סכיזופרניה

קמיל33

New member
סכיזופרניה

שלום לכולם אבקש לדעת איך ניתן לכפות טיפול תרופתי על חולה סכיזופרניה במצב מדורדר ביותר. האם רופא או אח יכולים לתת לחולה זריקות בניגוד לרצונו. אבקש לדעת איפה ניתן לקבל מידע על גופים משקמים המשלבים בתוכם חיי חברה לחולי סכיזופרניה.

Jersey Girl

New member
קמיל

אני לא חושבת שאפשר לכפות טיפול תרופתי אלא אם כן האדם מהווה סכנה לעצמו או לאחרים ואז אפשר לאשפז אשפוז כפוי. בקשר לשאלה השנייה שלך יש באתר קולות אינפורמציה טובה ואני מצרפת לך קישור. מקוה שעזרתי במשהו...אם בא לך תשתפי עוד כי כולנו כאן עברנו או עוברים דברים דומים
JG

Jersey Girl

New member
קראתי את ההודעה הראשונה שלך

נורא עצוב לשמוע על אח שלך ואני לגמרי מבינה את מצבך. האם את בקשר איתו ומדברת איתו על התרופות? את יודעת למה הוא הפסיק אותם, האם זה בגלל תופעות לואי? יש תרופות יותר חדשות שהוא יכול לנסות שאולי יהיו לו יותר טובות.
JG

ל ו ל י ת

New member
הי קמיל

לגבי כפיה אני מסכימה עם מה שאומרת JG . מצד שני לא חייבים לקחת תרופות ב"כפיה". לעיתים אם מבינים יותר מה עושה את הקושי בלקחת את התרופות ונותנים לגיטימציה ךקשיים וכו´ גם דרך שיחה ניתן לעזור לאדם להתחיל לקחת את התרופות. תוכלי לספר יותר? ולגבי שיקום יש דרכים שונות לדוגמא אפילו דרך מערכת בריאות הנפש של קופות החולים ישנו (לדוגמא) גוף שנקרא ´אנוש´ שבו יש פעילויות חברתיות לאנשים שהם פגועי נפש, וגם קצת עובדים שם על ההסתגלות לעבודה בתוך קבוצה לאחר שפרצה מחלה. חוץ מזה יש מה שנקרא "סל שיקום" אליו מגיעים דרך רשויות כמו הרווחה אם אינני טועה. סל שיקום יכול לדוגמא לאפשר לאחיך לעבור קורס של שיקום מקצועי בו הוא רוכש מיומנות מקצועית התואמת את יכולתו כעת. ישנם גם מפעלים מוגנים, אני אישית יודעת עת מפעל כזה בירושליים ויש בעוד מקומות שבהם עובדים אנשים עם מה שנקרא נכות נפשית או פיזית. הבעיה היא בעצם שתיים: א) לעיתים יש רשימות המתנה למקומות אלה וצריך כמה שיותר מוקדם להתחיל לברר. ב) לעיתים האדם בו מדובר לא שש לעבוד במקומות כאלה כי הוא עובד שם עם עוד אנשים עם קשיים יש לא מעט אנשים שלא פשוט להם והם מעדיפים לא לעבוד שם אלא במקומות "רגילים" דבר שהוא גם אפשרי (יכולים לעבוד גם במקומות שאינם מפעלים מוגנים בעבודות שהם יכולים לבצע גם אם יש קושי בלהתרכז או קושי בעבודה שהיא משתנה - נותנים להם עבודה מונוטונית וכאלה דברים. בכל מקרה את מוזמנת לכתוב כאן יותר על העניין כדי שאוכל להיות יותר ספציפית בתשובתי.

אחותו

New member
גם אני אחותו של

קמיל היקרה כאמור גם אני אחות לחולה סכיזופרניה . עד כה היה מצבו של אחי סביר, מחפש עבודה ויוצא קצת מהבית. לאחרונה חלה התדרדרות למרות התרופות ואנחנו עדים להסתגרות קיצונית והתרחקות מאנשים זרים. אני באופן אישי זקוקה לשיחות עם אחים של,שיתוף והחלפת "רשמים". אם באפשרותך ספרי מי המטפל העיקרי באחיך ואיך את מתמודדת. בברכת שנה טובה וחיזוקים ג.

למעלה