סכום ביטוח למקרה מוות

DrMatan

New member
סכום ביטוח למקרה מוות

שלום עברתי ממקום עבודה אחד לשני עקב כך, נדרשתי לשנות סוכן לצורך ביטוח מנהלים/קרן פנסיה אצל הסוכן הישן שלי היתה לי תוכנית ביטוח הונית, אם הבטחה סכום ביטוח למקרה מוות של 93 משכורות חודשיות (הפוליסה קיימת כשנתיים). הסוכן החדש רצה לשנות לי תוכנית זאת ל 63 משכורת חודשיות (לצורך הגדלת התשואה העתידית) אך עקב כך היה ( לדברו) צורך לבטל את הפוליסה הישנה ולפתוח חדשה. 1. האם אין הפסד כספי בביטול פוליסה ישנה? 2. האים חובה לבטל את הפוליסה הישנה ולפתוח חדשה ? בתודה מראש מתן

avinor

New member
תשובות לשאלותיך

(1) בוודאי שישנו הפסד כספי בביטול פוליסה ישנה.הדבר נובע מכך,שאם אין התמדה לאורך שנים בצבירת הכסף,לא ניתן להגיע לסכום שנועד לשמש אותך בפנסיה.בוודאי שהסוכן צודק שכדאי להקטין את סכום הריסק היסודי(משום שהינו יקר מריסק שניקנה בניפרד/בנוסף.אבל אותו סוכן-אם היה ישר-היה אומר לך שניתן לערוך את השינויים בפוליסה הקיימת!!! כמובן,שתועלתו אז תהיה נמוכה,כי לא ירוויח מכך דבר! (2) לא קיימת חובה לבטל פוליסה ישנה ולפתוח תחתיה חדשה-עפ"י ההסבר שלי בסעיף הקודם.אלא מה,קורה לא פעם שבמקום עבודה חדש כופה המעביד על העובד את סוכן הביטוח שעובד איתו.ולכן,במצב של ישראל כיום-מבחינת שוק העבודה-העובדים לעיתים חסרי אונים. אבל יש פתרון לכל בעיה,וזה מה שאני כסוכן-ביטוח עושה ללקוחותיי הפרטיים כאשר הם שואלים שאלות דומות לגבי ביטוחי המנהלים שלהם (שלא אני עשיתי עבורם): ניתן-בביטוחי מנהלים בלבד-להעביר צבירה בפוליסה אחת לשניה.התהליך הוא כדלקמן: מוציאים מיכתב לחברת הביטוח שמבקשים(בהנחה שהינך כבר בעל הפוליסה) להוציא המחאה לפקודת ביטוח המנהלים בחברת הביטוח השנייה,שבה יהיה סכום הצבירה של הפוליסה הראשונה.כך,יושב לו כל סכום הכסף בפוליסה אחת,והצבירה "החדשה" ממשיכה עליו,כאילו היתה בפוליסה הראשונה. אם יש לך שאלות,תוכל לפנות אליי להבהרות בטלפון: 415953-053 (אבי).

דן ארז

New member
החלפת פוליסה

צודק ידידנו בתשובתו הקודמת. עליך לדרוש מסוכן הביטוח החדש מיכתב המציין כי אין ולא תהיה פגיעה בך על ידי שינוי הפוליסה, דהיינו ביטול הקודמת ופתיחת חדשה. דן ארז מנהל האתר 050246590

למעלה