ניצול שאריות עץ

zvika f

New member
ניצול שאריות עץ

רעיון לניצול שאריות עץ במקום להשליכם לתנור/אח

arsar

New member
יפה!

אף כי הרעיון כבר בן כמה וכמה עשרות שנים, תמיד נעים לראות עבודה מוצלחת. צביקה - האם על המחרטה שלך תוכל לעשות צלחות/קערות גדולות יותר? שאם כן - אעביר לך פטנט של ידידי (שאני עצמי כבר שנים רבות לא בצעתי).

zvika f

New member
צלחת גדולה

אריה שלום חרטתי צלחות בקוטר 38 ס"מ כמוראה בצלום המצורף צביקה

arsar

New member
עיטור חומר חלק - צלחות או קערות

א) אני רואה שהחומר השונה מפוזר אצלך בצורה אקראית. נסה לסדר את החומר שיצא סימטרי. בחריטה.זה מוסיף הרבה לצורה הסופית. ב) ידידי המדובר (נפטר בינתיים) היה אמן ו"חולם עץ" למהדרין. בתחילתו היה נגר שהתפרנס למחייתו מנגרות. עם ערוב ימיו החל לעסוק באמנות/אומנות העץ והגיע להישגים מופלאים! בהקשר לקערות העץ המעוטרות שלו - או כל עבודת עץ חלקה: הוא היה ממיס דונג (כלשהו, למשל שאריות נרות) ו"מצייר" על העץ בצורה די אקראית כשהוא משאיר כתמי חומר לא צבוע בצורות דמיוניות ואקראיות לכאורה. לאחר מכן היה מורח במכחול צבע מגוון עץ (בייץ בלעז) על בסיס מים במבחר גוונים על המקומות שאינם מכוסי דונג. בעזרת חימום קל (אפילו בעזרת פאן שיער) היה ממיס את הדונג העודף ומסירו בעזרת מטלית או פיסות נייר או מורח אותו על כל החומר, כולל המקומות הצבועים.. עבודותיו סחטו קריאות התפעלות רבות הן בגלל הדוגמאות הצבועות והן בגלל אופיין המיוחד... כמובן שכדאי שתתנסה קודם בעבודה על שאריות עץ. בהנאה ביצירה הבאה. נשמח אם תשתף אותנו בהתנסויותיך. כיוון שאני עצמי לא עסקתי בצורה אמנותית זו איני יכול להעיד על עבודות שלי בנושא.

zvika f

New member
עיטור קערות

אריה שלום תודה על הטכניקה לעיתור קערות שרשמת. אני משתמש בטכניקה מעט שונה לעיטור צלחות העשויות מעץ נטול טקסטורה כמו צפצפה (poplar ) למשל. אני מורח את הצבע המגוון(בייץ) בעזרת סמרטוט,מלטש ומוריד שכבת גוון לא אחידה מפני הצלחת ושוב מורח שכבת גוון בגוון אחר . הפעולה מבוצעת במספר שלבים עד לקבלת "הציור" הרצוי.התוצאה הסופית היא מעי "ציור" של שלובי גוונים לא אחידים על פני הצלחת, מצורף צלום לצורך המחשה

arsar

New member
עיטור עץ חלק - טכניקת שעווה/דונג

צביקה, טכניקה מעניינת! באמנות, כל צורת עבודה שמוצאת חן בעיני היוצר - לגיטימית. נראה שהשיטה שלך עובדת!!! אז נשאר לי רק לומר עלה והצלח!

פפו

New member
תיכנון הדבקת העץ לפני החריטה

קשה ןארוך לעין ערוך מהחריטה עצמה. עשיתי זאת (ללא הצלחה יתרה), ההדבקה ארכה חודשיים לעומת חריטה של שעה נטו. יש צורך בראיה מרחבית ובעיקר דמיון מפותח כדי לצור גלזורה מבוקשת

arsar

New member
הדבקת פיסות העץ לפני החריטה

אכן זה דורש דמיון ו... נסיון. נדמה לי שיש בארץ אפשרות לרכוש "גלמים" (פיסות עץ שהודבקו) אצל ורשבסקי ואצל אביסרה בהרי ירושלים. בחו"ל זה נפוץ מאד, בעיקר בארה"ב. אצל אביסרה ראיתי גם דוגמאות חרוטות (באינטרנט - הוא עושה גם קורס לחריטה). אני עצמי לא הכנתי גלמים כאלה לחריטה אלא לגילוף בלבד וכיום איני יכול להראות דוגמאות שכולן "הוחרמו" בידי ילדיי וחבריי...

zvika51

New member
הדבקת פיסות העץ

דרך הפעולה שלי הרבה יותר פרוזאית. מפחי השאריות של מספר נגריות באזור מגורי אני אוסף את ה"זבל" שלהם שבשבילי הוא "זהב". את השאריות אני מדביק,מקציע ושוב מדביק ליצירת הגלמים לחריטה.

arsar

New member
עבודות מחרטה

נהניתי מעבודותיך! וגם מהכמות!

yulevi

New member
נכון

לאביסרה יש כמעט קו יצור שנמכר בחול וברשת,צריך הרבה מאוד סבלנות ומעוף עיצובי לסגנון חריטה זה,ניסיתי פעם אחת ואיבדתי מהר את הסבלנות יש לי חבר ששלח לי תמונה של כד מ 270 פיסות עץ מודבקות,והוא מכין אותם באמצעים פשוטים יותר ,ניסור על ידי ג'יג שבנה למסור סרט הוא מתכנן מראש גם זויות ניסור לאחר מכן הדבקה של החלקים,וליטוש במתקן שבנה למחרטה ,מאחר ואין לו מקצוע שולחני

yulevi

New member
איזו מחרטה

יש לך, שלי מיועדת עד לקוטר 408 ממ ומחוץ לעריסה ל 600ממ בעלת כח סוס אחד אריה הרעיון מעניין ולפני יומיים צביקה שוחח איתי על שעוות ולא חשבתי על רעיון כשלך,

לוPה

New member
צביקה כוליייייי קינאה מדהים

אני חייבת לדעת איך עושים צלחות כאלה אם יש כאן כאלו שמלמדים אשמח לשמוע במיוחד אם הם מהמרכז כמה זמן לוקח לעבוד על צלחת כזו? אפשר לעשות בבית ? מה צריך? יש סדנא מצולמת בנושא?

yulevi

New member
יפה מאוד

צביקה תעלה אלבום של העבודות שלך לאתר

זה האיש

New member
העבודות שלך מקסימות, אני אוהב אותן..!

אשמח ללמוד ממך איך לבנות את הסיגמנטים..

yulevi

New member
אביחי

קודם כל אני רואה שהתקמצנת בתמונות יש טעם של עוד.ודבר שני נדאג שצביקה יזמין אותנו באחד הימים שאינך עובד

למעלה