נפיחות בקרסוליים

lunaly

New member
נפיחות בקרסוליים

משנת 93 התחלתי לסבול מנפיחות בקרסוליים,אך בשנתיים האחרונות הענין ממש מציק לי מכיון שבקיץ הרגליים שלי מאד נפוחות ,וקשה לי למצוא סנדלים ונעליים. רופא המשפחה שלי שלח אותי לבדוק אם יש בעיה לבבית (עשיתי אקו לב) ואין בעיה, גם רמת הקרטינין שלי טובה ולדבריו זו לא צבירת נוזלים.האם מישהו יכול לכוון אותי לטיפול שיפתור או יקל על הבעיה?

נפיחות ברגלים

נפיחות או בצקת ברגליים , בקרסוליים וכף הרגל נגרמת מחוסר יכולת של נוזלים לעלות כלפי הלב. סיבות אפשריות: בעיה כלייתית בעיה לבבית בעיה בחלבוני הדם בעיה בבלוטת התריס. בהנחה שאלו נשללו נשארה הסיבה השכיחה ביותר- בעיה בורידים ו/או בכלי הלימפה. הטיפול האפקטיבי הוא ללבוש גרביים אלסטיות מהאצבעות ועד מתחת הברך. קשה ליישם בקיץ. יעיל. לנוח אחת לשעה, למשך 10 דקות עם רגליים מורמות מעל גובה הלב! עטופות במגבות קרות. מנוחה עם רגלים מורמות פחות מכך אינה יעילה. אפשר גם לנסות מסג' לימפתי. יעיל כשמדובר בלימפאדמה. מבוצע ע"י פזיוטרפיסטים שהוסמכו לכך בקופות השונות.

נפיחות בקרסוליים בראייה סינית

מאחר שמדובר בבעיה של שנים יש לקחת בחשבון שטיפול בבעיה יכול להימשך חודשים. ברפואה הסינית יש פתגם "כל שנה של מחלה יש צורך בחודש של טיפול" ולכן אם את תטופלי ברפואה סינית חשוב להבין שהטיפול אינו מהיר ויש צורך בסבלנות ושיתוף פעולה. ברפואה הסינית ישנן אבחנות שונות יתכן שמדובר בחסר יאנג (המרכיב ומחמם והמניע בגוף) הגורם להצטברות של נוזלים וכמובן חסר של צ'י (אנרגיה) שאחראית לעלות את הנוזלים בחזרה ללב.מלבד אבחנה זו ייתכן שיש עודף נוזלים כתוצאה מלחות יתרה-לחות ברפואה הסינית נגרמת מסיבות שונות: סיבות סביבתיות, תזונה ועוד. בכדי לבצע איבחון יש לשאול שאלות כגון: מתי הנפיחות מחמירה? האם יש כאב? האם הנפיחות מוחמרת בקור, או בלחות? האם יש תזונה שמחמירה? האם את סובלת מקור, האם את סובלת מעייפות? האם הבעייה מוחמרת בעייפות או בתנועה או האם הבעיה מוטבת בתנועה או מנוחה? ועוד ועוד בנוסף יש לבצע בדיקה של זרימת הדם ברגליים ובאגן, במידה שיש כאב בירך הפנימית או באגן התחתון האבחנה יכולה להיות גם סטגנציה של צ'י ודם ברגלים- הכוונה לבעיה בהחזר הורידי והטיפול יתמקד בהנעת הדם והאנרגיה. ישנם דרכים שונות לטיפול כגון דיקור-לשיפור הזרימה, מוקסא-לצורך חימום והנעה, תזונה- יש להתאים תזונה משתנת, מוציאה לחות ומניעה. אם יש קור אז גם תזונה מחממת ומחזקת. בנוסף כשיעורי בית אני ממליצה לך להרים את הרגלים למעלה בכדי להקל על ההחזר הורידי. אני ממליצה במקרה שהרגלים קרות לעשות מוקסא במקום (מוקסא זו שיטה לחימום נקודות דיקור ומרידאנים)- לפני עבודה עם המוקסא יש להתייעץ עם מטפל מקצועי. דבר נוסף חשוב מאוד במקרה של נפיחות בקרסוליים עם שילוב של כאב בירך הפנימית ובאגן (ניתן ללחוץ על הירך ולבדוק האם יש רגישות בחלק הפנימי, ברוב המקרים ישנה רגישות גבוהה באזור) - חשוב לעסות את הירכיים הפנימיות בעזרת מערוך. הסבר: כאשר את שוכבת עם מעט הגבהה יש לכופף מעט את הברך ולחשוף את הירך הפנימית, לאחר מכן יש לקחת מערוך ולעסות את החלק הפנימי של הירך כלפי מעלה בלבד. כל רגל למשך 5 דקות כל יום! תרגיל זה חשוב מאוד ומסייע גם כן להחזר הורידי. לגבי תזונה אני ממליצה להוריד מוצרי חלב, מאכלים מטוגנים, גלידות, סוכר לבן, עוגות,מאכלים קרים וקפואים(כולל ירקות ופירות קרים, יש להעדיף ירקות מבושלים או מאודים במקרה שהבעיה מוחמרת בקור או שיש קור בגוף) ועוד מומלץ לך לצרוך הרבה ירוקים כמו פטרוזליה, כוסברה, נענע, שמיר, סלרי, אספרגוס ועוד אשר מסייעים בהוצאת הלחות ושיתון. מלבד הדיקור, המוקסא, התזונה והתרגילים ישנם פורמולות סיניות המסייעות לחיזוק האנרגיה, הזרמת הדם, חימום ,הוצאת לחות ושיתון-לצורך קבלת פורמולה המותאמת לאבחנה הספציפית שלך יש ללכת למטפל מוסמך בלבד. חשוב לי לציין שהמלצות אלו הינם המלצות כלליות לאבחנה של קור, לחות ובעיה של זרימת דם לפי הרפואה הסינית. אני עדיין חושבת שבכדי לקבל טיפול יעיל לבעיה שלך יש לבצע אבחנה מדוייקת יותר ולהחליט מנכון לגביך. אז שיהיה בהצלחה מיה תמיר, מטפלת מוסמכת לרפואה סינית (דיקור, צמחי מרפא, תזונה וטווינא) מטעם נטו גרין 054-4823428 התכנים המופיעים בדף זה נועדו לספק אינפורמציה כללית בלבד, לא ניתנו על ידי מוסד רפואי, אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.

מזונות משתנים יכולים הרבה פעמים לעזור

מנסיון שלי. אכלי פטרוזיליה, שמיר, גבעולי סלרי, מלפפון, חסה - באותה ארוחה. בין הארוחות (חצי שעה לפני האוכל או שעתיים אחרי האוכל), אפשר לשתות תה צמחים (בלי סוכר) משתן, כמו ענבי הדוב. (להפסיק אותו אחרי כמה ימים, ואז להחליפו בתה משתן אחר, שאלי על זה את הרוקח או ראי בספרים על צמחי מרפא). שתהיי בריאה!

שושי שי

New member
נפיחות בקרסוליים

אוכל לתת לך יותר פרטים כדי לעזור לגוף לעשות את מה שהוא יודע, לטפל בעצמו. שושי 0504418018

למעלה