סחה על הפורום וחומר למחשבה

king crimson

New member
סחה על הפורום וחומר למחשבה

דבר ראשון סחה על האתר ועל הפורום....... ושאלה שבוערת אצלי כל השנה שעברה ועוד יותר השנה......... מה עם דאבוס??????? אנחנו חולי הסיסטיק פיברוזיס ואני מאמין שאני מדבר בשם כולם מאוד נהנינו בדאבוס ומאוד מאוד מתגעגעים לזה ומרגישים כי משהו נלקח מאתנו.. משהו שהיה מאוד חשוב לנו לבריאות לקטע החברתי ובכלל לכיף. אני יודע מה דוקטור בלאו חושבת ועוד כל מיני ספקנים למיניהם...אבל עדיין זה חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו ואפילו מעבר לזה. חולי סי.אף. רבים נפגשים בארץ בכל מיני אירועים למיניהם בלי קשר לזה אם יש דאבוס או אין, ככה שאם זה בכלל נכון אז ``מחלות`` או ליתר דיוק הפסוידומונס עובר בכל מקרה בין החולים וזה בכלל לא מוכח!!! בשיחות שקיימתי עם ידידי הסובלים מהסי אף הייתה אכזבה רבה מכך שאין יותר דאבוס. אם הבעייה היא כספית אז אנחנו החולים מוכנים לארגן משהו בקשר לזה ונצטרך קצת סיוע מהאיגוד בשביל דברים אחרים. אנא גדולי האיגוד :O) תחשבו על מה שכתבתי פה ואל תקלו בזה ראש כי זה עניין חשוב. חומר למחשבה...בתודה מראש ממני. יום טוב...בדאבוס בשנה הבאה... :O)

דאווס וחומר למחשבה

הנושא שהעלת בהחלט נושא כאוב, ונכון להרגע יש לכאב זה שיקולים רפואיים. אבל למה אני צריכה להתיחס אליך ברצינות???? אתה אפילו לא מוכן להגיד את הדברים שאמרת כאשר שמך וזהותך חשופים. מה קרה לביצים של חולי CF??? מקובל כאשר משוחחים בצ`טים למינהם לכתוב שם כמו KING CRIMSOM אבל הפורום הזה נמצא באתר הבית שלך, הוא מיועד לחולי CF במיוחד, מילא השאלה היא בנושא פוריות, או בעיות אימפוטנציה, אבל בשאלה דאווס כן או לא?? ירדתי עליך כסח, אני מקווה מאד שירדת לסוף דעתי,זה בודאי לא היה כדי לפגוע בך. (האם אנחנו מכירים??) אז בבקשה אל תרד למחתרת, תהיה גבר או קינג ותגייס עוד אנשים שחושבים כמוך על דאווס, ומוכנים לכתוב את הרגשתם. ואני אגייס רופאים שיענו לך ולהם. זה לא תנאי בכל מקרה תקבל תשובה מדר` לאה בנטור יו``ר ועדת רופאים מיעצת. העיקר שתשמור על הבריאות, לי קוראים דליה אור וגם כשהייתי ילדה קטנה והמבוגרים אמרו שאני ``חוצפנית`` הייתי תמיד דליה אור.

ל KING CRIMSOM

שלום לך עננים שחורים של גשם רדיו אקטיבי הגיעו היום אל ביתי. אני מרגישה שמישהו לחץ על הכפתור של מלחמה אטומית רק בגלל שמשהו לא מצא חן בעיניו. אפילו הגיעו אלי הדים מדיפי ריח רע של רצון ל``הדחה`` אינני חוזרת מאף מילה שאמרתי, זאת דעתי כמו ששמורה לך זכותך לכתוב בעילום שם. אילו היית ילד רך בשנים הייתי נוהגת בך מידה של חסד ואפילו חוסכת ממך את דעתי. מכוון שכבר היית בדאווס אני מבינה שאינך ילד (אולי הכותב היא נקבה) מכוון שאני מדברת עם קינג וכתבת בלשון זכר אני כותבת לך באותה מטבע לשון. לי מאד קשה להבין את הריצה להתלוננות, הרי קבלת ממני אי-מייל אישי שמסתיים במילים ``באהבה לך ולכל חולי סי אף באשר הם שם`` היו לך שתי אפשרויות נוספות לכתוב מענה ישיר בפורום ולהגיד את דעתך על מה שכתבתי לך. אפשרות שניה לשלוח לי אי-מייל אישי והגיד: ``דליה את גועלית`` ``את מעליבה`` אם אתה אנין טעם במיוחד יכולת לכתוב: ``גועל נפש באיזה מילים את משתמשת`` ``ולדעתי את צריכה להתחלף`` אם אתה מרגיש פגוע זכותך להגיב אבל בחרת את האפשרות השלישית והיא הקלה ביותר. אני מקווה מאד שכשזה נוגע לבריאותך אתה ``פייטר יותר גדול`` מכוון ונוצר בי רושם שאינך מכיר אותי, אני רוצה לספר לך עלי דבר נוסף. דליה היא עסקת חבילה, כמו שחברתי הטובה ביותר: ``אומרת או שאוהבים אותה או שלא``. אתה יכול לבחור בלא, ואני לא אכעס עליך. מה שבטוח, אתה עשית גלים ואני עשיתי גלים, ושנינו תרמנו לכך שיהיה אקשן בפורום. לא שכחתי את התשובה שהבטחתי לך, אני מאחלת לך הרבה בריאות ועינין בחיים. דליה אור

king crimson

New member
מה זה???

שלחתי לך הודעה לגבי דאבוס ואת במקום לנסות לענות לי או לפחות להגיד לי שאת לא יודעת או משהו קרוב לנושא עצמו ``הדפת`` את הנושא והתחלת ``לכסח`` אותי כלשונך. בין שאר תפקדייך כמנהלת פורום מחובתך היא לנסות לספק לאנשים מידע לגבי שאלותיהם ולבטיהם ולא ``לכסח`` אותם ואם את לא מסוגלת לכך אז עדיף שלא תנהלי את הפורום. ושיהיה לך ברור שאף אחד לא התלונן עלייך....... איזו זכות יש לך להאשים אותי בכך שהתלוננתי עלייך? תאמיני לי שאם היה לי משהו להגיד אז הייתי אומר לך. כנראה שאנשים באיגוד ראו מה שכתבת ולא אהבו את זה, כי מה לעשות ש``לכסח`` אנשים ולהתחמק מהשאלות שלהם זה לא בדיוק תפקיד של מנהל פורום. אז מישהו באיגוד נתן לך בראש ואמר לך שזה לא בסדר ואת ישר מסיקה מסקנות ומאשימה אותי שהתלוננתי עלייך? מה זה אומר עלייך??? אני לא אגיד לך שאת מגעילה, מעליבה או משהו כזה הרי אינני מכיר אותך אבל מה שכן...אם את רוצה באמת לנהל את הפורום כמו שצריך בלי ביקורות מאחרים אז תשתדלי להבא לענות כמו שצריך על הנושא הנשאל עצמו ו``לכסח`` קצת פחות. בקשר לדאבוס... פתאום הבנתי ששאלת דאבוס איננה יותר שאלת דאבוס אלא שאלת כל מה שקורה בפעילויות של חולי סי. אף. יש חשש הדבקויות חיידקים...ככה הרופאים קבעו. אבל האם זה משהו חדש שנמצא רק לאחרונה או משהו שהיה עוד לפני מספר שנים ופתאום עכשיו החליטו הרופאים להתעורר ולאסור על פעילויות רבות של חולי סי. אף... פעם היה המחנה בדאבוס, קייטנות בארץ חוג דראמה ועוד דברים... היום הדברים האלה כבר אינם קיימים עקב חשש רפואי להדבקויות בין חולי סי.אף. האמנם?...לאו דווקא עובדה שיש רופאים רבים שדווקא בעד הפעילויות האלה ובייחוד בעד המחנה בדאבוס שאנשים בדרך כלל חוזרים משם בריאים יותר מאשר יצאו לשם. האין הרופאים מנסים לכסות את התחת של עצמם מכל הכיוונים במקרה שמישהו יחזור מאחת הפעילויות המשותפות האלה במצב בריאותי פחות טוב? איפה הרופאים האלה היו לפני שלוש שנים? ארבע שנים? ואפילו לפני שנתיים? חולי סי. אף. עדיין נפגשים בפורומים אחרים כמו למשל בתור חברים/ות דבר שעיקרו נרקם בדאבוס(להכיר אחרים שחולים במחלה שלך).. ועדיין נפגשים במרפאות ובימי כיף שמארגן האיגוד ובפורומים אחרים, אלה כמובן דברים שניתנים לאישור על ידי רופאים כי זה בכלל לא קשור אליהם ואף אחד לא יוכל לבוא אליהם בטענות אם יקרה משהו. עם כל הכבוד לרופאים שלמדו שנים רבות על מנת להגיע למעמד שלהם היום, כל עוד אף רופא לא נכנס לראש שלי או של חולי סי. אף. אחרים ורואה מה דאבוס ,דרמה וקייטנות בארץ תורמות לכל אחד ואחד מאתנו מהרבה בחינות ביניהן בריאות, בריאות נפשית, להכיר אחרים שסובלים מאותה מחלה כמותנו ולראות שאנחנו לא לבד והמון כיף, לי לא חשוב מה הם יגידו כי הם רואים רק חצי מהתמונה ולא יודעים מה אני ואחרים מרגישים. אולי גם אני רואה רק חצי מהתמונה אבל אני יודע מה אני מרגיש. שייעצו לנו, ידברו אתנו, אבל שלא יקבעו לנו מה כן לעשות ומה לא לעשות. אני חושב שאנחנו מספיק מבוגרים כדי להחליט בעצמנו מה כן לעשות ומה לא לעשות, וחבל שבמקום לשאול אותנו מחליטים בשבילנו. ובקשר אלייך דליה אור לידע כללי...הכינוי קינג קרימזון הוא כינוי כולל לגבי כל הפורומים של תפוז וקבעתי אותו עוד הרבה לפני שפורום הסי. אף. הוקם...מפה הכינוי שלי ואין לי כוונה לשנות אותו לא למענך ולא בשביל אף אחד אחר. והשאלה היא לא מי אני ומה אני אלא מה לגבי דאבוס....כי מי אני ומה אני זה באמת לא רלוונטי לגבי הנושא הזה. שיהיו לך חיים יפים ביי ביי

גמ

New member
תגובה

האמת היא שלאקשו הזה תמיד פיללנו... קינג - קח אוויר,תרגע,מנהל הפורום לא חייב תמיד לספק את רצונות חברי הפורום. דליה עושה עבודה נהדרת כמנהלת הפורום והיא מאד מתאימה לטפל בטיפוסים נלהבים ורעשנים כמוך מצד אחד ובהורים וילדים דורשי עזרה מצד שני ולעניין דאווס, כמי שנמנה על הותיקים והשתתף במספר נסיעות אני מסכים איתך שהנסיעה תורמת רבות לגיבוש החברתי. לגבי הצד הרפואי אני חולק עיך מאחר וכבר הוכח ומעבר למקרה בודד שמי שמטפל בעצמו באופן שוטף לא משתפר בדאווס ומי שמגיע לא מטופל משתפר באופן זמני בלבד וחוזר לסורו פרק זמן קצר לאחר החזרה. בהקשר לעניין הרפואי, תן צ`אנס לרופאים, בעתיד כשתגדל והצד החברתי ב - CF לא כ``כ יעניין אותך (זה טיבעי, נוצרים זוגות/משפחות/חיים) כדאי שתהיה עם מינימום נזק. במידה ויש גם סיכוי אחד למיליון ששהות משותפת של קבוצת חולים במשך שלושים יום עשויה להזיק למישהו בקבוצה - הסיכון לא שווה. ואת זה תבין רק כשתגדל. אבל, אם אינך מסכים, וכסף זה לא בעיה,פשוט תאסוף את חבריך ותסעו ביחד, תקחו פזיוטרפיסטית ותעשו לכם קייטנה משלכם גיל מילמן

king crimson

New member
תגובה לדברי גמ

לגבי הצד הרפואי זכותך לחלוק עליי אבל בתור אחד שיצא לדאבוס במשך מספר שנים ואחד שמטופל בבית בצורה מצויינת הכוללת המון ספורט פיזיו ואינהלציות למיניהם וחזר מדאבוס במצב בריאותי יותר טוב מאשר יצא אני ממש ממש לא מסכים איתך. ואני לא היחידי... לגבי חולי סי. אף... אני לא מדבר לגבי הצד החברתי בעתיד אלא לגבי ההווה עצמו כשאתה רואה ומכיר אנשים אחרים הסובלים מאותה מחלה כמוך. יש בזה אלמנט מחזק כשאתה רואה ומכיר אחרים שמתמודדים כמוך באותה מחלה. ומעבר לזה תראה אילו חברויות חזקות נוצרו בין חולי סי. אף. על רקע ההתמודדות באותה מחלה. הקטע של ``תבין רק כשתגדל`` מאוד מאוד לא במקום מפני שאני כבר מספיק ``גדול`` כדי להבין דברים, ולא התייחסת גם לאותם רופאים שתומכים בדאבוס. לא ענית לי היכן היו הרופאים המתנגדים לפני שנתיים ויותר...הרי העברת חיידקים בין חולי סי. אף. זה לא משהו חדש. ולידע כללי....באמת אתמול דברתי עם ידידי שיצאתי איתו לדאבוס בעבר ודברנו על נסיעה משותפת בדיוק כפי שאתה אמרת. שיהיה לך יום טוב וחיים יפים...

גמ

New member
המשך

ההתנגדות לנסיעה מצד הרופאים אינה חדשה וקיימת שנים רבות. בנושא מצבך הבריאותי הייתי מציע שתבדוק בציציותך - יתכן שהטיפול היומיומי שלך אינו מספיק טוב או שאינו רציף ולכן אתה משתפר בדאווס. אין,לא היה ולא יהיה שום דבר מיוחד בדאווס - הדבר היחיד אשר משפיע הוא האינטנסביות של הטיפול (ספורט+פיזיו) דבר שללא ספק ניתן לבצע גם בארץ. בנושא ``כשתגדל`` איני מדבר רק על גילך הכרונולוגי אלא על השינוי במצב האישי (לדוגמא: זוגיות,ילדים וכו) במצב כזה חשים אחריות גדולה יותר כלפי המצב הרפואי/בריאותי מפני שהוא משפיע לא רק על מצבנו אלא גם על יקירנו. ציפיתי גם שתתייחס ברמה (אולי ``סולחה`` ) גם לדבריי בנושא דליה. וכפי ששמתי לב נעשה מוטו לסיים בברכת יום טוב וחיים יפים...

מה עם ההדבקה במרפאות, בכנסים

מאד נחמד לבטל את הקייטנות והחוג לדרמה אבל מה עשו אותם רופאים במרפאות שלהם? למה זה בסדר להדבק בחידקים המרפאה אבל בקיטנה לא? ומה עם הלחץ שמפעילים עלינו לבוא לכנסים - שם לא נדבקים? אני כבר מזמן לא נוסעת לדאבוס וגם בחוג לדרמה לא השתתפתי אבל הבטולים האלה חריחים מכיסוי ``תחת`` של הרופאים שיוכלו להגיד``אמרנו לכם``. חוץ מזה גם החלק הכלכלי הוא משמעותי כשצריך להוציא פיזיוטרפיסט ולממן לו את כל השהות ועוד משכורת. זו בהחלט היתה תרומה יפה של האיגוד וחבל לי מאד לשמוע שהקיטנה בוטלה. אני מאמינה שכל בוגר יכול להחליט לעצמו אחרי קבלת כל הנתונים - אם חשוב לו בכל זאת לנסוע או לא. ובכל מקרה להפריד, כמו שכבר עושים, בין החולים עם הפסיאודומונס ובין אלה שאין להם, וגם בין חידקים עמידים או לא. ואולי שכל שנה תיסע קבוצה אחרת כך שלפחות כל אחד יוכל לנסוע כל 3 שנים בערך. להתראות, שיהיו לכם חיים יפים.

גמ

New member
תגובה

לא אתייחס לתוכן כרגע אלא רק לנימת הדברים. מאד מוזר לי ,דנה , התייחסותך לרופאים -- ``כיסוי תחת`` אינו ביטוי מתאים להתייחסות שלנו כלפי הרופאים. הדבר האחרון אשר הייתי אומר כלפי ד``ר בלאו זה ``כיסוי תחת`` . איני מסכים לפעמים עם חלק מדבריה אבל איני חושד לרגע שהסיבה להם היא מה שתיארת. במהלך שנותי למדתי (בעיקר על רקע עבודתי) לבדוק יותר לעומק דברים של אנשים ובמיוחד כאלה אשר אותם אני מעריך.

jasmine38

New member
תגובת ש-ר-ש-ר-ת

רופא שיודע המון, ובעל יכולת טכנית גבוהה רופא טכני. רופא שלפני הנ``ל הוא ``בן-אדם`` המתייחס למטופל בראיה כוללת ורב מערכתית הוא בעיני רופא מקצועי. ד``ר בלאו היא בהחלט בקטגוריה זו. **** לגופו של ענין !!! חולה (במיוחד מבוגר העומד על דעתו), מקבל הוראות רפואיות שהן בעצם ``המלצות`` . -מי שלא ימלא ההוראות לא יועמד לדין, כל עוד לא סיכן צד שלישי. שדינן של ההמלצות כפי שאמר דן בן אמוץ: ``ירצו, יוכלו, לא ירצו, לא יוכלו. לכן איש הישר בעיניו יעשה. מה יקרה אם ``צד שלישי`` יפגע? הצד הזה יוכל לתבוע את מי שפגע (במקרה זה את החולה שהדביק ואו שיתכן וידביק. להגנתו יבוא הנאשם, ויטען כי לא ידע/הבין/ ולא אירגן, וכי לא הוזהר ע``י רופאיו. ויגלגל התביעות לפתחי הרופאים שידעו ולא לא הזהירו, או לאיגוד שאירגן והתעלם ואו סייע לדבר עבירה, בקיצור סמוך על ``ורסאי`` יהנה אפילו ע``ח אחרים, ויצפה מרופאיו והאיגוד לשלם המחיר. האיגוד ישלם (במקרה הטוב)פעמיים. פעם עבור התענוג, ופעם עבור שהזיק. גם כוונות טובות, יכולות להביא רע!. ``ככה לא בונים חומה!`` . ג.מ. - כל הכבוד יסמין.

הדבקה - ומה הלאה?

תגובתי על ענין ההדבקות היא לא אישית נגד דר. בלאו למרות שהיא מובילה את המאבק נגד המפגשים. אין לכל מי שמכיר אותי ספק בכמה אני אוהבת ומעריכה את דר. בלאו. אבל, וכפי שיסמין עדכנה בלשון החוק והתביעות במדינה ש``כל דבר שפיט`` גם הרופאים מתייחסים לכך כיון שהם אלה שיתבעו לתת את הדין באם תהיה הדבקה, אם בבית משפט ואם לעצמם כבני אדם שאכפת להם. לכן ברור לי שהם צריכים להתריע ולהתריע בגדול. אח``כ צריך לחשוב מה לעשות עם הידע הזה ולדעתי בשלב הזה נתקענו כי לבטל הכל ו``לקרקע את המטוסים`` נראה הכי קל אבל גם זה לא פשוט לאור העומס במרפאות וכו. אולי צריך לחשוב (למי שרוצה ) על מפגשים באויר הפתוח - ריקוד, רכיבה, מפגש בחוף הים (לא רק בקיץ) ואולי גם על דאבוס - לפצל את הלינה והפיזיוטרפיה בבתים פרטיים. אולי גם לארגן פגישה קצת יותר מובנית דרך האינטרנט למחשבות על נושאים מסוימים שמעניינים אותנו.

jasmine38

New member
הדבקה - ומה הלאה? תגובת...........

ושוב פיספסתי. היום חיפשתי משהו שהיה בפורום, וראיתי את אשר כתבת ב-14/06, בנידון. הרעיונות שהעלת, הם יצירתיים, ובחלט מצדיקים דיון רציני. יסמין.

הכל נכון, אבל...

אם הרופאים אמרו והתריעו, אם כולם בוגרים, אז איך יכול לתבוע אחד את השני כששניהם בעצם המצאם במקום מסוים ביחד בעצם לקחו על עצמם את האחריות. אי אפשר להיות ביחד ואח``כ להגיד שהדביקו אותו. אותו צד ג` שלפי כל הפרסומים יודע שיש סכנת הדבקה, היה צריך לעזוב את המקום אם הוא לא רוצה להידבק - ``ירצו יוכלו, לא ירצו ילכו...`` לכן המסקנה שלך מפספסת את רעיון ``האחריות האישית...`` זה לצורך ``המשפט`` אבל ברמה הקונקרטית אני חושבת שאנחנו צריכים למצוא פתרון- מכל סוג שהוא, ממסכות על הפנים (לבדוק אם זה מונע?) ועד מפגשים באויר הפתוח. כמובן שכל אחד לוקח את האחריות בעצם השתתפותו. רק היום קראתי פה בפורום שאולי נעשה קבוצה פה בפורום - גם זה כוון.

שלום לך אני לאנדרו

אני מעריך איזה שאתה חושב על דאבוס באמת זה ארץ יפה שוויץ אם היה קצת ירוק בארץ זה גם טוב. אני מתגעגע לשם ולכול בחברים שהיו שם. מקווה שהיה השנה להתראות מאחל לאנדרו.

jasmine38

New member
דאבוס בעד או בעיקר נגד.

שלום למלך הכותרת מרמזת ב``גסות`` על עמדתי, אך אני מוכן להשאיר פתח לרוצים ולנסות ולשנות דעתי. שאלות למחשבה בלבד: 1. כמה מהסיאפניקים היו בדאבוס, וכמה פעמים בממוצע? 2. עלות נטו לאיגוד לנוסע? (בקיזוז סיוע הנחות וגם עליות מלווים וכו`) 3. אם ראוי לסייע לכל אשר לא נוסעים, בפעילות אלטרנטיבית שוות ערך, כמה זה יעלה לנו/לאיגוד ? 4. איזה תקציב ישאר לפעילויות חשובות אחרות? 5. מהם סדרי העדיפויות במימוש התקציב? 6. הקשר החברתי בין הסיאפניקים חייב להיות בחו``ל? אולי חלופות אחרות? 7. האם (בהתחשב בדעת הרופאים) עידוד פעילות אינטימית ואינטנסיבית למשך מספר שבועות, לא מעמיד האיגון, בפני חשיפה לתביעה משפטית? 8. האם הדיון הנצפה ע``י הציבור הרחב, משרת את טובת האיגוד ??? זכרו: האיגוד זה אנחנו ! ! ! ! ! ! המחשבה תחילה, יסמין

king crimson

New member
תגובות

למה אף אחד לא מתייחס לאותם רופאים שבעד דאבוס??? ועוד שאלה...האם בן אדם שיוצא לדאבוס למרות שהוא יודע מה הסכנות הטמונות לו בנסיעה הוא לא נחשב אחראי לעצמו? גמ...תתפלא איזה שיפור יש בדאבוס ואני לא מדבר על כל אלה שיוצאים לשם פחות טוב כמובן. אני מדבר על אלה שמתמידים שם בכל הטיולים הפעילויות וכיוצא בזה. וזו עובדה שהם חוזרים בריאים יותר ממה שהם מגיעים לשם. המתמידים בפעילויות הללו מפתחים סיבולת לב ריאה מוגברת ואף שיפור בתפקודי הריאות. הרי לא סתם בודקים לאחר שבועיים בדאבוס לכל חולה את תפקודי הריאות ויום יום את אחוז החמצן בדם. זה מעיד על זה שהמטרה המרכזית נוסף לכיף, הנאה, ועצמאות מחוץ לבית במשך כחודש ימים היא שיפור הריאות. וכן...יצאתי בריא וחזרתי עוד יותר בריא וכמוני עוד כמה חולים ואתה יכול לספר עד מחר שזה לא יכול להיות, אבל כשאתה אומר את זה על מה אתה מסתמך? הבנתי את הקטע של האיגוד לגבי לפרוס את הסכום הכספי של דאבוס לפעילויות בארץ שזה בעקרון אותו כסף אבל יותר פעילויות ליותר מגוון של אנשים אבל... האם זה תורם אותו דבר כמו תרומת דאבוס לחולים? תחשבו על זה... ושוב יום טוב ביי ביי

גמ

New member
תגובה

הייתי בדאווס בערך 6 פעמיים (הזכרון בגילי, לא כמו שהיה פעם, קשה לי להתחייב על המספר הזה) אני מכיר את הנושא היטב וצערי אני מכיר את ה - CF אפילו קצת יותר טוב (מאשר את דאווס). בנושא הרופאים: אם אתה רוצה שיתייחסו לרופאים שתומכים, הבא את נימוקיהם, אל תכתוב משפט קוטרי כמו ``למה לא מתיחסים..`` אחריות: לפעמים אנשים לא בדיוק יודעים מה טוב עבורם ולכן יש אחרים אשר מסייעים על מנת שאותם אנשים לא יפגעו.ודאי תאמר : מי שם אותם להחליט? בדיוק מהסיבה הזאת קיימת דמוקרטיה/ועד וכו` אבל זה כבר יתחיל להיות נושא גדול אז אעצור פה...עדיין אין מדובר בהחלטה ברמת הפרט כי אם ברמת הקבוצה כאשר כל אחד יכול לעשות כרצונו (כפי שסיכמנו, קח מקל קח תרמיל וחברים וסע - עם זה אין בעיה - רק אל תשכח ביטוח נסיעות לחו``ל) כושר גופני וסיבולת לב ריאה: פה הוצאת ממני חיוך, כושר וסיבולת לב ריאה מתייחסים לתקופות קצת יותר ארוכות מאשר 30 יום והאמת מה שיותר חשוב זה מה קורה ב- 11 חודש האחרים. תרומת דאווס: גם אם אצא מנקודת מוצא שדאווס מחוללת בגופך פלאים וחייך לפני אחרי אינם אותם חיים, עדיין, האם אתה מהווה דוגמא מייצגת? בדקת סטטיסטית כמה משתפרים כמוך וכמה לא כ``כ? ובנושא הכספי אינך מזכיר כלל את נושא אתניה והריסתה - האם זה נכנס לשיקוליך? יום נפלא ...

jasmine38

New member
סיבולת לב ריאה

מלך, לסיבולת אתה צריך בחדר, מסלול ריצה חשמלי ואו מכשירי כושר גופני. לנפש אתה צריך להדביק על הקיר טפט ענק עם נוף שווצרי, או לעשות קולג` של כל תמונותיך מדאבוס. (אני בטוח שיש לך תמונות מדהימות). לנפש. תוכל גם לפגוש בחבריך מדאבוס, במקום ובזמן שתקבעו בינכם. * הרבה בריאות לך ולכולנו יסמין

למעלה