נטיה של הראש והעדפת צד בשכיבה

• פותח הנושא cv
  • פורסם בתאריך

cv

New member
נטיה של הראש והעדפת צד בשכיבה

שלום וברכות על הפורום החדש :) הקטנה שלנו בת חודשיים. שמתי לב שכשאני מחזיקה אותה "ישר" הראש שלה נוטה מעט (סנטר לכיוון כתף ימין). בשכיבה על הבטן הראש אוטומטית מכוון לאותו צד והיא אינה מצליחה לסובב אותו (טוב, אולי זה קצת מוקדם...) אבל אני גם נמנעת כרגע מלנסות ולסובב לה את הראש באופן יזום. על הגב היא מסובבת את הראש בחופשיות ל2 הצדדים וגם מסתובבת מצד לצד. רציתי למעשה לתת תמונת מצב ולשאול אם כך צריך להיות הדבר בגיל הזה. במידה ולא, מה עושים וכיצד? תודה

מצב מוכר

אם זהו זה...נטיית הראש ימינה או שמאלה בגלל מצב העובר ברחם וכן גירוי החושים במיקומו...לדוגמא מומלץ מאוד לשנות את מיקום המיטה של התינוק כך שהחלון יהיה בצידו האחר כל פעם וכו

cv

New member
תודה על התשובה ../images/Emo13.gif לגבי מיקום מיטה

אנחנו מקפידים כל לילה להשכיב אותה על צד אחר כדי שתהיה "חלוקת עומס שווה" במהלך השינה הארוכה (יחסית) שלה. אחרי שראיתי כמה תינוקות עם ראש מעוך בצד אחד (אני יודעת שזו לא בעיה ארוכת טווח, אבל בהחלט בעייה אסטית למתבונן
) אני משתדלת להקפיד. מה גם שעם כל התלתלים שלה, ישבר לי הלב אם תיווצר לה איפשהו קרחת

cv

New member
ושאלה נוספת שנובעת מההשערה

שהנ"ל מקורו בתנוחת העובר ברחם... האם אוסטיאופתיה תתן פתרון לעניין? אגב, אני, בערך בסוף שנות העשרה, פתאום נהייתי מודעת לכך שהראש שלי גם הוא נטוה... אחרי שראיתי בכל התמונות שתמיד הוא באותה נטיה ובאותה זווית. אולי בגלל זה אני יותר רגישה לעניין אצל הקטנה...

מה שחשוב לבדוק הוא שאין מגבלה

בתנועת הראש . אם קיימת מגבלה כדאי לטפל. רב שיטות הטיפול בתינוקות יוכלו לעזור כולל שיטת ורדי, שלהב, צעד ראשון, פיסיותרפיה וע"פ מה ששמעתי גם קרניו סקרל ( יהודה בטח יוכל להרחיב על קרניו סקרל כי הוא מטפל גם בשיטה זו). אם אין מגבלה כדאי לעודד סיבוב ראש ע"י גיורויים לצד השני.

cv

New member
כשאמרתי אוסטיאופתיה חשבתי על קרניו

סקראל
אני יותר מאשמח לשמוע עוד בנושא. (בעיקר כי הבעל צריך שיכנוע שאני לא לוקחת את הקטנה לרופאי אלילים
)

cv

New member
איך בודקים את יש מגבלה בהטיית הראש

אצל בת חודשיים?

אם יש קושי בסיבוב הראש

תראי את זה יותר ברור בשכיבה על הבטן, סיבוב הראש בשכיבה על הבטן דורש השתתפות גדולה יותר של עמוד השדרה והשרירים שקשורים לתנועה. משכיבה על הבטן, כופפי את הרגל לכיוון הבטן על הרצפה (ברך מתקרבת לחזה-בטן) בניגוד לתנועת הפניית הראש בעדינות, פעולה זו מעודדת את סיבוב הראש, אם לא סובב מרצונו עזרי לו לסובב בהדרגה ובעדינות, כשהראש מונח בצד שני, טפחי עליו לאורך הגב. קרניו-סאקרל מטרת הטיפול בקרניו-סקראל היא לאזן את מערכת העצבים המרכזית ולהחזיר לה את היכולת לוסת את מתח הרקמות בגוף. הטיפול נעשה בעזרת מגע קל ביותר בעצם העצה ועצמות הגולגולת. השיטה מטפלת בהגבלות תנועה בצוואר. חשוב לציין שלא כל מטפל בשיטה עובד עם תינוקות, חשוב לבדוק שיש נסיון כזה.

cv

New member
תודה רבה על התשובה

ננסה את התרגיל שהעלת בהזדמנות הקרובה! ותודה על ההסבר אודות השיטה

למעלה