סכמ"שיים

• פותח הנושא giri
  • פורסם בתאריך

giri

New member
סכמ"שיים

איך היו השבועיים שלכם, עם הסוסים ובכלל?

giri

New member
השבועיים שלי

איזו תקופה משוגעת!
&nbsp
לאחרונה הנוכחות שלי אונליין לא משהו - בין היתר בגלל עומס מטורף בעבודה, ובמקביל חודש שלם שבו אירחנו משפחה מהארץ - קודם את אחותי, אח"כ את גיסתי ולקינוח את החמים שלי
היה כיף אבל גם פסיכי, בעיקר כי למרות שתיאמתי מראש חופשות העבודה היתה במצב משבר ולא התאפשר לי לקחת זמן חופשי.
&nbsp
לפני שבועיים השותפה שלי לקחה את צ'ואי לתחרות של שבוע במרחק גדול מכאן, וכשהם חזרו המאמנת שלי רצתה שהוא ינוח כמה ימים. מפה ולשם יצא ששבועיים לא היה לי סוס, ואני חייבת להגיד שדי התרגזתי אבל בסוף סידרנו משהו עם הימים בחודשיים הבאים. זה הצטרף לכמה עניינים מתסכלים אחרים סביב החווה - החווה מחליפה בעלות וזה מייצר רעש מסויים מבחינתי; יש ציפיה שכולנו נשתתף בכל מיני עבודות בחווה ועם כל הכבוד ממש אין לי זמן וגם לא נעים לי ששמים אותי במקום שבו אני צריכה לסרב ולהרגיש רע עם זה. בנוסף ליסה החליטה על דעת עצמה לפרזל את צ'ואי לפקקים בלי לבקש רשות ממני ומקת'רין למרות שאנחנו משלמות על זה(!!) ובכלל היה סיפור מכוער סביב זה, אולי אספר בנפרד.
&nbsp
ביום שבו היה אמור להיות לי שיעור אחרי שהם חזרו מהתחרות ליסה נתנה לי לרכב על סוס אחר, חדש בחווה, שאף אחד לא בטוח מה הסיפור שלו. הוא הגיע מאיזו חווה אחרת שחיפשה מקום שיעבוד איתו קצת במטרה למכור אותו, אחרי שהוא לא עבד הרבה זמן. בהתחלה היתה רכיבה לא רעה, כלומר הוא היה איום ונורא אבל הצלחתי להסדיר את המקצב שלו וגם להביא אותו לשחרור מסויים בתנועה (הוא היה כל כך לחוץ וקופצני איך שיצאנו מהאורווה למגרש... אפשר לראות שהוא לא רגיל לעבוד). בסוף הרכיבה, הסוס השני שהיה במגרש יצא, והוא נכנס ללחץ. ניסיתי להרגיע אותו, וגם הסוס השני חזר, אבל זה כאילו משהו פקע בו והוא פשוט יותר ויותר השתולל, מה שלא עשיתי לא עזר. ליסה צעקה לי כל מיני עצות מועילות ("תנסי משהו אחר!", "תעשי מעגל!") דוגרי, בשלב כלשהו כבר חשבתי שהשיעור הזה יגמר בנפילה עסיסית. זה היה נורא מתסכל. בסופו של דבר, אחרי שלא הצלחתי להרגיע אותו, ובערך כשהוא החליט שאולי התרוממות על אחוריות היא פתרון טוב למצב, ליסה נכנסה למגרש ותפסה אותו והרגיעה אותו. אני ירדתי ממנו במצברוח די מחורבן - הכעיס אותי נורא שלא הצלחתי להתמודד לבד, ויחד עם כל המתחים האחרים שאני סוחבת מהבית פשוט הרגשתי שכל הרוח יצאה לי מהמפרשים. אבל ליסה ניסתה לעודד אותי ואמרה שדווקא התמודדתי מאד יפה וטוב שלא התפתיתי למשוך או להיות כוחנית איתו ושהיא דווקא היתה מאד מרוצה מהרכיבה שלי. אמרתי לה אחרי השיעור שאני אשמח לרכב על סוסים אחרים בהזדמנויות אחרות, לדעתי זה יועיל לי - כבר הרבה זמן שאני רוכבת על אותו סוס.
השיעור שאח"כ היה שלשום עם צ'ואי, ועליו כבר קיבלתי הרבה יותר מחמאות. ליסה רצתה לעלות עליו אחרי ולראות אם היא מצליחה לתקן את ההתעקשות שלו לעקם את הצוואר בכיוון אחד, והיא החמיאה לי שהוא מרגיש נהדר ועשיתי עבודה טובה. גם אני הרגשתי שהצלחתי לקבל ממנו עבודה מאד רכה וטובה, ונדרשתי להרבה פחות עזרים בשביל לקבל את זה. שיעור מפצה

jgut

New member
אצלי

מבחינת רכיבות היתה תקופה די טובה.
יצא לי לרכב די הרבה על הסוסים שלי וגם על הסוס החדש אצלנו.
הכי חשוב זה שהתחלתי לקחת שיעורים אצל מדריך מחווה אחרת שמצליח לקדם אותי ברכיבה.
אני מרגישה שיש לי הרבה על מה לעבוד וזה טוב לי. אני גם מתאמנת בבית עם הסוסים שלי על מה שהוא מלמד אותי.
&nbsp
מבחינת בריאות הסוסים אין חדש. הוטרינר לא מבסוט מהעין של דו והעלה לה את מינון התרופות. דאנס התחיל את האנטיסטמינים, לוקח להם זמן להשפיע. בנתיים הבוקר הוא קם עם קצת סימני אלרגיה (למען האמת, הרבה פחות מבדרך כלל).
הסייחה שלי נסעה עם המאמן לחודש למקום אחר, אז אני לא יודעת אם יצא לי לבקר ולרכב עליה.
הכלבה שלי ממשיכה למתוח את גבולות הלהסתבך בצרות ואת הלילה בילינו כלילה לבן עם סוס בקוליק (לא שלי). אז עכשיו אני כותבת כשאני קצת מסטולית מחוסר שינה...
&nbsp
חוץ מכל זה יש לי המון עומס בעבודה ובלימודים. השלושה חודשים הקרובים הולכים להיות עמוסים במיוחד. אני מקוה אחריהם לצאת לקצת חופש מהכל.

jgut

New member
בגלל שהמאמן שלה

נסע להדריך בקורס מדריכים, אז האופציות היו שהיא תיסע איתו או לא תהיה באימון במהלך החודש.
מכיוון שכבר ראיתי שהפסקה באימון, לא עושה לה טוב, העדפתי שהיא תיסע...

למעלה