סיפור מרגיז

מיצי123

New member
סיפור מרגיז

לשכת התעסוקה שלחה אותי לקורס מטעמה במכללה באור עקיבא. היינו צריכים לשלם סכום סימלי של 173 שקלים לחודש בארבעה צ´קים עבור כל אחד מחודשי הקורס. אחרי חודשיים המכללה פשטה את הרגל והעבירו אותנו למכללת "מעוף" בחדרה. כששאלנו את מנהל המכללה אם אנחנו צריכים לשלם גם למכללה הנוכחית הוא אמר שהם לא דורשים מאיתנו שום סכום נוסף ו"אוף דה רקורד" הוא אמר לנו שאנחנו יכולים לבטל את הצ´קים שנותרו לתשלום למכללה השניה (2 צ´קים). אני ועוד כמה מחברי הקורס שכן היה חשוב להם מהכסף שמענו בעיצת אחיתופל זו והלכנו לבטל את הצ´ק האחרון - כי זה שלפניו כבר נפדה על אף שלא קיבלנו תמורה עבורו. כעבור חודשיים כל מי שביטל קיבל מכתב מהוצאה לפועל שאנחנו מחוייבים לשלם את הצ´ק שבוטל פלוס הוצאות נלוות - 450 ש"ח. כשניגשתי ללשכת התעסוקה הם הזדעזעו לשמע הסיפור אך ידים קצרה מלושיע, וזה עדיים הרבה יותר ממה שמי שקשור לענין עשה. לא נלחמתי על זה בחורמה ואני גם לא מתכוונת, רק בשביל לראות את הצ´ק שלי מטרטרים אותי ללא הרף - ועדיין לא ראיתי אותו. אבל אני הולכת לשלם את זה , כמו כלבה אני הולכת לשלם, כי לי אין כסף להלחם בזה , וגם לא כסף בשביל ערעור שעולה ארבעים שקלים שקרוב לודאי לא יתקבל ואז זאת תהיה הוצאה נוספת ועוד תוספות של טיפול בתיק... בקיצור - זה איך שהמדינה דואגת למובטלים שלה, שאין להם אפילו להלחם על צדק הלוואי שהכסף הזה ילך להם על תרופות - זה מה שאני הייתי עושה איתו אם היה נשאר בידיי...

למעלה