סיפור

• פותח הנושא s.
  • פורסם בתאריך

s.

New member
סיפור

לפני כשנתיים החלה השמיעה שלי להתדרדר, אני בת 22 כיום הלכתי לרופאים ואמרו לי שכנראה שמדובר בפגם גנטי שנולדתי איטתו והחמיר עם השנים... סירבתי להאמין שאני לא שומעת ולא היצהרתי על כלום ופשוט הסתובבתי עם זה ולימדתי את עצמי קריאת שפתיים.... מאז בגלל שלא טיפלתי בזה המצב החמיר והרופא אמר שעליי ללכת עם 2 מכשירי שמיעה בשני האוזניים אני לומדת במכללה ומסתדרת פחות או יותר אבל לא מצליחה להבין מה אומרים בטלויזיה או מה אומרים לי אנשים.... אני לא יודעת למה אלוהים עשה לי את זה?, אבל אם יש מישהו או מישהי שעוברת מה שאני עוברת עכשיו ומוכנה לשתף אותי אני אשמח לדעת שאני לא לבד. תודה.

brbrita

New member
היי...

אני בת 14... ונולדתי חירשת... ואני לא שואלת למה אלוהים עשה לי את זה... אני לא מבינה גם מה אומרים בטלוויזיה... זה אני מרכיבה 2 מכשירי שמיעה אבל אני אומרת שהם לא עוזרים לי בכלל... אבל אני מרכיבה אותם רק כשאני בבית ספר... אם את לא מצליחה להסתדר במכללה כדאי לך להביא מתורגמנית אישית שתתרגם לך ותעזור לך ובהצלחה... ברבריטה

עייטן

New member
תגובה לסיפור

הי S, הייתי יכול לשוחח איתך שעות על גבי שעות לגבי הסיפור שלך. אני את האלהים מזמן לא מאמין.אך מה לעשות אם אני לקוי שמיעה. נכון, החיים קשים , שם בחוץ, מחוץ לעולם הוירטואלי... וכאן יש שני אפשרויות , או להתמודד ולעשות את המקסימום כדי להצליח או להרים את הידיים ולא לעשות כלום. אני בחרתי באופציה הראשונה. השקעתי בהמון דברים, אם זה בלימודים,עבודה,או בחבר´ה שלי. נכון, יש לי פגם, אך לא מונע ממני להגיע למה שאני שואף. לגבי המכללה, כל מה שעליך לעשות זה להכיר בחורה (כי מעולם לא יצא לי לראות בחור בתפקיד הזה) שרושמת מעולה את מהלך השיעור, שאם את מצלמת ממנה את כל המחברת, את יכולה להיות בטוחה שיש לך את כל החומר. ואז אני חורש על כל הדפים שצלמתי, לומד,משנן,נגש למבחן ועובר אותו. לא ביקשו ממך להוציא תמיד 100, אך אם תוציאי 90-80 גם מכובד לכל הדעות נכון או לא נכון? ויודעת מה, אני שמח לשמוע שאת במכללה, סימן שיש לך משהו לשאוף! כי יש כאלו שלא יודעים מה רוצים לעשות בחיים. כלל חשוב, לא להתייאש, להתמיד בשאיפות. נגיד אצלי, השאיפה שלי להוציא רישיון טייס! בשביל זה צריך הרבה רצון,שאיפה וגם הרבה כסף. אבל ברגע שיוציא את הרשיון אני יודע שעשיתי את זה. שאפילו עם מגבלה שיש לי,ניצחתי, ואף אחד לא יכול לקחת מזה. שימי פס על אלו שחושבים שלא תצליחי... ואסיים את התגובה שלי לסיפור שלך ב: אם תרצה אין זו אגדה.

התרנגול

New member
חלגנכי

אני לא כ"כ מסכים עם הדעות שלך על אלוהים, אבל בכ"ז אני רוצה להגיד לך כל הכבוד על הגישה שלך של לא לשים פס על מי שחושב שלא תצליח, ועל הדבקות במטרה, שכל מה שאתה רוצה זה להוכיח לעצמך זה שאתה יכול למרות הכל.. כל הכבוד!! לילה טוב, תרנגול

ריגשת אותי! לעייטן ול S. וכל האחרים ../images/Emo70.gif

הגישה שלך נפלאה. המשך כך! לS, גם אני (כמו ברבריטה) בת 14 וחצי, כמעט 15, כבדת שמיעה (2 מכשירי שמיעה) וגם אני שקועה עמוק בעולם של השומעים. וכמו עייטן גם אני יכולה לדבר על זה שעות על גבי שעות, אבל נדחה זאת. אני רק רוצה שתדעי, שאני איתך. את לא לבד. אני לא מתביישת מהמגבלה שלי והנה כאן אני גם כותבת את שמי הפרטי. יש לי חברים שומעים, ולא שומעים, והרבה יותר קל לי להסתדר עם אלה שלא. כי הם כמוני, והם יודעים איך לדבר איתי, יודעים להקשיב, פשוט אחים. טוב טוב, אפסיק לפטפט, אבל לך, S, ברוכה הבאה לעולם שלנו, עולם נהדר, שבו אין רק מוגבליות (אי יכולת לשמוע) אלה הרבה הרבה יתרונות, ואת תלמדי להכיר אותם ככל שלא תמנעי מלהתקרב לעולם שלנו. יש הרבה אנשים שנרתעים מהעובדה שהם כבדי שמיעה, ומכחישים זאת (אני עצמי מכירה ילדה בגילי שהיא לא שומעת טוב באוזן אחת ומכחישה זאת.) וזה פשוט חבל. מקווה לקבל תגובות, הארות והערות
הסכמות והתנגדויות... שלכם,
דינוש

LordNor

New member
למה את לא מספרת לביטוח לאומי את

הסיפור שלך???? את זכאית לקבל שירותים על חשבון ביטוח לאומי... כמו שהוא יממן לך את הלימודים באוניברסטה , זכאית לקבל מחשב נייד, וגם מתורגמנית או מישהו שיכתיב לך כל מה שהמורה אומר.... אל תוותרי על הדברים האלה... (זה כרוך בויתור סודיות.... אין ברירה)

Flickerman

New member
מהההההה??????????????????

מחשב נייד???????? איזה תנאים צריך לעבור כדי לקבל דבר כזה?

LordNor

New member
ממה ששמעתי מסטודנטים חרשים שלומדים

באונבירסטה שהם משתמשים במחשבים ניידים שקיבלו מביטוח לאומי.. ומישהו מקליד להם כל מה שהמרצה אומר... יעיל מאוד... לקוי שמיעה שרוצה לקבל תנאים אלו צריך הכרה מצד ביטוח לאומי ורמת דיצבל שנקבעה ע"י ביטוח לאומי... אגב תנאים אלה יינתנו ע"י ביטוח לאומי רק למי שיילך לאוניברסטה... (מי שלומד במכללה לא יזכה לתנאים אלה)... אפשר לברר בביטוח לאומי לגבי תנאים אלו...

למעלה