סוכרת

deah1

New member
אני בת 69, סוכרת 2, כאשר גילו אצלי סוכרת ה a1c היה 7.3, לאחר 3 חודשים ה a1c היה 6.1, אכלתי מעט פחמימות ולא סוכרים כך הנחו אותי ולאחר 3 חודשים ה a1c היה 5.3, הרופא הזדעזע ואמר שזה לא בסדר כי למי שיש סוכרת המדד לא טוב ואמר לי להפסיק את זריקת הטרוליסיטי ,ולהתחיל לאכול פחמימות חוץ מז לא קיבלתי תרופה אחרת, בזמן הבדיקה הראשונה שקלתי 100 קילו ולפני הבדיקה האחרונה אני שוקל 77, האם זה נכון להתחיל לאכול פחמימות?
תודה

TCH_ma

Active member
אם זאת התרופה שקיבלת כנראה את גם סובלת מבעיות/מחלות רקע אחרות
פרט לסוכרת שכן התרופה הזאת היא ספציפית למצבי סוכרת מיוחדים.
כאן זה לא המקום לייעוץ, פני למרכז לייעוץ לסוכרת או לרופא לקבלת ייעוץ.
יתכן והתרופה כלל לא מתאימה למצבך או שיש בעיה עם מחלות רקע אחרות.

ויוי 25

Well-known member
התייחסות בנוגע לתוצאות בדיקת A1C :
ההמלצה שלי היא לגשת לבי"ח תל -השומר, למחלקת "אנדו-קרינולוגיה", ( לתאם מועד בטלפון.)
ולהביא איתך את המכשיר בו את מודדת סוכר מדי יום.
יש להם מכשיר משוכלל לפיענוח תוצאות A1C שהוא בהרבה יותר מדוייק מאשר במעבדה של קופת- חולים.
מאחר ומדובר במקרה מיוחד כדאי לך לקבל תוצאת A1C מדוייקת.

גם אני חולה סוכרת סוג 2 בעצמי. לאחרונה גיליתי את הממתיקים האלטרנטיביים וחייב להגיד שזה שינה לי את החיים.
ממליץ להתחיל בלמצוא דברים שיחליפו את הסוכר ולא להוריד הכל ביחד כי זה הרבה יורת קשה ככה.

ויוי 25

Well-known member
אני בעד להתרגל לשתות ללא סוכר, התחלתי בבוקר עם ספל קפה שחור עם חלב סויה ( 0 פחמימות.)
לפני הארוחות מומלץ לשתות 2 כוסות מים עם טיפונת לימון /ליים,
ובתחילת הערב: (00 .17): לשתות כוס מים ,ואח"כ שתיה חמה, תה נענע ולימון -
ללא סוכר וזו הייתה תחילת דרכי להתרגל לשתיית נוזלים ללא המתקה.
אחרי 3 ימים כבר חוש הטעם מתרגל ואז גם אין רצון לצרוך שאר מוצרים ממותקים,
זו גם התחלת הדרך להורדה במשקל המיותר, אשר בהדרגה מסייעת לאיזון סוכרת מסוג 2- שאתה ציינת.

כדאי גם להרגיל את הילדים מגיל צעיר שלא מכניסים הביתה ממתקים,
ולחלופין לתת להם פרי טרי שתורם מינרלים וסיבים תזונתיים החשובים לעיכול.

חשוב להימנע מלהרגיל את הילדים לשתיית מיצי -פירות יומיומית,
על פי הרופאים עודפי -סוכרים ממיצי -הפירות מידי יום- מזיקה,
מיצי -פירות הם עתירי -סוכר,ושתייתם מדי יום ביומו תאיץ את התפתחות
הסוכרת בדם.
לכן עדיף לאכול פרי אחד ביום: תפוז, קלמנטינה, תפוח וכו' שהם עתירי סיבים המונעים ריכוז הסוכרים בדם, ולהימנע מהרגלי שתית מיצי -הפירות.
אגב,
בתקופה שגילו אצלי סוכרת ונאלצתי להתחיל בדיאטה ללא פחמימות,
העדפתי לצאת הליכה ,בפרט אז גם היה לנו כלב, שאיתו הלכתי מדי יום הליכה מהירה, 3 פעמים ביום, (30 דקות בכל פעם.)
ולכול ההליכה לקחתי איתי בקבוק מים לשתייה, ומבלי להרגיש ,,,
הורדתי ממשקלי 10 ק"ג ,(משישים ק"ג לחמישים ק"ג.)
כך שבכול חודש שקלתי ק"ג אחד פחות . (כמובן תוך הקפדה על תפריט
דל -פחמימות ועשיר בחלבונים. )
לאחר כמה חודשים הכלב הועבר למישהו אחר, אך מאז ועד היום ,,הרגל ההליכה ממשיך, התרגלתי ללכת שעה וחצי בכל יום, מה שמאפשר לי לשמור על רמת -סוכר מאוזנת.

נערך לאחרונה ב:

in bal1

Well-known member
אני בעד להתרגל לשתות ללא סוכר, התחלתי בבוקר עם ספל קפה שחור עם חלב סויה ( 0 פחמימות.)
לפני הארוחות 2 כוסות מים עם טיפונת לימון /ליים,
ובתחילת הערב: (00 .17): כוס מים ,ואח"כ שתיה חמה, תה נענע ולימון -ללא סוכר.
זו הייתה תחילת דרכי להתרגל לשתיית נוזלים ללא המתקה.
אחרי 3 ימים כבר חוש הטעם מתרגל ואז גם אין רצון לצרוך שאר מוצרים ממותקים,
זו גם התחלת הדרך להורדה במשקל המיותר, אשר בהדרגה מסייעת לאיזון סוכרת מסוג 2- שאתה ציינת.

כדאי גם להרגיל את הילדים מגיל צעיר שלא מכניסים הביתה ממתקים, ולחלופין לתת להם פרי טרי.
אגב,
בתקופה שגילו אצלי סוכרת ונאלצתי להתחיל בדיאטה ללא פחמימות, עסקתי בהליכה ,אז גם היה לנו כלב, שאיתו הלכתי מדי יום הליכה מהירה, 3 פעמים ביום, (30 דקות בכל פעם.)
ולכול ההליכה לקחתי איתי בקבוק מים לשתייה, ומבלי להרגיש הורדתי ממשקלי 10 ק"ג ,
(משישים ק"ג לחמישים ק"ג.) כך שבכול חודש שקלתי ק"ג אחד פחות .
(כמובן תוך הקפדה על תפריט דל -פחמימות ועשיר בחלבונים. )
לאחר כמה חודשים הכלב הועבר למישהו אחר, אך מאז ועד היום ,,הרגל ההליכה ממשיך,
התרגלתי ללכת שעה וחצי בכל יום, מה שמאפשר לי לשמור על רמת -סוכר מאוזנת.
מסכימה לגבי הפעילות הגופנית.אבל למנוע לגמרי מילדים ממתקים? דווקא אם כן יש ממתקים בבית זה בשליטת ההורים. והם יכולים לפקח על זה.שמונעים משהו ממישהו הוא יחפש ולבסוף ימצא את זה ואז לא תיהיה שליטה על זה.

ויוי 25

Well-known member
מסכימה לגבי הפעילות הגופנית.אבל למנוע לגמרי מילדים ממתקים? דווקא אם כן יש ממתקים בבית זה בשליטת ההורים. והם יכולים לפקח על זה.שמונעים משהו ממישהו הוא יחפש ולבסוף ימצא את זה ואז לא תיהיה שליטה על זה.
____________________________________________________________________________________________
תשובה לענבל: הכוונה שלי היא, שכדאי לחנך את הילדים כבר מגיל צעיר בכול התועלת של פירות וירקות,
ובמקביל ללמדם על הנזקים שגורמים הממתקים לגוף,(מבעיות שיניים- ועד למחלות לב, וסוכרת איומה.)
מנסיוני,כשילד לא מורגל לממתקים בביתו, ולומד לדעת את משמעות הנזק שהם גורמים, הרי שאז הוא ירתע מלגעת בסוכרים גם בהמשך חייו.
לכן, עד היום ילדיי הבוגרים שותים ואוכלים כל דבר ללא צורך בתוספת הסוכר.
שתיה-מתוקה ממש לא טעימה להם, כי לא התרגלו לזה,
והם אפילו לא מסוגלים לאכול חלה-מתוקה,שלא לדבר על עוגיות ועוגות מתוקות וכל שאר המזונות הממותקים בסוכר.

בארצינו, פירות ופיצוחים ישנם בשפע - והם הצ'ופר האמיתי של הטכע ,והם למדו להינות מהם.
אצלינו בעונת הקיץ גלידה טבעית טעימה וצוננת מכינים בבלנדר מפרוסות בננות קפואות עם יוגורט בלבד,והיא ממש מעודנת וטעימה.
ולהכנת קרטיבים נהנים מענבים ואבטיחים קפואים כמו שהם, ללא צורך בסוכר, וזה הכי טעים שיש.
אפילו פנקייק שעשוי מתפוח מגורד,ביצה,וקמח שקדים - וללא סוכר,יוצא מעולה!

הכל אפשרי בכדי לשמח את הילדים גם ללא תוספות הסוכר ש,, כול כך מזיק.
בפרט במהלך החיים אם חוש -טעם לא הורגל למתוק -התעשייתי,
הילד לומד בעצמו לדחות כול מזון שהומתק,ונהנה מהפרי טבעי שקיים בשפע.

נערך לאחרונה ב:

in bal1

Well-known member
____________________________________________________________________________________________
תשובה לענבל: הכוונה שלי היא, שכדאי לחנך את הילדים כבר מגיל צעיר בכול התועלת של פירות וירקות,
ובמקביל ללמדם על הנזקים שגורמים הממתקים לגוף,(מבעיות שיניים- ועד למחלות לב, וסוכרת איומה.)
מנסיוני,כשילד לא מורגל לממתקים בביתו, ולומד לדעת את משמעות הנזק שהם גורמים, הרי שאז הוא ירתע מלגעת בסוכרים גם בהמשך חייו. לכן, עד היום ילדיי הבוגרים שותים ללא צורך בכלל- בתוספת סוכר.
שתיה-מתוקה ממש לא טעימה להם, כי לא התרגלו לזה, והם אפילו לא מסוגלים לאכול חלה-מתוקה,שלא לדבר על עוגיות ועוגות מתוקות שמהם והלאה.
בארצינו, פירות ופיצוחים ישנם בשפע - והם הצ'ופר האמיתי של הטכע ,והם למדו להינות מהם.
אצלינו בעונת הקיץ גלידה מכינים בבלנדר מפרוסות בננות קפואות עם יוגורט בלבד,והיא ממש מעודנת וטעימה. ולהכנת קרטיבים נהנים מענבים קפואים כמו שהם, ללא צורך בסוכר, וזה הכי טעים שיש. הכל אפשרי בכדי לשמח את הילדים גם ללא תוספות הסוכר שכול כך מזיק.
במהלך החיים חוש טעם אשר לא הורגל למתוק -התעשייתי ,לומד לדחות כול מזון אשר הומתק .
יש משהו בדברייך.אין על הפירות של הארץ שלנו.אבל אוכל לתת לך דוגמא עלי ועל אחיותיי ששבילדותנו מאד הגבילו אותנו בממתקים.אמא שלנו פשוט הסתירה את זה מאיתנו ורק משום מה בערב קיבלנו איזו קוביית שוקלד, או קצת גלידה.לה היו כוונות טובות. אני מתוקף תפקידי נהנת ממתקים אבל במידה מאד מועטה.האחיות שלי לעומת זאת...אם תפתחי להן את המקרר תראי ממש חנות ממתקים.וכולן עם עודף משקל.

ויוי 25

Well-known member
יש משהו בדברייך.אין על הפירות של הארץ שלנו.אבל אוכל לתת לך דוגמא עלי ועל אחיותיי ששבילדותנו מאד הגבילו אותנו בממתקים.אמא שלנו פשוט הסתירה את זה מאיתנו ורק משום מה בערב קיבלנו איזו קוביית שוקלד, או קצת גלידה.לה היו כוונות טובות. אני מתוקף תפקידי נהנת ממתקים אבל במידה מאד מועטה.האחיות שלי לעומת זאת...אם תפתחי להן את המקרר תראי ממש חנות ממתקים.וכולן עם עודף משקל.
כפי שצינתי החינוך בילדות קובע את ההתנהלות כדרך חיים .
בשביל מה בכלל צריכים להחביא ממתקים בבית ?
הכי חשוב לחנך ילדים מגיל צעיר ,שלא להכניס את האויבים המתוקים הביתה.

נערך לאחרונה ב:
למעלה