סמסונג גלקסי - שאלות, הגדרת צרכים ו.. עזרה!

סמסונג גלקסי - שאלות, הגדרת צרכים ו.. עזרה!

היי, אני שוקלת לקנות את המכשיר. ממש לפני שרצתי לחנות להחליף (אחרי שהסתיימה ההתחייבות על המכשיר הקודם), נכנסתי לקרוא ו.. קצת חשכו עיניי. אני מבינה (ובבקשה תקנו אותי אם זה רושם לא נכון), שרבים מכם לא נהנים ממנו ? ראיתי ששאלתם פה אחרים למה הם רוצים דווקא אותו אז להלן הצרכים (וכן, חלק מזה כי האייפון יקר ונטול אחריות וביטוח בארץ שהופך אותו ללא משתלם אם משהו יקרה לו). אז הצרכים : 1. אני רוצה סנכרון עם ה GMAIL והלוח השנה של גוגל שמשמש אותי על בסיס קבוע (הבנתי שאפשר להגביל את זמני הסינכרון ולחסוך בחבילות גלישה ענקיות?) 2. אני רוצה מצלמה טובה (היום אין לי פלאש אפילו, אז משהו סביר אם איכות טובה אני אסתפק) 3. איכות שמיעה טובה בשיחות - חשוב 4. אופציה לשים משחקים ואפליקציות סטייל האייפון - מאוד אוהבת לשחק עם הדברים האלה 5. שימוש נוח וקל - אני לא רגילה למסך מגע אז זה טוב שיש את הכפתורים (למרות שהבנתי שאינם מוארים). 6. בלוטוס - חובה (לחיבור לדיבורית ברכב ואוזניות) ונראה לי שזהו בערך. כמה שאלות להמשך: 1. מה זה ה ROOT שדובר עליו ? 2. האם המכשיר למי שמשתמש בו רק לשיחות מעטות וללוח שנה מספיק בתצורתו המקורית או שזה יתסכל את המשתמש הפשוט (אותו משתמש נמצא עם נוקיה 3120 כרגע.. כמו ה 3100 הכחול הישן..) 3. בתכלס כמה התעסקות זה מצריך? אין לי בעיה לקרוא ולהעמיק אם זה ישפר את המכשיר וראיתי פה שיש מי שמרוצה מאוד מהמכשיר לאחר התעסקות איתו. אבל אם זה שעות ועבודה מאומצת מידי שכבר עדיף מכשיר אחר? 4. האם הצלחתם להוריד תוכנות (הורדתי משהו עם סיומות apk) ולהתקין אותן בקלות על המכשיר או שאי אפשר? או שצריך לפרוץ אותו עם ה ROOT שצויין פה ברחבי הפורום קודם? ולשאלה החשובה מכל: אם הייתם צריכים לקנות אותו היום - הייתם קונים את הגלקסי או שהולכים על מכשיר אחר (איזה?) או שאולי מחכים למכשיר שייצא? מבחינתי מה שטוב במכשיר הזה הוא הסנכרון שלו עם גוגל (מייל ובעיקר לוח שנה), ההמנעות מלעבור דרך מחשב בדרך כי הוא מסתנכרן לבד, מסך מגע אבל גם כפתורים, מצלמה סבירה, אפליקציות מרובות, מחיר סביר (וזה חשוב), אפשרות ניווט GPS (למיטב הבנתי בסלקום זה מגיע עם תוכנת הניווט שלהם?) סליחה שיצא ארוך והמון תודה לעונים :) הילה

יNOT

New member
ברוכה הבאה הילה, זו דעתי על הנושא...

אני אישית חושב שלמכשיר יש פוטנציאל, אבל מדיניות סמסונג פוגעת בחווית המשתמש. (ואני לא מדבר על סמסונג ישראל) בקשר לסוגיית הביטח, איפה את מתכוונת לקנות את המכשיר, מה התנאים שמבטיחים לך בביטוח? מכשיר חלופי(לא בהכרח גלקסי) ,מכשיר גלקסי חדש בקופסא? ,מכשיר מתוקן?! בקשר לצרכים שלך שמנית פה: 1. כן קיים, הבנתי שיש איזה הבדל בין הגירסה של סלקום לזו אורנג'(מבחינת שמות לועזים/עבריים) , וכן ניתן להגביל את הסינכרון. 2. מצלמה טובה, זה עניין יחסי, עבורי שאני בא מאריקסון בו הייתה לי אפשרות לעשות זום בנוסף לאופציות צילום נוספות, המצלמה לוקה בחסר (זה דברים שניתן לפתור בעידכונים - כרגע זה רק עידכונים לא רשמיים היות וסמסונג לא יצאה עדיין בשום הודעה על עידכון עתידי לגלקסי) 3. איכות השמיעה בשיחות היא לרוב טובה, אני יכול לומר שיצא לי להסתובב ברמת גן, ושמה לא הייתה לי איכות שמיעה מספיק טובה במיוחד אם יש רעש סביבתי נוסף. בחדר סגור את תשמעי יופי. 4. קיים , יש אפשרות להוריד אפליקציות דרך המרקט(זה אפליקצייה במכשיר - חינמית ), אין אפשרות להוריד אפליקציות בתשלום בארץ. קיימת אפשרות להתקין אפליקציות לא דרך המרקט, אבל בזה את מסתכנת בפגיעה בפעולה של המכשיר. 5. לא יודע לענות על זה, קיימת אופצייה כזו במכשיר, אבל לי במעמד הקנייה אמרו שיש הבדל בין הבלוטוס שבא עם הגלקסי לזה שבא עם מכשירים אחרים. אני הייתי מעוניין רק באפשרות חיבור לאוזנייה בשביל לדבר בלי לקרב את המכשיר לראש, וזה נאמר לי שקיימת האופציה. (טרם רכשתי אחד בשביל לבדוק) 1. יש הרבה הסברים באינטרנט על מה זה ROOT (וגם לא חסרים פה בפורום - אני גם שאלתי מזה
) 2. נראה לי יספק, אבל מצד שני זה מכשיר שיש לו פוטנציאל גדול יותר, אז יכול להיות שאחרי זמן מה של שימוש תרצי יותר דברים...ואז יכול להיות שזה כבר לא יענה על דרישותייך. 3. אין לי מושג, קראתי על זה, אבל אני לא רוצה להתעסק עם זה. אני לא מפתח, ולא קניתי מכשיר בחו"ל שיצריך ממני לבצע כל מיני פריצות והתאמות, אני רק רוצה תמיכה אמיתית ועידכונים רשמיים למכשיר. 4. זה מעניין , למה בכלל הלכת והורדת משהו עם סיומת APK אם אין לך כלל מכשיר?! ולא, לא צריך ROOT בשביל להתקין APK ליידיעתי. בקשר לשאלה החשובה מכל: חד וחלק, לא. מדיניות סמסונג בנושא לא מנבאה טובות לגלקסי. אוליי הייתי קונה את הנקסוס , או את האקפרייה 10X של אריקסון, אבל אם זה לא אנדרויד הייתי קונה אייפון, מתנצל לפני כולם בפורום.
בקשר לתוכנת ניווט, כן בסלקום זה מגיע עם תוכנת ניווט שלהם, אם את קונה בסלקום, את תשלמי מחיר דיי גבוה, גם עבור כרטיס סים דור 3(שכורך בחובו עוד תשלומים) , וגם עבור חבילת אינטרנט שהיא דבר בלתי נמנע בקניית גלקסי דרך סלקום. (תלוי כמה את מדברת בחודש - יכול להיות שתוכנית ההחזרים שלהם תשתלם לך, לי זה לא היה משתלם) כמו כן יש את WAZE החינמית, שעובדת יפה מאוד עם גלקסי, ניתן להוריד מפות עם חיבור WIFI , ועדיין לנווט בלי להיות מחובר לאינטרנט סלולארי. בכל מקרה, זה תלוי טוב טוב בצרכים שלך, וכמה זמן וכסף את מוכנה להשקיע בטלפון - והאם זה ייתן לך תמורה מלאה להשקעה שלך. שיהיה בהצלחה.

היי, תודה רבה :)

בקשר לביטוח - התכוונתי שאין ביטוח לאייפון כשקונים אותם דרך החברות הסלולריות. יש שנה אחריות של אפל ואח"כ כלום וזה לא כולל ביטוחים מקיפים כמו נגד גניבה וכאלה.. בנוגע למה שניבאת לגלקסי - הייתי הולכת על מכשיר חדיש יותר כמו הנקסוס אבל הם יהיו יקרים. היום אני יכולה לרכוש את המכשיר אחרי החזרים ב 10 שקל לחודש וזה משתלם לי. לגבי חבילת הגלישה שלהם גם זה מסתדר לי כך שבשורה התחתונה מבחינת מחיר ותשלום כללי לחברה על גלישה וכו' ייצא לי מחיר טוב. אז זה לא חסרון. עד שהמכשירים החדשים יגיעו תיגמר לי הסבלנות :( אני רוצה להחליף כבר :) וגם הם יהיו יקרים ובטח שלא ב 10 שקל בחודש לא משנה כמה החזרים יהיו לי.. ציינת שבסלקום צריך לשלם עבור כרטיס סים דור 3 שכורך עוד תשלומים - מה הכוונה? יש לי כבר פלאפון דור 3 היום. וגם שביררתי בסלקום לא אמרו לי על כך דבר. תוכל לפרט ? (הרי ידוע שנציגים מסתירים ממך פרטים שרק בדיעבד מתגלים לך ואז לך תתווכח איתם - כבר קרה לי בסלקום ובמשך למעלה משנה שילמתי על הטעות הזו). למה הורדתי אפליקציות APK? אני מקדימה את המאוחר :) האם אפשר להתקין אותם גם בלי לשחק עם המכשיר? אז אם נסכם את הדברים.. 1. המכשיר עצמו טוב 2. ייצא לי מחיר משתלם עבורו 3. יש לו אפשרות לאפליקציות וכו'.. 4. סינכרון טוב עם האפליקציות השונות של גוגל 5. לשימוש פשוט של שיחות, לוח שנה ואולי קצת ניווט למשתמש הפשוט - המכשיר טוב והמשתמש לא יהיה מתוסכל ? 6. יש אפשרויות לשחק עם המכשיר למי שרוצה ממנו קצת יותר. צריך לקחת סיכון אבל זה אפשרי וכמה שאלות נוספות... 1. כמה הפריע לכם שיש הגבלה על האפליקציות בארץ? היו כאלה שרציתם ולא היו בהישג יד? 2. איך הספיקר/ רמקולים שלו - שומעים טוב? 3. קראתי תלונות על המצלמה שמצלמת גרוע יחסית ל 5 מגה פיקסל - כמה זה נכון ? 4. האם אפשר להתקין את אותן אפליקציות APK גם מבלי לשחק עם המכשיר? סתם ככה שהן יעבדו ? 5. בהתחשב בעובדה שייצא לי תשלום נמוך על המכשיר - ללכת עליו? או שהוא עד כדי כך "גרוע" ששווה לשלם יותר ולא להיות מתוסכלת ל 3 שנים הקרובות? חשובה לי חווית שימוש טובה.

יNOT

New member
אני רואה הייתי עדין מדיי... ../images/Emo4.gif

בשום פנים ואופן לא לרכוש סמסונג - עד שתדעי מה מדיניות החברה לגבי עידכונים עתידיים זו דעתי. מעבר לזה, כל אחד לומד על בשרו. אני רכשתי את המכשיר לפני כחודשיים-שלוש, במחיר דיי גבוה(נדמה לי יותר גבוה ממה שהוא היום) , ובתכל'ס זה היה שטות. (אבל אני גיליתי את זה רק בדיעבד.) אז שיהיה בהצלחה.

גם לא אם אני אעדכן אותו לבד כמו שראיתי

שעשו כאן בפורום? זה עד כדי כך נורא? יש מכשיר אחר שהיית ממליץ עליו שמתחבר לגוגל ? תודה.

yidan

New member
אני סוג של מסכים איתך

יש לי גם את המכשיר ואני נורא מרוצה ממנו (נורא!) אבל ממש מתסכל שסמסונג נטשו אותנו ואין עדין שום עידכון חומרה נורמאלי אבל גם ברגע זה הייתי קונה אותו פשוט בגלל שזה האנדרואיד היחיד שיש באורנג ולדעתי כל מכשיר שהוא לא אנדרואיד הוא נכה אגב המכשיר שלי מעודכן ידנית לגלאקסיהירו הוא עובד טוב ויציב ומהיר אגב בקרוב מאוד יצא עידכון של הקהילה לגירסא 2 מלאה

למעלה