נכדות מועדפות

גשם111

New member
נכדות מועדפות

היום דיברתי עם מישהי שנורא קיטרה לי על זה שחמותה מעדיפה בבירור את הילדים של גיסותיה על פני הילדים שלה. ואני, דווקא מהצד השני, די נלחצתי מזה ההורים שלי מאוד עוזרים ומעורבים בחיים שלנו (על בסיס יומי) ומטבע הדברים נוצרה קרבה גדולה. ואני די חוששת מאיך האחים שלי מרגישים עם זה. עם אחד דווקא דיברתי ואין לו בעיה (הילדים שלו כבר גדולים ושנים היו הנכדים היחידים וקיבלו את כל תשומת הלב של כולנו) אבל עם אח אחר, שבכלל יש בלגנים איתו, נראה לי שיש בעיה וגם די קשה לתקשר איתו כרגע. אני מאוד מקווה שלא תפגע שארית הקשר הרופף שלנו. איך אצלכן? אתן מרגישות שהיותכן יחידניות ואולי נעזרות יותר בהורים גורם לכן להיות מועדפות? זה עושה בלגנים עם האחים? סתם מעניין. לילה טוב אלוהים מאוחר!!!!

דש1דש

New member
אצלנו במשפחה

לפעמים יש לי הרגשה שחושבים שהבנות מקבלות יותר - גם מצד אמא שלי. קודם כל - זה לא נכון, בעליל, אבל שיהיה. אני מקבלת כמה עזרה שנותנים לי. אני מתקשרת הרבה כדי לשמור על קשר. את רוב המתנות שהיא רוצה לתת אנ בכלל קונה :p דרך אגב - מצד אבא שלי זה בהחלט נכון - אבל זה דורש ממני הרבה - אני משקיעה, אני נותנת לו להחזיק ליהיות, מקפידה על זה מאוד - כי חשוב לי הקשר איתו כגבר וכסבא. בין אחים יש הרה פעמים יריבויות וקשרים עקומים המבוססים על אהבה וקנאה וטינות עבר. לא חושבת שיש הרבה מה לעשות - לנסות לדבר ולהציף דברים - יכול לעזור ויכול ליהיותמסוכן יותר לקשר - כי אחרי שדבריםנאמרים והם על השוחלן אי אפשר לטאטא אותם מתחת השטיח שוב.... אז חישבי טוב לפני שאת עושה את זה
אני לא נעזרת בהורי יותר מאחרים - אולי אפילו פחות - כי ברור לי שאם אבקש אקבל עזרה ולא רוצה להפריע להם יותר מידי ומה שיוצא שנאי לחא מבקשת - ולא מקבלת לעומת אחרים שכן מבקשים ומקבלים.... אבל זו כבר בעיה שלי - אני אשמה בזה
מה שבטוח - אצלי אין ביעה עם בן הזוג - כמו שיש אצל כל האחרים - ככה שאצלי הכי נוח להם - אין מישהו אחר שעושה פרצוף ומעדיף שלא יהיו
יתרון ללא ספק!

catנוע

New member
אצלנו

דווקא אני פחות נעזרת בהורים. על הילדים של אחותי אמא שלי שומרת פעמיים בשבוע אחה"צ. אלי היא הבטיחה להגיע פעם בשבוע כשחבצלת נולדה, כנראה בגלל ההתלהבות, כי אני עדיין מחכה
מצד שני, אחותי טוענת שאת חבצלת ההורים שלי יותר אוהבים, וכל הזמן מדברים עליה וכו'. לדעתי זה בעיקר בגלל שהיא בת
אבל מכיוון שההתלהבות והשוויץ בפני החברים שלהם לא מתורגמת למעשים ביום יום אז מבחינתי ה'העדפה' הזאת לא משנה כלום. ליחסים ביני לבין אחותי זה לא משפיע. היא לא אשמה שאמא שלי עוזרת לה יותר, זאת בחירה של אמא שלי.

הילה ד1

New member
אנחנו פתרנו את זה בקלות

אנחנו גרים עם סבתא... כן כן באותו הבית. אבל זה עומד להשתנות החל מאוגוסט. כך שאף אחד לא יכול לבוא בתלונות.

אצלנו אין העדפות בכלל.

או לפחות, לא מראים אותם
ההורים שלי עוזרים לנו (לאחים שלי ולי) הרבה מאוד. כולנו מפרגנים אחד לשני, בעיקר כי איכשהו יצא שנכדה אחת נכנסת לגן, השנייה צריכה מטפלת (סבתא)

אורora

New member
קודם כל

קינאה בין אחים על רקע העדפה של ההורים את הנכדים היא דבר שאין לו קשר ליחידנות. מכירה את הסיפורים הללו מהרבה מאוד חברות שגם הן וגם האחים שלהם נשואים למהדרין. בד"כ ממה שראיתי ( לא תמיד ) הסבא וסבתא אוהבים יותר את הנכדים של האח/אחות שקרוב יותר אליהם. מי שבא יותר מביא יותר את הנכדים , מבקש יותר עזרה וכו בסופו של דבר מכירים ואוהבים את ילדיו יותר. אצלינו זה די קל. יש לי אח אחד והוא מאוד מרוחק מאמא שלי (ומשהמשפחה שלו בכלל). תמיד העדיך את המשפחה של בת זוגו (שהשתנתה במהלך השנים). הוא מגיע לאמא שלי פעם בחודש חודשיים, את הבת שלו מביא עוד פחות. את הילדים שלי אמא שלי רואה אחת לשבוע בד"כ גם בשישי וגם בשבת (היא גרה מאוד קרוב ופשוט קופצים והיא גם תמיד באה לעזור לי בשבת בתהריים עם התינוקי שאוכל לישון קצת). ברור שאמא שלי "מעדיפה" ומשקיעה הרבה יותר בילדים שלי. ועדיין אם אחי מבקש שתיקח את הבת שלו לחצי יום כי היא חולה והוא צריך ללכת לעבודה היא תבטל מייד כל תוכנית שיש לה ותסכים. אמא שלי חיה למעו הנכדים. כזאת היא. ( וכל אלה שרוצות יותר עזרה ומקנאות - אל - יש לזה גם הרבה חסרונות אבל זה לשרשור אחר)

נוRית

New member
../images/Emo13.gif ככה זה שכותבים

בלי לרפרש... כתבנו רעיון דומה...

נוRית

New member
השאלה היא

האם יש קשר ליחידניותנו... אצלנו דווקא נראה שיש העדפה ברורה לילדיה של אחותי (הנשואה באושר). כל מערכת היחסים שלי עם הוריי שונה מאשר מערכת היחסים שלהם עם אחותי. אני מודעת לזה ופשוט "עוצמת עיניים". כשצריך אני נעזרת בהם, והם עוזרים בשמחה. אני לא חושבת שזה קשור לכך שאני יחידנית (הוריו של גיסי רחוקים יותר, פיזית, ולכן העזרה המיידית היא של הוריי ופחות של הוריו). לדעתי זה קשור למערכות היחסים השונות עם האחים השונים במשפחה, לגילאי הילדים, ואולי גם למינם (ר' הודעתה של קטנוע
).

למעלה