סבתא שלי

אליהו הצרפתי, לכל מי שצחקה עלי!

שאלתי וגיליתי: אנחנו מזכירים את אליהו הצרפתי בהבדלה (הספרדית) הוא מכונה אליהו הצרפתי מפני שהוא הלך לצרפת (עיר בגבול צידון, על חוף הים התיכון): וַיְהִי דְבַר-יְהוָה, אֵלָיו לֵאמֹר. ט קוּם לֵךְ צָרְפַתָה אֲשֶׁר לְצִידוֹן, וְיָשַׁבְתָּ שָׁם; הִנֵּה צִוִּיתִי שָׁם אִשָּׁה אַלְמָנָה, לְכַלְכְּלֶךָ. י וַיָּקָם וַיֵּלֶךְ צָרְפַתָה, וַיָּבֹא אֶל-פֶּתַח הָעִיר, וְהִנֵּה-שָׁם אִשָּׁה אַלְמָנָה, מְקֹשֶׁשֶׁת עֵצִים; מסתבר שאני לא לגמרי אהבלה, כבר התחלתי לדאוג...

אמיתמי

New member
תודה שסיפרת עליה ../images/Emo13.gif

בזכותך אני מרגישה שיצא לי להכיר קמצוץ מאשה מקסימה באמת. איזה תיאור מקסים ואיזו סבתא ססגונית, חיה וחיונית. אפשר להרגיש את האהבה העצומה שלך אליה מתוך המילים. מן השמיים תנוחמו

kashke

New member
את כותבת מקסים../images/Emo23.gif../images/Emo7.gif תודה

שריגשת אותי כל כך.

נטעטע

New member
כתבת כ"כ יפה

והיא נשמעת אישה מדהימה, מקווה שמישהו אי פעם אמר לה כמה היא מדהימה.

g a n i

New member
../images/Emo23.gifהודעה מרגשת ומלאת אהבה

זוכרת הודעות שונות שכתבת עליה (במיוחד הפתגמים
) אשריה שזכתה להאריך ימים ולחזות בשבט המפואר שהקימה

מתרגשת

New member
אני דווקא כן בוכה../images/Emo201.gif

אשרי וטוב לך שנשארו כל כך הרבה זכרונות טובים, מצחיקים, עצובים, מאושרים, טעימים ונפלאים מסבתא שלך. שמחה להכיר. מצטערת יקירתי
לא ידעתי.

אל תבכי - אני בוכה בשבילך.

מהתרגשות , פשוט מתהרגשות ופחות מצער - זו האמת. מעולם לא קראתי משהו כל כך יפה כל כך נוגע שנכתב עבור ואחרי לכתו של מישהו שמת. בדקה וחצי של קריאה גרמת לי להכיר מישהי שלא הכרתי מעולם אשה לא שגרתית ששמה לכולם מראה מול הפרצוף (פלא שקראו לה "וואקו"? - האמת כואבת כשאומרים אותה בפייס והכי קל זה להאשים ב"טרללולו"...יותר פשוט להתמודד ככה...). ענת - תודה שזכיתי להכיר את סבתא דרכך נפלא שאת זוכרת אותה בחיוך שי דיזרבז איט. ביושר , אפילו.

ענתש

New member
לא, היא באמת היתה כזו וואקו...

משונה. אבל משונה מצחיקה. יש לנו עליה פולקלור שלם של סיפורים משעשעים לגמרי... חייבת עוד שניים: פעם אבא שלי רצה להפתיע אותה. הוא אמר לה שתקרב את הפנים למסך של מחשב ושהמחשב יזהה אותה ויגיד לה מי היא. אז היא קירבה את הפנים ואז אבא שלי לחץ enter על משפט שכתב מראש והמחשב אמר "you are ester". סבתא שלי הלכה ארבעה צעדים אחורה בבהלה ואחרי כמה שניות נרגעה, חשבה על זה רגע ואמרה בזילזול עמוק "נו, אם שמו אדם על הירח אז מה זה בשביל המחשב שיכיר אותי בכלל ?" פעם אחרת נכנסו אל ההורים שלי הביתה אורחים - בעל ואשה. הבעל היה מבוגר מהאישה בהרבה שנים. סבתא שלי בלי להתבלבל אמרה בקול רם "how nice, the beauty and the beast"

tovim

New member
אז אם כבר סבתות גמלי יש סיפור

אפרופו טכנולוגיה... סבתא של האיש, מתקשרת לבתה ועונה לה המשיבון בנוסח הרגיל.."תשאירו הודעה"... אז היא משאירה הודעה: "תגידי לה שאמא שלה התקשרה, בסדר?, שתצלצל לי..." נקרענו.

ענת, משתתפת בצערכם.

ההודעה שלך ממש ריגשה אותי...
נשמע שיש לך משפחה ממש מיוחדת. ואת כל מה שרציתי לכתוב - ענת של יפתח ואייר היטיבה לתאר.
לזכר סבתך המיוחדת במינה.

למעלה