ניתוק תושבות וטיפולים רפואיים

Boston Guy

New member
אתה מבין שזו דרך מעוותת להסתכל על העניין...

זה לא ש"מדינת ישראל החליטה לעודד אנשים לא לחזור" - אלא זה "מדינת ישראל סגרה פירצה ענקית שאנשים ניצלו כדי לקבל שרותים והטבות מהמדינה בלי לשלם מיסים למדינה".

כל ההיסטריה של " ניתוק תושבות מייד" לא הייתה קיימת בכלל בתקופה שאני עברתי לארה"ב - אלא להפך.
אני מכיר עשרות אנשים שבשנות ה 90 חיו בארה"ב בלי ביטוח רפואי ונסעו לישראל לכל טיפול רפואי גדול. הם שילמו "דמי ביטוח לאומי של מובטל" בישראל - כמה מאות שקלים ברבעון - ולא דיווחו בארץ על הכנסותיהם בארה"ב. יש קהילות שלמות בברוקלין, קירייס יואל ולייקווד שחיו רגל פה ורגל שם, ולא מעט מדור המוברים והעגלונים שבאו אחריהם חי כך.

אז בשלב כלשהוא מדינת ישראל החליטה לסגור את הפירצה הזו -

guy56782

New member
אני לא אמרתי שצריך לממן טיפולי שיניים לעגלונים מחוף לחוף

(ואגב, הם ממשיכים לעשות את אותו הדבר: הפורום המקביל בפייסוש מלא באנשים שמשלמים את המינימום, ומדווחים שהאכיפה של ה 12 אחוז לא קיימת). אבל הטריק הזה שהתושבות נקבעת רטרואקטיבית שנים אחורה, והכללים גמישים כמו גומי, הוא המצאה ישראלית שאין לה אח ורע. אנחנו מחזיקים בבית בעוד שתי אזרחויות אירופאיות, והכל ברור ומסודר (אגב, הם ממש לא יממנו לי טיפול רפואי אם אני ארצה...).

לזוג שעובר לארהב ומרוויח יפה, המשמעות של החוקים הקיימים היא: אל תחזרו לישראל עד שלא עברו 5 שנים. זה נראה לי די דבילי...

מרנד

New member
עכשיו מובן העניין

מבאסים החוקים. שצריך מינימום 3-4 שנים. אני לא מתכוון לחזור לארץ לטיפולים בריאותיים, יש ביטוח מצוין שם. אבל גם לא רוצה לשלם 12 אחוז מההכנסות. אם החוקים הם כאלה.. אז שביזות לנו, נכוון שהתקופה המינימלית תהיה 4 שנים. כדי לא לשלם 12 אחוז מההכנסות. המשכורת שלי שם תהיה זהה לארץ, אפילו טיפה נמוכה ממנה. לכן זה כן מכה כלכלית קטנה אם יבקשו 12 אחוז, כי האישה כנראה לא תעבוד בשנה הראשונה.

Fellowship

New member
שים לב שהמספר 4 לא מחייב, הוא לא מספר קסם והוא לא הפרמטר

הבלעדי או החשוב ביותר.
&nbsp

Kender00

New member

guy56782

New member
פשוט כי אין להם קריטריון ״מחייב״

הדרך היחידה להבטיח שלא יבטלו את הניתוק בדיעבד - לא לחזור...

BI USA

New member
באישור הרו"ח/עו"ד ששכרתי את שרותיו למטרת הרילוקיישן שלנו

מצ"ב חומר ששלחת לי

למעלה