ניסיון - ÓóĄąĆ&#

Apella

New member
נכנסתי ל"הוספה" ומשם ל"סימן"

ודליתי אותם אחד אחד. פתחתי קובץ בוורד ואם אתה רוצה אלמד אותך איך להכניס אותם לתוך טקסט בצורה הכי יעילה (כלומר אם אין לך אותם בתור ישות עצמאית. אני יודע שיש אפשרות כזאת, אבל זה על חשבון המקלדת העברית או המקלדת האנגלית)

באיה

New member
גם אני רוצה ללמוד איך

שולים את האותיות האלה, כי אני מתכתבת עם אחותי שגרה באנגליה בפולנית דרך האינטרנט. האם זה לא מפריע לכתיבה שוטפת, כי גם ככה קשה לי עם האותיות האנגליות. אחותי עצלנית ולא בא לה להכניס למחשב פונטים בעברית, והיא גם כבר לא זוכרת את השפה כל כך טוב. תודה מראש

Apella

New member
איך שולים כבר כתבתי

אופן ההמרה (לגבי טקסטים ארוכים. בטקסט קצר אפשר בכל אות להתעקב ולהחליף): בכל פעם כשמגיעה אות עם זנב (אלדד, איך קוראים לאותיות כאלו?), מדפיסים אות רגילה שלוש פעמים. אחרי שמסיימים את כל ההקלדה עושים המרה של השלשות ע"י "החלף הכל" ואז במכה אחת מתחלפות כולן. חשוב בסוף לבדוק שוב כי תמיד נשאר משהו לא עשוי. לגבי ż ו- ź - אחד מהם עושים כשלשה והאחר כזוג, ומחליפים קודם את השלשה. בהצלחה

Eldad S

New member
אותיות עם זנב :)

ל-a עם זנב קוראים a z kreską, ל-e עם זנב - e z kreską, ל-o עם צ'ופצ'יק למעלה קוראים (נו, ניחשתם...).

Apella

New member
אלדד, מאחוריך!

המילים z kreską פירושן: "עם קו", לכן הן מתייחסות רק לאותיות שיש להן קו מלמעלה - ó ć ń ś ź. האותיות ę ą נקראות "z ogonkiem", שפירושו: "עם זנבנב". מה שאני שאלתי הוא - איך קוראים בעברית לאותיות הלועזיות המקושטות.

Eldad S

New member
ראשית, תודה רבה - החכמתי!

שנית, אני לא מכיר שם מיוחד בעברית; אני קורא להן "אותיות עם סימנים דיאקריטיים מיוחדים". לא הצלחתי, דרך אגב, להוסיף את התווים המיוחדים סתם כך; נאלצתי לפתוח את וורד בחלון אחר, לבחור הוספת סימן, ואז לבחור באותיות הפולניות. האם יש דרך להוסיף את האותיות גם כשאני בתוך הדפדפן, בלי צורך לפתוח את וורד? בעצם, אולי דרך "התחל", ו-charmap?

באיה

New member
Dziękuję - יש הצלחתי

תרגום: תודה עם אותיות אהוי מיוחדות.

מקלדת פולנית

לעניות דעתי ניתן להוסיף שפה בכל מערכות ההפעלה החדשות, XP ו- 2000 ניתן לעשות זאת על ידי הוספת שפה ומקלדת ב- REGIONAL OPTIONS תחת CONTROL PANEL לאחר ההוספה ניתן להשתמש בקובץ שצרפתי בכדי להשתמש במקשים המיוחדים לכל אות. אני יודע כי ברחוב אלנבי בתל אביב יש חנות ספרים פולנית צריך לבדוק, אולי יש להם סט מדבקות למכירה

Itai G

New member
ניתן גם ניתן

היי, אבא שלי כותב בפולנית ויש לו מקלדת של פולנית. בכל מערכת הפעלה של חלונות ניתן להוסיף את השפה הפולנית. לגבי מדבקות - אני לא יודע איפה ניתן להשיג והייתי שמח לדעת. הוא הדביק מדבקות קטנות לבנות על האותיות המיוחדות הפולניות. הבעיה היחידה היא שלפעמים כשעוברים בין השפות מתבלבלים וכותבים בפולנית במקום באנגלית...

למעלה