ניירת הצילו !!!

Simply Be

New member
ניירת הצילו !!!

מה אתם עושים עם כל הניירת שאספתם כל השנים ?
האם אתם מהאוגרים ?
אם אתם לא מהאוגרים אז מה הכללים שלכם לזריקה , גריסה או whatever ?

תלוי.

הכוונה תלוי במה מדובר.
אם זה פוליסות - שומרים עד קץ הימים. כשיש עדכון פוליסה אני מחברת את זה למקור וממשיכה לשמור (זה קלסר אחד אצלנו)
חשבונות ששולמו - שומרת במשך שנה - שנתיים לפי העניין וזורקת. כל החשבונות באשר הם.

קלסר נוסף דק - כל מה שקשור לרכב שלי.

תעודות של מכשירים שקניתי לבית - שומרת בקלסר נוסף.
עוד קלסר יש לי של תלושי משכורת. מקומות שכבר לא עובדת בהם שנים זרקתי לזבל בפרט אם קיבלתי את כל המגיע לי משם
הכוונה בפיצויים.

קלסר לכל ילדה.
ובזה מסתיימים הניירות בבית.

אבל -
מצטברים פה ניירות שהילדים מציירים עליהם, מחברות לימוד, מבחנים, עבודות שהם עשו והיו תלויות על המקרר וחדשנו בעבודות חדשות,
כל זה מצטבר ואני שומרת ובסוף כל שנה לפח יחד עם הילדים. במקרים מאוד חריגים לוקחים הכל למדורת ל"ג בעומר. או מכינים מדורה משלנו.

שונאת ניירת ושונאת תיוקים.

BrightEye

New member
יש לי על השולחן מלא מעטפות שלא פתחתי...

כל מיני דיווחים מהבנק, וכאלה.
אני אגרוס כל מיני כאלה שיש בהם פרוט חשבון בנק ופרטים אישיים.
מנגס נורא.

Simply Be

New member
הבעיה שאצלי מצטברים ערימות

כי אני תמיד עייפה מידי למיין ,
את החלק של המיון אני הכי לא סובלת ,
החשש הזה שאולי יהיה שם משהו חשוב שזרקתי בטעות.

לא נותנת שיצטבר

אם אין לי חשק ביום שזה הגיע מיד למחרת כשקמה מהשינה לפני שמתחילה להתארגן לעבודה עוברת בזריזות על המעטפות הסגורות
כי החצי שונא לקרוא ולקבל דואר. מה שצריך לשמור או להעביר לטיפול - עובר מיידי.

מה שלא לפח בשניות.

מתייקים אחת לתקופה. משעמם ברמות, אך הכרחי.

משתדלים שלא יצטבר. לא תמיד מצליחים.

נשואה לאוגר

אני לא הייתי אוגרת
הוא שומר כל חוזר דירה ששכרנו כסטודנטים (רמז- זה לא היה שלשום)

חשבונות מים וחשמל של דירות שכבר מכרנו , תלושי משכורת על מקומות עבודה שכבר מזמן נסגר החשבון והפיצויים. בקיצור שומר הכול.

היות והוא כזה אספן ,ואני תמיד מלגלגת על האיסוף הזה---השיטה עם קבלת דואר- לזרוק את כל הפרסומים,דפי חשבון וכל מה שמיותר

ואת השאר שמה במגירה לתיוקים.

פעם בחודשיים בערך כשהמגירה צועקת עליי- אני צועקת עליו- והוא מתייק.

שיטת התיוק שלו-לפי נושאים
רפואה
חינוך
בנק A
בנק B
חשבונות בית A ואז חלוקות משנה חשמל,מים,ארנונה

בקיצור שני מדפים בארון בגדים אחד שהתרוקן כבר נודבו לטובת האוסף (בנוסף למדפים המקוריים)
אני אפילו לא מנסה למצוא שם משהו---אחריות מלאה שלו.

ben 911

New member
בל"ג בעומר אני לוקח את כל הניירות דאשתקד

וזורק למדורה..

אבל תמיד לא שוכח בסיום לקחת קומץ קטן מהאפר כדי לשים בתוך שקית ניילון
למה?
אם במס הכנסה ישאלו אותי: היכן הניירות?
אראה להם את שקית האפר, אומר להם שהדירה שלי נשרפה וזה מה שנותר

קבלו סיפור שווה

אני מאלו שאין להם סבלנות לניירת. לא לקרוא (רק ספרים טובים :) , לא למיין ולתייק, ולא לחפש. זה ממש מוציא ממני דברים רעים. אם זה היה תלוי רק ברצונותי הייתי מעיפה הכל ברגע שזה מגיע כי ממילא אין שום סיכוי שאדע איפה למצוא את זה אח"כ, גם אם אשתדל נורא.
מצד שני אני שומרת בקנאות רבה וגדולה על חסיון ומניעת פרסום פרטים אישיים, כלומר אני לא יכולה סתם ככה לזרוק לפח, אלא חייבת לגרוס או לשרוף.
ומכאן הסיפור-
נגרר אחרי קרטון בגודל בינוני עם מלא ניירת בנקים לאורך עשור + , רק בגלל שלא הצלחתי עוד להשמידו (עניני עצלנות בעיקר) , אז הוא עובר איתי ונסחב איתי ונתקע כל פעם מחדש באיזה חור אחר.
לפני כשנתיים נדרשתי לשחזר נתון לאורך 10 שנים אחורה, שהסתבר כמופיע בתדפיסי הבנק מדי חודש בחודשו. זוגי האהוב שלא מתחלחל כמוני מניירת, חפר שם לעומק ומצא כמעט את כל מה שנדרש לי למשך 10 שנים אחורה, לפרט פרטים. מאז אני מתייחסת ביראת כבוד לארגז הזה ולא מעלה בדעתי להשמידו ::) מי יודע מה עוד חבוי בו

יש לי מגירה גדולה ועמוקה

לשם אני זורקת את כל הניירות המעצבנים שאני מקבלת, בנקים, פנסיות, דיווחי ויזה/ביטוח
מגירה אחרת, שבהם אני זורקת את כל החומר הרפואי
ומגירה הכי גדולה בה אני זורקת את המכתבים הישנים (שמאז עידן האי מיילים, לא מתווסף לה הרבה חומר

לפעמים אני תופסת מרץ ומחליטה למיין, לסדר, מה לזבל ומה למשמרת...אבל משום מה, הרוב הגדול נשאר בערימה של המשמרת.
יום אחד הגעתי ליועצת פנסיה- עם ערימה של ניירות... היא הסתכלה עלי מלמעלה למטה ולהפך ואמרה, "בשביל מה את שומרת את זה, הכל נמצא פה במחשב....", אבל אני מהדור הישן- בכל זאת שומרת

ולגבי המכתבים, לפני כמה זמן זרקתי את מכתבי האהבה, או חצי אהבה, מימי הנעורים... לא נעים לא רוצה שהילדים יחטטו. אבל היתר נשמר, בין היתר גלויות שקיבלתי במסגרת "חילופי גלויות עם ילדי העולם"... לפני יותר מיובל שנים, או מכתבים שבעלי שלח ממלחמת יום הכפורים (לא לי, עדיין לא הייתי בתמונה)... בטח בעתיד יכנסו למוזיאונים

אז אני אגרנית... כן

Simply Be

New member
זה סוג של הגולם קם על יוצרו לא ?

זה לא מעיק לך לפעמים ? אני יודעת שלי כן ,
אבל זה קשה לי להשתחרר מזה.

מטילדה11

New member
מכתבי אהבה

אחרי שהורי נפטרו התאספנו כל האחים והתחלנו "לפרק" את הבית.

בין הניירות מצאנו את כל מכתבי האהבה מלפני הנישואין. אח שלי זה היה מרגש מאוד. אחי סרק ושלח לכל אחד עותק.........

יואלהב

New member
אני ממינת את ערמת הדואר. בודקת חשבונות של

כרטיסי אשראי ודיווחי בנקים ואם הכל בסדר זורקת למתקן המחזור.שאר הדברים, אחת לתקופה מתייקת לפי נושאים. בית, בריאות, ביטוחים, בנקים ותיק אחד של משכורות של בעלי. אני עצמאית, אז הכל אצל יועצת המס.

katam

New member
יש אפשרות לעבור לשליחת חשבונות במייל

איפה שזה ניתן אני עושה את זה, בחשבונות שאני מקבלת מדובר: בסלקום, חברת חשמל, בזק ובזק בנלאומי

השאר זה תפקידו של האיש. מכוון שאני מאילו שממהרים לזרוק הכל

למעלה