סוג ב'?

מולאר

New member
סוג ב'?

הייתי היום בבח"א רמת-דוד, הייתי צריך לעבור ראיון עם מפקד גף כוח אדם, רס"ן (פלאפל), טוב אני מדבר איתו, הוא רצה להציע לי תפקיד מש"ק מנ"ת, מודיעין חיל האוויר, אני מלתחילה הגעתי לשם כי יש לי היסטוריה עם חמ"ן ו 8200, עברתי את כל השלבים שם, לא נפלתי בשום שלב, זה נטו בגלל בעיית השמיעה שלי שהיא באמת זניחה... ומאז התחלתי את כל התהליך ההתנדבותי שנמשך 10 חודשים... חמ"ן אין סיכוי לדבר איתם, לא מוכנים להקשיב ולא כלום... אז לנוכח כל המידע הזה שהוא יודע עליי, הוא אמר שאני נראה לו רציני ואני אשובץ לתפקיד מש"ק מנ"ת, ו... אני בתאכלס לא יודע על התפקיד הזה כלום כלום כלום, באופן תיאורטי הסבירו לי עליו המון אבל באופן מעשי לא יודע מה יהיה המזל שלי עם התפקיד הזה... טוב... מה שבאמת נתן לי להרגיש כמו סוג ב'... הוא בא עושה לי... "תקשיב אתה מתנדב אז להיות מש"ק של טייסת קרב אתה לא תצליח, רק בטייסת ימית/תובלה נשים אותך..." ועוד כל מיני עקיצות פה ושם שהזכירו לי "הלו הלו! אתה כולה מתנדב, אנחנו לא כזה צריכים אותך, תגיד תודה שהסכמנו לגייס אותך..." תקנו אותי אם אני טועה, אבל כמו שאני יודע, אנשים עם תפקידים מודיעיניים לא עושים יומיות (נדיר), אלא מינימום חמשושים, מינימום! והרס"ן הזה בא אומר לי "אתה יכול לצאת יומיות כל יום", זאת אומרת שהתפקיד סתם מחורבן לא? הוא ישים אותי **על תקן** מש"ק מנ"ת... יעני מש"ק מנ"ת אבל כזה בחפיף, יאללה.... הוא גם אומר לי "אתה תעשה קורס מזורז, משהו מהיר כזה בבח"א "עובדה".."... הקורס של מנ"ת הוא בערך חודשיים ככה, טיפה פחות... וכמו שאני הבנתי יש סיכוי גדול מאוד שאני אהיה שם בקושי שבוע.... בכל אופן, הוא לא נתן לי הרגשה נעימה... מלתחילה בכלל לא עלה בדעתי שאני אהיה בחיל האוויר, הסכמתי לשיבוץ הזה בגלל שאחרת אני אאלץ לדחות גיוס לאלוהים יודע מתי, ואני כבר בן 19, הגיע הזמן... נמאס לי כבר להילחם בצה"ל כל הזמן... אם רק איזה קצין בכיר היה קורא את הפורום הזה... קיצר רציתי לשתף אותכם בעניין הזה...

formatman

New member
לא צריך להתרגש

יש אנשים שהתפיסה שלהם על מתנדבים היא שצריך לתת להם כמה שפחות עומס עבודה כי הם מתנדבים(אגב יש גם מתנדבים שאוהבים את זה...) אני אישית ממש לא אהבתי את היחס הזה ונלחמתי כדי שאני יעשה הכל כמו כולם(במקרה שלי זה היה משמרות לילה...). הגישה לא נובעת ממקום רע ולא צריך להתעצבן יותר מדיי... תתפוס את הבן אדם לשיחה, ותסביר לו שאתה מתנדב בגלל שאתה רוצה לבוא ולעשות כמה שיותר ושאין סיבה שתהיה רק שבוע בקורס ואין סיבה שתצא יומיות ואין סיבה לא לשים אותך במקום פחות איכותי אלא להיפך העובדה שאתה מתנדב מראה שאתה רציני ורוצה לעשות כמה שיותר... בהצלחה

Dawson girl

New member
כמה דברים...

דבר ראשון- רמ''ד אחלה בסיס, בעיקר למתנדבים, ומש''ק מנ''ת באחת הטייסות שם (אל תפרט כאן איזה יש, ביטחון מידע וכאלה...) זה אחלה תפקיד שבעולם. זה לא תפקיד של יומיות בעיקרון (בטח לא אחרי שהוסמכת בטייסת), וכדאי לך לקחת בערבון מוגבל דברים של מ''ג כ''א, כי... גף מנהלה וכזה... זה לא בדיוק ידוע כמקום עם אנשים איכותיים, נגיד את זה ככה... יכול להיות שהוא התכוון שבגלל בעיית השמיעה שלך לא יהיה אפשרי לשבץ אותך בטייסת קרב, בגלל שהרעש שם הוא אדיר (בעיקר בבסיס פעיל כמו זה...). אותי סירבו לשבץ שם לאותו תפקיד, רק בגלל זה... הצבא לא מוכן לקחת אחריות למקרה של החמרה עתידית בבעיית השמיעה שלך, לפחות ככה זה היה לפני שלוש שנים, ולכן אולי לא ישבצו אותך שם. בזמני זה היה בבסיס שיש בו באופן כללי טייסות קרב, אולי היום זה רק בטייסות הספציפיות. קורס מנ''ת אכן נערך בעובדה, הוא נמשך אאל''ט כחודש וחצי (אחרי ששאר הקורסיסטים עושים טירונות בסמכות) ואחרי זה משבצים אותך בבסיס שאליו אתה מיועד, אתה עובר חפיפה, לומד הכל על הטייסת ועל הבסיס ועל העבודה הספציפית שאתה אמור לעשות, ואז בעצם תתחיל את התפקיד... מנ''ת מגיע לגף טיסה בטייסת ושם אמורים להיות האנשים הכי טובים. ומי שאמר לך שבטייסת תובלה אין רעש, כנראה לא ביקר שם מימיו
קיצר, יהיה בסדר, התפקיד מעולה והאנשים שיהיו איתך עוד יותר, רק תוודא שאם אתה מגיע לבסיס הזה מי שיטפל בך יהיה הסמ''ט או משהו כזה ולא מ''ג כ''א. בהצלחה!

EviLeader

New member
אני בחיים לא הייתי מתנדב לשמה

אני כרגע בדיבורים עם אמ"ן והם היו יותר מנחמדים איתי, מחפשים אחריי ומציעים לי שלל תפקידים (אני חולה סכרת נעורים). הקב"א שלי די גבוהה (54) והפרופיל שלי נמוך ככול האפשר - 21 (עקב סכרת נעורים). אם היו אומרים לי "תגיד תודה שאנחנו מוכנים לקבל אותך בתור מתנדב" על המקום הייתי עונה לו "תגיד תודה שאני רוצה להתקבל אליך בתור מתנדב", היחס הזה של הזלזול למישהו שבא לתת 2-3 שנים מהחיים שלו עבור צה"ל ומקבל אצבע משולשת, הוא יחס שאתה לא אמור לקבל. בנוסף, אני יכול להגיד לך שחבר שלי, היה בחיל האוויר (אני מעדיף לא לציין לא את שמו ולא את מה שעשה) אומנם מלפני הרבה שנים והוא המליץ לי - לא להתנדב לשמה אלא למטה. למה? היחס לא טוב בכלל ועכשיו כנראה שאנחנו רואים את זה. חסכת לי טלפון לחיל האוויר! תומר.

zuzu89

New member
שים לב

אתה דיברתה עם בן אדם אחד , יכול להיות עם כמה שהם אנשים לא רגישים , אולי אפילו דפר"ים שלא מייצגים את צהל בכללותו . זה נכון חמ"ן מתנהגים הרבה יותר יפה ל"אנשים" בכללי ולא רק למתנדבים , זה מה שקורה שמושכים את כל הכוח אדם האיכותי לחייל אחד .

מולאר

New member
נא לא להתלהב מאמ"ן

אני בזמנו עברתי תחקירים ביטחוניים, מיונים, מבחנים בערבית.. עברתי את הכל.. אני מדגיש.. את ה-כ-ל ! ואז אמ"ן הוציאו אותי מהגיוס שבוע לפני... בגלל הפרופיל הרפואי שלי... שהקשר בינו לבין התפקיד שלי הוא לא קיים! הם אפילו לא ידעו בזמן המיונים שיש לי בעיית שמיעה, לא שמו לב לזה בכלל... רק לשכת גיוס היו מודעים לזה... אז... אמ"ן נחמדים? וואלה לא בהכרח! זה אותו חרא כמו כל הביורקרטיה הצבאית! אני התעייפתי מאמ"ן, אני כבר 10 חודשים נלחם בצה"ל כדי ללכת לאן שאני רוצה, שום דבר לא הלך.. בסופו של דבר שובצתי למודיעין חיל האוויר.. ואני מתגייס מחר

zuzu89

New member
זה נשמע

זה נשמע כמו תירוץ של הכניסו מישהו אחר לתפקיד שלך . ואני כן מתלהב מהם כי הם באמת התייחסו אליי בצורה הכי נחמדה והכי רצינית .

למעלה