סירטי 4K מגמגמים...

רן 120

Member
סירטי 4K מגמגמים...

יש לי מחשב מדיה עם ווינדוס 10 שמחובר לטלביזיה.
התקנתי קבילת קודק k-lite mega כדי לצפות בסירטי 4K אבל הם מוצגים בגימגומים למרות שהקובץ נמצא ומוצג מהמחשב ולא מסטרימינג,
למישהו יש הסבר או פיתרון..?

גיליום

New member
יכולות להיות מספר סיבות..

ייתכן שחומרת המחשב אינה חזקה מספיק כדי לנגן סרטי 4K באופן חלק. מהניסיון שיש לי, זו בדרך-כלל הסיבה העיקרית.
אפשרות אחרת - כרטיס הוידאו אינו חזק מספיק ולא תומך חומרתית בניגון 4K. לחילופין, ייתכן שהדרייבר של הכרטיס-וידאו אינו אופטימלי. אם קיבלת דיסק יחד עם המחשב/כרטיס-מסך, נסה להסיר את הדרייבר הנוכחי של הכרטיס-מסך ותתקין את הדרייבר מהדיסק. לפעמים דרייברים כאלה הם טובים יותר מדרייברים "כלליים" של מערכת ההפעלה. כמו-כן אפשר לנסות להוריד את גרסת הדרייבר המעודכנת ביותר מהאתר של יצרן כרטיס הוידאו שבמחשב שלך.
אם כרטיס הוידאו אינו כרטיס נפרד, אלא חלק מהלוח-האם (מה שמכונה "On board") הכנס לאתר של יצרן לוח-האם וחפש שם את הדרייברים המעודכנים ביותר עבור הלוח שלך.
אפשרות נוספת היא, שהקודק בו אתה משתמש אינו אופטימלי וייתכן שגורם לגמגום. אפשר לנסות להסיר את חבילת הקודקים ולהתקין רק את הקודק הספציפי בו מקודד הסרט. זה עשוי לעבוד טוב יותר מאשר להתקין את החבילה.
בברכה,
גיליום

רן 120

Member
יופי תודה רבה,

בבדיקת "מנהל המשימות" תוך כדי צפיה בקובץ המעבד היה על איזור ה 95%.
אני אחליף את לוח האם עם המעבד

גיליום

New member
שים לב גם לכרטיס-מסך

אם אתה כבר מחליף את החומרה, תשקול לרכוש כרטיס-מסך שתומך ב-4K. הכרטיסים האלו יותר יקרים מהכרטיסים של "הרזולוציה הרגילה", אבל אם אתה באמת רוצה להגיע למצב שאתה מנגן 4K, אתה צריך חומרה חזקה "לאורך כול השרשרת" (מעבד, לוח אם, זיכרון, כרטיס-מסך, מסך). זאת מכיוון שניגון סרטים ברזלוציה גבוהה מאד דורש יכולות עיבוד חזקות, כדי לתמוך במידע הרב שמועבר ובקודק שמעבד את התמונות. כלומר שילוב של תוכנה וחומרה חזקות.

בברכה,
גיליום

למעלה