סיפור אישי ורעיון שאולי יועיל לכם

גיטרה

New member
סיפור אישי ורעיון שאולי יועיל לכם

בפורום האח ב-IOL סיפרתי לפני מס` ימים על עצמי מעט את ההיסטוריה של התמודדותי עם ה-OCD ואיך ניסיתי לעזור לעצמי בדרכים אישיות אינטואיטיביות. פירטתי איך החלטתי ``לקחת את עצמי בידיים`` ולקחת את האחריות על חיי ולא להשליכה על הרופאים שלא הצליחו לעזור לי. (אתם יכולים לקרוא את זה שם, זה נכתב לפני כשבוע תחת השם: ``רועי``. רק התראה קטנה: אל תקחו סיכון כזה, אפשר לעשות זאת בנוסף לטיפול, ולא במקומו, וכך אני נוהג היום!) כחלק מדרך זו, השתתפתי גם בסדנאות שונות. וכן קראתי ספרים רבים שהאירו לי את החיים ואת המציאות בה אנו חיים באור אחר משידעתי. למדתי הרבה מזה, הן מהקריאה והן מהסדנאות שהיו סדנאות לא במישור לימודי-אינטלקטואלי אלא בעיקר במישור ההתנסותי-חווייתי. סדנאות אלה פשוט הפיחו בי רוח חיים! האירו לי דברים, אותם הייתי חווה ורואה באור עקום ושלילי, וזה השתנה למצב שהתחלתי לחוות דברים אלה באור אחר, בצורה חיובית ובונה. הסדנאות כלל לא נגעו ב-,OCD הם נגעות באישיות שלנו. הם נגעו בי כאדם, שינו לי דפוסי גישה ודפוסי חשיבה. כך שזה איפשר לי לחזק את כוחותי הנפשיים והרוחניים הפנימיים, וכך יכולתי לשאת בצורה יותר קלה את ה.OCD התוצאה מכך היתה גם חיזוק ושיפור הביטחון העצמי, הדימוי העצמי שלי, האמונה ביכולויותי, וגם זה הביא אותי, להגיע למצב של יותר אופטימיות ופחות פחות פסימיות. האופטימיות והחיוך תפסו את מקומם של הפסימיות והעצבות שהיתה כמעט תדיר על פני. וכאן אני אומר לכם שכדאי לחשוב על כך. כדאי מאוד לנסות יחד, למצוא מדריך שמתמחה בהעברת סדנאות כאלה, ולארגן בעצמנו סדנא מסוג זה, שאפילו נוכל לבקש ממנו שיבנה אותה כך שהסדנא ותכניה יכוונו גם להורדת מפלסי החרדה והאמונות שמנחות את ה-.OCD אני מוכן לפרט יותר, במידה ויהיה מי שכיוון זה מעניין אותו, ומוכן לחשוב על אפשרות של אירגון סדנא כזו מיוחדת לנו כמתמודדים עם .OCD תחשבו על זה, כתוספת לכל הטיפולים שאתם מקבלים. לא במקומם! יום נעים ושבת שלום, אבל שתהיה באמת שבת שתשא בכנפיה שלום לכולם! רועי

סיזיפוס

New member
אתה יודע ...

פעם מזמן קראתי הודעת שלך באחד הפורומים בשם גיטרה, שם כתבת על כל מיני אמצעים אחרים להעזר בהם. אתה יודע, שכמו שאנשים לא מסכימים עם דבריי, יש דברים שכתבת שמדברים אלי ויש שלא. כמו שאמרתי, לכל אחד מתאים משהו אחר. הדרך שלי היא להבין מה קורה איתי, להקשיב למיחושים בגוף , שמספרים (אם יודעים להקשיב)גם מה מעיק , איזה רגש שותף בכאב הזה,רגש אשמה? כעס? עלבון? לחץ? פחות מדברים אלי, דברים שממנו מבטיחים לי שאצא משם עם אור בעיניים. אני לא נגד להיות שמחים ומאושרים, בכלל לא, רק שאין דרך שתטיס אותי, מבלי שאני אשב עם עצמי ואבין מה קורה בעצם קרה שלב שלב, ועיכול של הדברים האלה. אבל בהחלט אשמח לדעת מה יש שם בחוץ, מעבר למוכר ולידוע. גם אם לא אקח בזה חלק פעיל. גם כי לכל אחד יש את הזמן שמתאים לו בדברים האלה.

קורווין

New member
רועי! סחתיין!

רעיון מצויין! טיפול קוגניטיבי קבוצתי לחולי OCD יכול להיות אבן דרך בתולדות המלחמה במחלה בארץ! כל הכבוד על הרעיון! בטח שתתחיל להריץ אותו! אני מקווה שכמוני, גם לאחרים פשוט לא היה זמן להגיב! הרעיון מעולה וכל הכבוד לך עליו! תתחיל להריץ וספר לנו מה קורה. אני כרגע לא יכול לעזור טכנית עקב הבחינות, אבל אשמח לעשות כן עם סיומן. קורווין.

גיטרה

New member
קורווין, אתה יודע, האפטיה שאני נתקל

בה בחוסר התעניינות וחוסר תגובה למה שצעתי לא מאפשרת לי להריץ את הרעיון! חבחל, פשוט חבל על האדישות והאפטיה הזו!! חוסר עניין זה פשוט מדהים אותי. אינני מבין אותו כלל. אני מעלה משהו, שלי עזר מאוד בצורה מעשית, ובזכות סדנאות כאלה ממש יצאתי מהחושך אל האור, והאנשים כאן ובפורו האח, אפילו לא פוזלים לכיוון! מוזר מאוד בעיני!!! יש לך הסבר לדבר מוזר זה? טוב, אני לא מצפה שיסכימו אתי, אני לא מצפה שפתאום כולם ינהרו לסדנא שאני מנסה לעניין בה, אבל זה מאוד מוזר בעיני שאפילו לא מתעניינים ומביעם סקרנות מה בעצם אני מנסה למכור!!! רועי

אלתיאוס

New member
אני חושב שאשמח להצטרף ליוזמה כזו!!!

באמת! גיטרה, כל הכבבוד לך!!! מי ייתן ויהיו עוד רבים כמוך, כי נכון להיום, הם חסרים!!! אם תוכל, תשלח לי לדואל את הפרטים המלאים, אשמח מאוד!!! כל טוב לך! אלתיאוס

למעלה