועל לטובת החברה ולטובת עובדיה לטווח הקצר ולטווח הארוך. נעשו קיצוצים, כי המצב מחייב, אך העדיפו שלא לפטר. כל העובדים עברו ל- 4 ימי עבודה, כך שהנטל מתחלק בין כולם. זה חכם, כי המערכת יכולה להמשיך לתפקד במינון נמוך יותר ובאוירה טובה יותר. לדעתי המוטיבציה לא נפגעת, להפך- לכולם יש מטרה משותפת - להיטיב ולהצמיח. אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד יש יתרון נוסף ששמו 'זמן פנוי'. יש להם כעת 3 ימים פנויים, שמאפשרים: פנייה לאפיקים חדשים, הזדמנות לגלות איכויות בעצמך שלא ידעת אודותן. שעות איכות עם בני המשפחה (אישה
/גבר
ילדים
והורים)
התנדבות. תחזוק הגוף והנפש
|צבע
ועוד ועוד ועוד... אני למשל, הייתי שכירה, ויצאתי לעצמאות בגיל 45 . בהתחלה היה קשה, אך המצב החדש "אילץ" אותי לגלות עולם חדש אין סופי. אני ממש מברכת על כך. מתה לשמוע מיכם!!!

uniqueness

New member
הלוואי

הלוואי שהחברה שבה אני עובדת היתה מקצרת את שבוע העבודה ביום אחד, במקום שכולנו נסתובב כל הזמן במצב של חוסר וודאות ולחץ ופחד מפני פיטורין כל רגע. ואולי כך גם יהיה לי את הזמן הפנוי למנוחה...

יש לי רעיון../images/Emo62.gif../images/Emo62.gif../images/Emo62.gif

הקדימי רפואה למכה
. מסתבר שיש לנו מספר רב של דקות פנויות, ואם תכירי בהן תביאי על עצמך מנוחה ושלווה. אנחנו לימדנו את עצמנו, לצערי, לא לספור אותם, מן סוג של התכחשות. המנוחה מפגישה אותנו עם עצמנו, נותנת לנו את ההזדמנות להתקרב לעצמנו, אך יחד עם זה, לא כל מה שאנו מגלים נעים לנו במיידי (האמת במערומיה). אך בסופו של דבר זה משתלם, כי אז אנו יוצאים מעבדות לחרות - מלכים
מלשון מוליכים.מנהלים את עצמנו. ההתחכשות והבריחה מעצמנו גורמת לנו להיות מנוהלים ומובלים על ידי החיים - סוג של השלמה עם מה שיש (תחושה של נפל עלינו - גזירה, גורל..). חשוב שנכיר את מה שיש על מנת להפיק ממנו את המירב. אם לא מכירים חווים פחד - מה שלא מוכר מפיל חיתתו עלינו. מצב חוסר הוודאות מבטא פחדדדדדדד! קודם כל תכירי בכך.תני מקום לתחושה - תחוי אותה, תני לה את מקומה - יש לה מה לספר לך. ברגע שתזהי את התחושה יעלה המסך ותיווצר בהירות במחשבתך. הרגש רוצה הכרה - כשלא מקבל הכרה - נדחק ויוצר חסימה וסתירה (קונפליקט) ומשם הפחד והלחץ שעלול לזמן... פיטורין. עשי כמיטב יכולך כרגע ואולי גם כדאי שתזמי מפגש עם ההנהלה תביעי בפניהם את רגשותייך ותציעי את הרעיון. איתך ושלך

למעלה