סיכום תוצאות בדיקת סיטי שעשו לי - לצערי,זה לא נראה לי תקין:(

סיכום תוצאות בדיקת סיטי שעשו לי - לצערי,זה לא נראה לי תקין:(

לאחר סיטי חזה אלה הממצאים שעלו בסיכום של הרופא:

נפח הריאות קטן עם הצללות "זכוכית חול" מפושטות במראה מוזאיקה והצללות אטלקטטיות פסיות ב- .LUL עיבוי קווים ספטליים – מחלה אינטרסטציאלית כרונית? סימני גודש ריאתי קל? אסתמה? דרושה קורלציה קלינית ומעקב.

- זה קשור גם לעודף משקל? לחץ נפשי? סטרס?
מה זה אומר? אשמח לדעת. זה מלחיץ אותי.
תודה מראש.

תשובה

הממאים יכולים לנבוע ממספר סיבות , לכן חשוב לדעת את הסיבה בעטייה בוצעה הבדיקה . בנוסף לאור הממצאים יש לשקול בצוע הדמייה של אקו לב
בברכה

הייתי אצל רופא מומחה - אכזבה קשה

הייתי אצל מומחה באסותא. אז חוץ מזה שהיחס שלו היה מזעזע וחסר אנושיות, הוא אמר שיש לי מחלת ריאה אינטרסטציאלית ושאקח תרופה - פרדניזון.
כששאלתי מה זה אומר, ענה שזה דלקות בריאה. וכששאלתי למה זה קרה ומה ההשלכות - ענה שלא יודע שאקח את הכדורים ואבוא עוד שבועיים. הוא התנהג בבוטות מזוויעה! לא נתן לי לדבר בכלל.
הוא לא הזכיר משהו על לב בכלל. ונכון, קראתי ברשת, שיש לזה הקשרים ללב.
האם ללכת לרופא נוסף???

תשובה

הרושם הוא אכן כי מדובר בבעיה ראשונית של הריאות. מדובר ככל הנראה במחלה על רקע דלקתי , שלה יש סיבות שונית. הטיפול הראשוני כולל מתן סטרואידים שהינם בעלי אפקט כנגד הדלקת, ומעקב אחרי תפקודי הריאה .
יש בכל מקרה צורך במעקב קבוע אצל רופא ריאות על מנת לטייב את הטיפול

בברכה

תודה דר' שחם

תודה דר' שחם.
מהו בעצם פירוש המושג מחלה אינטרסטציאלית? האם זה משהו בלתי הפיך? זה שכיח? נדיר? האם זה מצב שנחשב קשה?
לצערי לא קבלתי אף הסבר מהרופא שהייתי אצלו.
תודה לך שוב, מעריכה זאת.

תשובה

מדובר במחלה המערבת בעיקר את את האזורים בריאה שבין הנאדיות ( אלוואולי). הסיבה הינה לרב ע"ר מחלות של רקמת חיבור, מחלות אוטואימוניות בהן הגוף תוקף את עצמו, עישון, ולעיתים מחלות ראשוניות של הריאה.
חומרת המחלה נקבעת לרב לפי הממצאים בתפקודי הריאה. הטיפול בסטרואידים ובמרחיבי סימפונות מביא פעמים רבות לשיפור

בברכה

למעלה