סוציולוגיה ואנתרופולוגיה

abcd80

New member
סוציולוגיה ואנתרופולוגיה

עם תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, אילו סוגי עבודה ניתן למצוא? אני לא מתכוונת לעבודות המחקריות.

modal model

New member
סוציולוג מורשה

היי אני בוגר סוציולוגיה ואנתרופולוגיה מאוניברסיטת תל אביב. התואר הינו כללי ואינו מקנה מקצוע מוגדר, מומלץ שילמד את התואר מי שיודע שיהיה עליו להמשיך ללמוד בין אם לימודי תעודה מקצועיים או לימודי תואר שני ממקצעים. רבים מבוגרי החוג משתלבים במגזר הציבורי. הביקוש העיקרי להם בשוק הוא בתחום משאבי האנוש למרות שיש להבהיר שבלימודי הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה לא מקבלים שום הכשרה רלוונטית אלא כלי חשיבה וניתוח שמשפרים באופן כללי מיומנויות בין אישיות וחשיבה מערכתית אבל לא מעבר לזה ולכן הם מועסקים בתור רכזי גיוס ויועצי השמה (מניסיוני יש העדפה להעסיק בנות) ככה שהם לומדים את העשייה מניסיון ומי מהם/ן שמרגיש שזה בשבילו ממשיך ללמוד הלאה, למשל בחוג ללימודי עבודה או מנהל עסקים בהתמחות משאבי אנוש והתנהגות ארגונית. יש מי שפונים למכירות ושירות לקוחות ונעשים מדריכים ויועצים. יש מי שפונים לתחום הייעוץ הארגוני. ויש מי שעורכים הסבה טוטאלית לתחומי פיננסים או מחשבים כדי להתפרנס. כך או כך אין מה לבנות על מחקר. אם בכל זאת תרצי לעסוק במחקר אני ממליץ לשלב את הלימודים עם החוג לסטטיסטיקה כי יכולות כמותיות נותנות יתרון בשוק העבודה כמו במכוני סקרים או כל מחלקה בארגון גדול שדורשת יכולות אנליטיות טובות. אבל אין בזה הרבה עבודה. אני עצמי מרוצה מכך שלמדתי את התחום כי הוא מעניין וסיפק ואיתגר אותי מאוד, אבל אני בגמר הלימודים נוכחתי שאין לי כל תעסוקה ברורה והדבר מדכא מאוד. כיום אני שוקל את צעדיי, לאיזה תחום אערוך הסבה ופירוש הדבר לימודי תעודה שאותם יכולתי לעשות גם ללא תואר ראשון, אבל בכל מקרה ידעתי שאין תעסוקה בתחום וכלל לא למדתי כדי לעבוד בסוציולוגיה אלא כדי להבין יותר טוב את החיים והחברה, וזה לכשעצמו חשוב. המון בהצלחה בבחירה ובהמשך הדרך.

mamshu1

New member
עוד שאלה אם אפשר....

אני כנראה נרשם ללימודי סוציולוגיה ומשאבי אנוש - תואר ראשון. הייתי רוצה לדעת איך לימודי הסוציולוגיה? קשים? מעניינים? אני מאמין שיש בטוח גם הרבה מחקרים לבצע כחלק מהלימודים נכון?

modal model

New member
בטח שאפשר

נשמע לי שאתה נרשם ללמוד באוניברסיטת חיפה או באחת המכללות. לימודי הסוציולוגיה אינם נחשבים לקשים מפני שזהו מדע "רך" כזה שהממצאים בו אינם חייבים להיות מאה אחוז מדוייקים, מדע של פרשנות אבל זה גם כל היופי. אני אישית חושב שמי שכדאי לו ללמוד את התחום הוא מי שמגלה עניין באקטואליה ובהיסטוריה, אדם בעל הבחנות ועניין פילוסופי, אדם ביקורתי בעל ראש פתוח שמחפש להרחיב ידיעותיו ואת הדמיון כי הלימודים מקנים המון כלים שמפתחים אותך וזה הרווח האמיתי. תצטרך לערוך בין 2 ל3 עבודות סמינר בשנה השלישית ועד אז יהיו לך עבודות קטנות יותר להגיש בקורסים השונים כשישנם גם קורסים מתודולוגיים: שיטות מחקר איכותניות שבהן תערוך מחקר שדה קצר ותתנסה בתצפית ופרשנות, ושיטות מחקר כמותיות שבהן תאלץ להתמודד עם סטטיסטיקה ותוכנת מחשב שהיא האימה של כל תלמידי מדעי החברה אך אי אפשר להתחמק ממנה: אס. פי. אס.אס. spss, אבל אחרי שמתרגלים אליה היא לא כל כך נוראית, באמת! אני אישית מציע לא לחשוש לערוך מחקרים, להיפך זה האתגר והכיף האמיתי. לימודי משאבי האנוש נותנים לך יתרון כי תוכל להיכנס לתחום שכיום תופס תאוצה. הצעה חשובה: כבר בשנה השנייה תתחיל לעבוד בחברות השמה כרכז גיוס או יועץ השמה, זה ממש יעזור לך עם סיום התואר, ואפילו אם תגלה שזה מפריע לך ללימודים, אז תאריך את הלימודים בסמסטר והעיקר תצבור ניסיון ראשוני. כמו כן מומלץ לסיים את התואר בהצטיינות כדי להתקדם לתואר שני (מוסיף למשכורת) אז תשקיע כי בסופו של דבר להיות מנהל משאבי אנוש זה יופי של מקצוע למרות שלעניות דעתי זה נעשה מקצוע צווארון ורוד (ועל כך תלמד כבר בהמשך). אם יש עוד שאלות אתה מוזמן לשאול. רק חבל לי שאני לא דוגמא טובה למי שסיים את התואר ומצא את עצמו בשוק העבודה.

abcd80

New member
גם אני בוגרת סוציולוגיה ואנתרו'

אמנם מאונ' בר אילן. למדתי בשביל הכייף אבל לא ממש חשבתי על כל האפשרויות תעסוקה שהלימודים הללו יכולים לתת. אין מצב שארצה לעסוק במחקר..אני "סבלתי" עם העבודות הסמינריוניות והעבודות הקטנות הללו. לא בשבילי. כדי לעסוק בתחום הגיוס וההשמה יש איזשהו צורך בניסיון קודם??איך מתחילים בכלל בכל זה אם הדרישה העיקרית במקומות העבודה זה ניסיון,ניסיון וניסיון?

modal model

New member
היי

תגידי, לאיזה כיוון פנית אחרי התואר? במה את עובדת? ומהן התוכניות שלך לעתיד? אני פשוט בהתלבטויות והתחבטויות בימים אלו ואשמח לשמוע רעיונות.

הי!../images/Emo140.gif

בשירות התעסוקה יש רשימת מקצועות ודברים הניתן לעסוק עם התארים השונים. לימודי המשך וכו'. אני הייתי ממליצה לחשוב קודם מה אתם רוצים לעסוק בעתיד. ללכת לספריית המקצועות ולקרוא על האפשרויות השונות. ולפי זה להחליט,אם לימודי המשך אז במה וכו'. בהצלחה!

למעלה