סוף שבוע

יעלעל

New member
סוף שבוע

לקראת סוף השבוע, מה קורה אצלכם בשבת, יש ארוחה מסורתית? מי מגיע אליה? עם בני זוג? בלי? נשארים ללון? יש מנהגים קבועים?

יעלעל

New member
סופ"ש

אצלינו כבר כמה שנים המסורת היא ארוחת צהרים ביום שישי, אצלינו בבית, תפריט די קבוע עם שינויים קלים מדי פעם. מגיעים ההורים שלי שגרים בישוב ואחי שגר לא רחוק, עם ילדיו כשהם איתו (גרוש) או בלי. (אח אחר שלי גר רחוק, לא מצטרף לחגיגה)
זאת ארוחה נחמדה מאוד שאנחנו ממש לא מוותרים עליה, בדרך כלל לא פוגעת בשגרת הבילויים והיציאות של אף אחד, שישי בצהרים - יופי של זמן.
שבת בבוקר אנחנו אוכלים אצל ההורים שלי, ארוחה מסורתית כבר שנים, מי שיכול מגיע. ההורים שלי מכינים וואפל'ס אמריקאים וזאת ארוחה כייפית.
שישי בערב אם אנחנו רק המשפחה, אוכלים פיצה. האיש שלי מכין יופי של פיצה. אם מארחים או מתארחים ארוחה יותר "רצינית".
בנתיים כולם גרים בבית ומתקבצים לסופ"ש. הסטודנט מגיע מירושלים, המשוחרר גר כאן, הש"שינית מגיעה עכשיו אחת לשבועיים וכשהיא לא כאן, כמו בסופ"ש הזה, קצת חסר. לבכור יש חברה, בהרבה סופ"שים היא מצטרפת אלינו ואז החגיגה מושלמת. אוהבת סופ"ש כשכולם מתקבצים.
שבת שלום

ben 911

New member
איפה זה "אצלנו", אפשר להצטרף?

ואגב, מי משלם עבור כל ה...

אישית אני לא כל כך אוהב את סעודות הזלילה הגדולה.

שם טועמים מזה ומזה וגם מזה.
אחר כך זה עושה לי לא טוב.
ואז אני חייב לשחרר את הכפתור של המכנס
כדי לאפשר לכרס להשתפל בנוחיות החוצה.

אין כמו סנדוויץ פסטרמה עם קצת חרדל.

יעלעל

New member
מי שבא ברוך הבא

אנחנו משלמים, מה זאת אומרת?
אלה לא ארוחות זלילה, ארוחת צהרים רגילה לגמרי, תפריט קבוע - פשטידת בצל, שניצלים, סלט ירקות, טחינה, פסטה. בחורף יש גם מרק. זהו. אה, וקינוח, בדרך כלל קראמבל פירות מכל הפירות שנשארו מהשבוע שעבר והודחו מצלחת הפירות כשהגיעו הפירות הטריים של השבוע.... לפעמים, אנחנו מחליפים את השניצלים בפלאפל ובחורף לפעמים מרק קובה. אבל בדרך כלל כולם מעדיפים את השניצלים שהאיש שלי מכין והם באמת טעימים.
ואני מקווה מאוד שאתה לובש מכנסיים ולא מכנס אחד

קליספרה

New member
שום דבר קבוע, תודה לאל

לא סובלת קביעות

לרוב, ברגע שמתחילה עונת הנדודים כשמתאפשר אנו מסתובבים בכבישי הארץ. (גם אנחנו מהרכובים רק שכמו אצל העצלנים כאן המנוע עושה את העבודה, לא הרגליים).
השאר ספונטני, לרוב אנחנו נכנסים שלושתינו למטבח ומבשלים יחד על כוס יין והמון צחוקים. לפעמים , כשבא לה, אמא מצטרפת, לפעמים אחי אשתו והילדים באים או שאנחנו קופצים אליהם. פעם הינו מרבים גם לארח חברים, בזמן האחרון לא ממש בא לנו משום מה כל הבלאגן שסביב - כנראה הזדקנו קצת
.

סוף שבוע

סוף שבוע אצלנו מאורגן וקבוע כבר 30 שנה ויותר
אחרי הצהרים אני ואישי הולכים לאמהות שלנו- (גיל משותף 180 ) , קודם האחת ואחר כך השניה
ארוחת ערב אוכלים בקיצור עם הילדים- אוכל שהוכן בצהרים והונח בתנור, בדרך כלל שניהם מגיעים-,

בשבת בערב הארוחה המשפחתית... כמו בתיבת נוח זוגות זוגות
2 אמהות

2 מטפלות פילפיניות

2 ילדים

ו 2 הורים

זו ארוחה מושקעת ורבת מנות
וכדי לבטל אותה- צריך להיות משהו מיוחד, ולהודיע שבוע מראש....

האמת- לפעמים מעיק עלי, אבל מה לעשות, דור הסנדביץ זה אני
- וזה כבר לדיון אחר

שוש אור

New member
סופ שבוע רכוב |אופנים|

בשנתיים האחרונות הסופשים שלי מוקדשים רובם ככולם לטיולי האופנים יחד עם חברי הקבוצה שלי.
ארוחות שישי משפחתיות הן כבר מזמן פאסה.
כל אחד מילדיי כבר בעל משפחה משל עצמו,
הקטנה [בת 20] כבר מסדרת את הלו"ז של עצמה וההורים לא ממש שייכים,
וכך יוצא, שאני פנויה להנאות שלי.

חגים גדולים זה כבר סיפור אחר,
ואחת לשנה, בפסח או ראש השנה, כולם מגיעים אלי.
או אז מדובר על פרוייקט עצום ורב ממדים, אבל על כך עוד יסופר וידובר בשרשור שישא את הכותרת
חג - לקראת החג, מה קורה אצלכם בחג, יש ארוחה מסורתית? מי מגיע אליה? עם בני זוג? בלי? נשארים ללון? יש מנהגים קבועים?

mykal

New member
אוהו, מה קורה בסופ"ש

בד"כ מארחת, ועוברים אצלי להתנחל כל הסופ"ש על נשיהם
בני זוגם וילדיהם.
זו שמחה גדולה ואני נהנית.
בד"כ 'פותרים' את כל בעיות המדינה (מה לא שמעתם?)
האמת זה כיף גדול,
למרות שלאחרונה--התחלתי לבקש לצאת רק עם הזוגי שלי לבת מלון,
לא להכין, לא לטרוח,--
זה לא כ"כ מצליח. למה? ככה! (ככה זו לא תשובה אבל זו מציאות).

אזלו לנו האימהות

ואצלנו אין סופשבוע עם מתכונת מאד קבועה.

בעבר- היינו שישי אצל אימא שלו ,שבת אצל אבא שלי.
אבל מזה שנים רבות אנחנו יתומים פורמאלית או מעשית (הורים לא צלולים או מתפקדים)
כך שברור שהשבתות אצלנו.

לרוב שישי-ארוחת ערב רב משתתפים, בכפוף לכמות הצאצאים שמגיעים לסופשבוע בבית (ואם יש בן זוג תורן או לא)
ושבת צהרים (הרבה פעמים "על האש" פתרון לשונאת בישולים ומטבחים כמוני).

אבל הכלל הכי בטוח- שאין כללים ....כל שבוע ביום רביעי אני מתחילה את הסקר- מי מגיע לשבת הבייתה?

מיקאלה1

New member
פעם בשבוע נפגשת אצלי כל המשפחה

הילדים ובני זוגם הנכדים, שישי כן שישי לא כל המשפחה כי חלק מוזמנים לצד השני. ואם לא נפגשים בשישי אז בשבת יש ארוחה
לפעמים יוצאים למסעדה בהרכב מלא או חסר.

talitush

New member
אצלנו קבוע עם וריאציות משתנות

בדרך כלל יש ארוחה משפחתית, אם לא כל שבוע אז פעם בשבועיים, כי צריך ללכת גם למשפחה השניה....

גם הזמן משתנה בין שישי בערב לשבת בצהריים, עפ"י עונות השנה וגיל הילדים (עפ"י זה מחליטים מה יהיה הכי נוח להם....).
מכיוון שכולם גרים באותה עיר, בד"כ לא נשארים ללון בלילה. אם זה בשבת בצהריים, זה מתפרש כבר עד הערב, כי הקטנים מתעייפים ומשכיבים אותם לנוח, ועד שקמים, ועד ששותים קפה וכו' וכו' - מגיע הערב.

האמת - כיף לי מאד שהם באים אבל זה לא קל. אני לא נחה, הרבה על הרגליים, מבשלת מראש ומשתדלת, וכל הארגונים מסביב גוזלים כוחות ואנרגיות. מתאים לי שזה לא קשוח כל סופ"ש. אם להם או לנו יש תכניות, זה בסדר לדלג. לא עושים מזה סיפור. רוצה גם שיבואו מתוך כייף ורצון ולא שירגישו חובה.

אם זה רק אנחנו עם ה"קטנה" שעדיין בבית, אני לא עושה סיפורי בישולים מסובכים.

מה שכן, אם הנכדים לא מגיעים לארוחה, בד"כ אנחנו קופצים לביקור קצר אצלם מתישהו במהלך הסופ"ש - בשישי או שבת אחה"צ.

לכל התשובות שלך - לא.

אין ארוחה מסורתית יש ארוחה רגילה.
תמיד אנחנו בהרכב חסר וכל אחד אוכל מתי שבא לו.
נשארים ללון - תלוי לרוב הם נשארים שם. בד"כ מי שבאה אלינו ללון זה חברה של הקטנה
שגרה קומה מתחתינו והיא מגיעה הרבה אחרי הארוחה ומאוד מאוחר יחסית.

אין מנהגים קבועים.
השבת הזו אני מנסה לחזור להדלקת נרות נראה אם אצליח.

נומלה

New member
בדרך כלל כן

בדרך כלל יש ארוחת ערב חמה עם מי מהמשפחה שנמצא בארץ / לא נשאר שבת. לא משהו גרנדיוזי. לפעמים מזמינים חברים לפעמים הולכים לחברים אבל בפורמט משפחתי לא זוגי.

אדמiנית

New member
אצלנו מתקיימת ארוחת צהריים

חגיגית כל יום שבת.
כמעט תמיד כולם נמצאים,
כרגע לא לכולם יש חברות קבועות, ולכן לא תמיד יש גם בנות זוג.

katam

New member
הבעל הילדים ואני

האמת שהבן החייל לא מגיע אני די מחפפת

אני לעולם לא אבין זאת

למה את מחפפת לבעל לא מגיעה ההשקעה שאת משקיעה כשהבן נימצא
להתחתן זה קל להשקיע בזוגיות ולטפח אותה זה החלק הקשה
אדרבה תשקיעי בארוחה מושקעת ורומנטית רק לך ולו

אצלנו זה כל שישי ארוחת גורמה כל שבוע משהוא חדש אני למדתי המון קורסים קטנים כאילו בבישול
כאילו כמו בדך האוכל
מבשל כל שישי זה הזמן בו אני מביא את היצירתיות והידע שלי ויש המון
בשישי אישתי היא הסו שף מקלפת קוצצת עושה מה שאני מבקש הכל בכייף ובהנעה ושיתוף פעולה
כל השבוע זה המטלה שלה אני עובד הרבה יותר שעות ממנה ביום

הסועדים תמיד זה אנכנו הבנים ואו אחות ואו אח גיס גיסה והילדים
וכך שומר על קשר משפחתי וכל פעם נותן ומקבל זמן איכות אם אח אחות בניפרד
נותן לי זמן לשמוע את האחיינים שלי גדולים קקטנים מחזיר אותי לימים שהייתי אבא לילדים קטנים
הבונוס היה לפני חודש שהקטנה של אחותי אמרה לאימה שהיה לה יותר כייף אם היא הייתה מתחתנת איתי ולא עם בעלה
ילדים אמיתיים אומרים מה שבלב לפעמים בלי להבין את המשמאות
כמובן קיבלה הסבר למה לא שהבינה שזו מעין תקלה אמרה לאבא שלה אבל אני אוהבת אותך יותר
התעלפנו מצחוק איך היא יצאה מזה פעפוסית בת 6

מה הקשר בין מטבח להשקעה בזוגיות?

כשאנחנו בזוג ללא צאצאים (נדיר, אבל קורה)
תמיד- מסעדות.

לא חושבת שבישול ארוחה היא השקעה בזוגיות
למי שלא אוהבת לבשל (או להיות סו שף).

BrightEye

New member
אני תוהה אם אנחנו מאותו דור

למרות שכתוב בכרטיס שלך שאתה בן הגילאים שלי ושל בן זוגי, אני לא צריכה להשקיע בבן הזוג שלי באופן כזה כדי ש"ירגיש טוב".
לשמחתי הזוגיות שלנו בנויה אחרת.

לך ולאחותו

אני לא צריך לאוכיח כלום היא יודעת כמו שאני יודע

אבל הכייף של לשבת ולאחול ארוחה שאת יודעת שהבן זוג שלך טרח עבד ויצר רק בשבילך
התאמץ שיהיה לך טעים השקיע על מנת שהיה לך איתו ולו איתך שעה 40 דקות של הנאה קסומה
ורגעי איכות אחרים

של ליצור רגע שאוליי תנצרי בזכרונך זה המהות רגע שתתגאי ותספרי לחברה טובה רגע
אני לא צריך להוכיח לה כלום היא יודעת ואני יודע זה מופיע כל יום או כל שבוע בצורה אחרת

אהבה לא נמדדת שהאחד חולה והשני מטפל
שהאחד במצוקה והשני אמפטי
יש מחוות קטנות בחיים ששוים עבורי בכל אופן פי אלף מכל מתנה אחרת ואני יכול לקנות לי כמעט הכל

ואת יודעת כמו שאני קתבתי לא פעם ציפור שנולדה בשבי ומקבלת מזון ומים מבעליהה לא מכירה דרך חיים אחרת
ולפעמים היא מצליחה לברוח אבל היא מתה כי היאר לא מכירה את צורת החיים החדשה בחופש

מאחל עוד המון שנים של אהבה וזוגיות מוצלחת ופוריה זה ביימנו בדור האינסטנט לא מובן מעליו
אבל אולי רק אולי אם תנסי להכניס עיניין או משהוא שונה האהבה תשתפר והזוגיות תשתפר עוד יותר
הריי לא אימלצתי על איזה מעשה קיצוני ופוגעני
מקסימום הוא יקבל את זה בשוויון נפש ויתענג על יציר כפהה של אישתו

BrightEye

New member
כל אחד והכייף שלו, הבעיה היא שכמו

שהגבת לKATAM נראה שבאמת יש לך קושי לקבל גישה אחרת שאנשים אחרים ירגישו שונה.
מה זה המשפט "אולי אם תנסי להכניס עיניין או משהוא שונה האהבה תשתפר והזוגיות תשתפר עוד יותר "?
באמת?
זה מה שנראה נכון בעיניך, ואצל מישהו אחר זה אחרת לגמרי (ולא צריך להיות פוגעני או קיצוני, אלא פשוט לגמרי לא בכיוון).
ותחשוב על זה.

למעלה