נישואים מתישים

נישואים מתישים

אנחנו נשואים חמש שנים, התחתנו מהר אחרי שלושה חודשי היכרות. אלה הנישואין השניים שלי. הראשונים היו לפני יותר מעשור. בעלי צעיר ממני בשמונה שנים. יש לנו ילד בן שלוש וחצי.
בהתחלה זה היה כמו חלום מתגשם. אידיליה שכזו. אני מטבעי בחורה אחראית, רצינית, עברתי דברים מאוד קשים בחיים שלי (אלימות מצד האבא), התמודדויות תמידיות וחשבתי שהגיע האביר והנה אנחנו מקימים משפחה. ו....אוי כמה שטעיתי.
בעלי, בחור רגיש, אינטליגנט, מאוד דומה לי בהמון תכונות. הוא חי אצל הוריו עד לפני שהתחתנו (חוץ משנתיים עם בת זוג אבל גם שם אמא שלו הייתה דבוקה לו לתחת). אחרי שהתחתנו, בשנה הראשונה, הכלתי את כל הקשיים שלו. אם זה בעבודה (התחלה של עסק עצמאי שלו בבית), בפרנסה שהייתה ברובה מגיעה מצידי, בתובנות החיים. הבנתי, קבלתי, אהבתי ללא גבולות. עיוורון טוטאלי.
אחרי ההריון הכל השתנה. פתאום ההכלה שלי עברה לילד. בעלי היה יותר בצד, באופן טבעי. זה גרם לו לקושי גדול. הוא הפך להיות עצבני ואגרסיבי. אני המשכתי להכיל ולהסביר לו שכוחותיי מוגבלים ועם זאת שהאהבה שלי אליו קיימת וחזקה. היה לי קשה להתמודד עם גידול הילד. בגיל מבוגר ללדת זה לא קל מבחינה פיזית ומנטאלית, התרגלתי לשקט, לחיים עצמאיים ופתאום אני קצת כלואה. בעלי ניסה להתמודד בדרכים של בריחה. הלך לחברים, עישן, אך בעיקר האגרסיביות שלו בערה וזה הגיעה לשני מצבים אגרסיביים מאוד כשבאחד מהם כמעט הפיל עליי ועל הילד מזנון. המשכתי, הבנתי, לא ויתרתי עלינו, הבנתי שאולי מהעישונים שלו זה קורה. הוא עבר גם דברים קשים בחיים. אבל מאז היחסים בינינו רק הפכו להיות עכורים: שגרה של הישרדות כלכלית, חוסר בבילויים, פוטרתי מעבודתי, היה לו קשה להביא כסף הבייתה ונעזרנו במשפחות. הסקס לאט לאט פחת. עד שאחרי חמש שנים, זה כבר הגיע מבחינתי לרגעים של די, מספיק, לא בא לי לחיות ככה, לא בא לי עליו. הפכתי להיות עצבנית, רוטנת, השמנתי, המיניות שבי מתה, התחלתי לחשוב על גברים אחרים כמו אקסים שלי, לא רציתי כבר סקס איתו. זה הגעיל ומגעיל אותי. ההתמרמרות שלי ממנו ומחוסר התקשורת בינינו הפכה אותי לממורמרת.
הלכתי לטיפול , גם הוא הלך, היינו בטיפול זוגי. אבל תמיד זה חזר למקום הזה בו אנו מדברים בשפה אחרת, חושבים בקצב אחר, לא מגיעים לאותה חשיבה.

בשבועיים האחרונים אמרתי לו שאני רוצה קצת טיים אוף, פרידה. לקלוט מה קורה איתנו, שזה יעשה גם לי וגם לו - טוב. הוא ישן אצל חבר שלו קצת. זה שחרר ממני את הסטרס שהייתי שרוייה בו. גם אצלו. זה קירב קצת אבל הוא חזר הבייתה כי אין לו אפשרות להיות אצל החבר יותר, והתקבל לעבודה כשכיר קרוב לבית והמצב בלתי נסבל כמעט.
אנו משתדלים להתייחס בכבוד אחד שלני, אבל שנינו פתיל קצת וזמן השהות הנורמלי יחד, רק מתקצר. רבע שעה גג ואני מקבלת סטרס מעצם קרבתו אליי.
לילד זה לא טוב, לא בריא. אני לא רוצה שהוא ישמע צעקות, קללות ויחוש אנרגיות מזוהמות כאלה!!
אז מה עושים? מה נראה נכון כאן? מבחינתי - לגור לבד עם הילד, אבל קשה לי לחשוב שהוא לא יהיה כאן יותר. זה אמביוולנטי: הוא חזק בליבי אבל עם זאת בלתי נסבל מבחינתי. זה מורכב כי יש כאן ילד.
אמרתי לו שאם היינו זוג לבד - כבר מזמן זה היה נגמר. אבל לשבור ככה משפחה זה נראה לי עצוב מידיי.

עזרו לי לחשוב נכון.
איך מחזירים את התשוקה שמתה כבר מזמן? איך מפסיקים לחשוב על מין במקום אחר? על שקט ממנו?
מבולבלת.
תודה לכל מי שקרא/ה. זה ארוך.

אורית אור היקרה

כשהופכים להיות הורים התפקידים שיהיו לנו קודם משתנים. נשים בדרך כלל בעיקר משתנות הרבה יותר. אם מסתכלים על זה בצורה אובייקטיבית הן קצת "מפרות את החוזה" הבלתי כתוב עם הבעל כי בואי נודה בזה את לא אותה אישה שהתחתנה איתו.
מירב תשומת הלב שלך מופנית לילד, לנו כאמהות זה ברור ומובן מאיליו אבל לגברים זה פחות ברור.
הם ממשיכים בחייהם כרגיל, ממשיכים ללכת לעבודה, ממשיכים לצאת לעולם, ממשיכים לפגוש אנשים, רק נוסף להם עוד תואר ועוד קצת מחוייבות בפרנסה אבל בסהכ הכל נשאר אותו דבר.
אצלנו הכל משתנה.
הגוף משתנה, ההורמונים משתוללים, תשומת הלב שלנו משתנה, תחומי העניין שלנו משתנים, הרבה פעמים חופשת הלידה מאוד בודדה, וגם אם לא קשה לחזור לעבודה ולשגרה, יש בחלקנו כעס על זה שהשותף הטבעי מפסיק להיות שותף. אפילו לפעמים קצת קנאה על זה שהוא ממשיך בחייו בעוד חייך התהפכו.
התמודדות כמו הנקה, תפרים, טחורים, מטפלת, מעון, שחרור הילד, האכלה מבקבוק, התחלת מוצקים, עניינים שקשורים לקקי פיפי מחלות התפתחות, שינה לא רציפה. כל אלה גורמים לפער להתעצם.
הבעל חוזר הביתה אחרי יום עבודה, מצפה לשותפה שלו, מבחינה מנטלית, מבחינה מינית, שתחייך אליו.
לנו לא מתחשק לחייך תמיד אחרי שהילד שיגע אותנו כל האחהצ... או כל היום, או כל הלילה, או לא יורד מהידיים... הגבר לא תמיד מצליח להכיל אותנו.
אנחנו לא תמיד מצליחות להכיל אותו.
אין לנו כבר את ההבנה שהדברים השתנו.
ששנינו מפרים את החוזה
שאנחנו לא אותם אנשים שהתחתנו אחד עם השני
לא אותם אנשים שהתאהבו.
יש אהבה אבל היא מתועלת למקומות אחרים.
זו תקופה לא פשוטה.
אני חושבת שאם אין את ההבנה הזו הפער רק הולך וגדל.
מי מאיתנו מצליחה להרגיש מינית אחרי לידה? שהגוף משתנה והציצים מקבלים תפקיד אחר? ואת המחסור בשעות שינה אנחנו "סותמות" באוכל???
אני מניחה שהטיפול הזוגי שהלכתם איו לא היה מוצלח אחרת לא היית כותבת את מה שאת כותבת. אין לי מה להמליץ לך אבל אני חושבת שאם זה ממש חשוב לכם אולי כדאי ללכת לעוד טיפול זוגי אצל מישהו אחר.
אנשים חושבים שילד יקרב בינהים במציאות ילד רק יכול להעמיק את הפערים וחבל לא לטפל בזה ולהבין את זה.
אני מחבקת אותך על האומץ לכתוב את הדברים ולהודות בתחושות.
אני שמחה שאת כאן... אנחנו כאן להקשיב.
שולחת לך חיבוק ואהבה רבה...

שירהד1

Member
מנהל
עינת כתבה מאוד יפה,

וכל מה שנותר לי זה לחזק את דבריה, ובעיקר באשר להמלצה לטיפול זוגי. אין פה מנוס. או שמטפלים ועובדים קשה קשה כדי לשקם את מערכת היחסים, או שלא עובדים על שיקומה, ואז הדרך לפרידה ולגירושים סלולה לפניכם.
אני מכירה מטפלת זוגית מופלאה ברעננה. אם האיזור רלוונטי לך, תכתבי לי ואכתוב לך את הפרטים במסר.

המלצה חמה

ממליצה מאוד ליצור קשר עם ארגון "ביתנו החדש" של הרב קוואס. לא להיבהל מתאים לכל האוכלוסייה , גם לחילוניים. הם פשוט מצילים בתים עם הייעוץ שלהם.
http://www.kavas.co.il/צרו-עמנו-קשר.htm

למעלה