סנטוריני או קוס או איה נאפה?

gruzini

New member
סנטוריני או קוס או איה נאפה?

על מה אתם ממליצים לטיול לפני צבא? יש לנו התלבטות בין איה נאפה בקפריסין לבין סנטוריני או קוס כל המלצה, עצה וכדומה תתקבל בברכה

בתי

New member
סנטוריני מדהימה

נורא כיף ויפה שם. המלצתי. קחו רק טיסה. משם כבר תסתדרו. משכירי דירות יגיעו אליכם לשדה. יש המון לאן לטייל אם האי עצמו או בהר הגעש. יש כמה חופים מדהימים וכו משם אפשר להפליג שאיים שכנים. סהכ אני ממליצה על שבוע עד 10 ימים. תהנו. בתי

gruzini

New member
ומה לגבי השכרת אופנועים....?

שמעתי שביוון לא משיכירם אופנועים לישראלים האים זה נכון?

lady_anne

New member
יוון

כטיול של לפני צבא אני ממליצה לכם לשלב את סנטוריני עם עוד אי אחד, בעדיפות לאיוס. סנטוריני הוא האי היפה יותר ביוון ואולי אף בעולם, והשקיעה שנצפית מהעיר OIA ראויה לציון מיוחד. אני מאמינה שדווקא צריך להזמין מלון בסנטוריני ולא לסמוך על המקומיים שיציעו את שירותיהם, שכן דבר זה נכון למרבית האיים ופחות לגבי סנטוריני המפוקקת. לא תייר אחד ולא שנים חשבו שיצליחו להסתדר ולבסוף התברר להם שאין אף חדר פנוי באי. לסנטוריני הייתי מקדישה 4-5 ימים, ואז לעלות למעבורת ולהפליג לאיוס (מרחק 3 שעות הפלגה לערך). איוס הוא אי של צעירים, עם המון פאבים ופעילויות לילה כשביום עושים בטן גב בחוף ונחים. לגבי מגורים אין צורך לדאוג שכן באיוס תמיד יהיו מספיק חדרים להשכרה. בעניין אופנועים אכן נכונה השמועה. לצערי יצא לישראלים שם איום ונורא באיי יוון, וקשה מאד למצוא סוכנויות להשכרת רכב/אופנוע (כבר ראיתי ישראלים שנכנסו עם ג´יפ חדש לים וברחו בלי לשאת בנזק או כאלה שנפלו עם האופנוע ו"השריטות האלו היו שם קודם"..). מה עושים עם זה? באמת שאני לא יודעת. אולי הפתרון הוא להשכיר רכב מהארץ (אופנוע, למיטב ידיעתי, לא ניתן להשכיר מכאן) ולחשוב טוב טוב איך מתנהגים ומה עושים על מנת לא להוסיף נזקים על התדמית שכבר קיימת. אם תזדקקו לפרטים נוספים אשמח לעזור.

gruzini

New member
תודה על התשובה ועוד שאלות

כמה ימים את ממליצה להקדיש בכלל ולאיוס בפרט? יש לנו בערך 10 ימים כי אנחנו צריכים לחזור לבגרות מתמטיקה ב10.9. האם אפשר להזמין בארץ את המלון בסנטוריני למספר לילות, להמשיך לאיוס ועוד לילה שניים בסנטוריני לפני הטיסה חזרה? את המעבורת ואת החדרים באיוס להזמין כבר שם? תודה על הסבלנות

lady_anne

New member
תשובות לשאלות

תעשו 4 ימים בסנטוריני, עוד 4-5 באיוס, ויום-יומיים בסנטוריני שוב לפני החזרה לארץ. אפשר להזמין מלון בסנטוריני עם הפסקה באמצע, וכדאי אפילו לעשות את זה באינטרנט (דרך מנוע חיפוש) - זה יוצא הרבה יותר בזול מאשר בארץ. הזמנתי לבעלי ולבת שלי מלון, ודרך איסתא קיבלתי מחיר של 150 דולר לחדר, כשדרך הרשת מצאתי מלון הגיוני לגמרי בחצי מהסכון הזה. מעבורת אין צורך להזמין - יש די הרבה מעבורות בקו איוס-סנטוריני וכרטיסים ושעות ניתן לברר במשרדים שיש בנמל. גם לגבי חדרים באיוס לא צריך להלחץ (ביחוד אם אתם נוסעים בסוף אוגוסט) - רק תדאגו שהחדרים יהיו בכפר (נקרא גם CHORA) או באזור מילופוטס. בילוי נעים ואם יש עוד שאלות וכו´.

מנטי

New member
סנטוריני או קוס?

היכן יותר תוסס מבחינת מסיבות ואקשיין לילי? איפה יותר מומלץ מבחינת טיולים ונופים? אשמח לשמוע ממי שהיה או מכיר...

lady_anne

New member
אין כמו סנטוריני בעולם ../images/Emo42.gif

ואם נשווה את סנטוריני וקוס, הרי שאין מה להשוות: לא מבחינת ה"תוסס", לא מבחינת הטיולים והנופים ולא משום בחינה למעשה. דבר אחד אני חשה חובה לציין כדי שלא יהיו אי הבנות - בגלל ייחודו ויופיו סנטוריני מ פ ו צ ץ באנשים. זו הסיבה שאני ממליצה לבלות שם רק חלק מהחופש, ואת החלק הנותר לבלות במקום שפוי יותר. בכל מקרה - את סנטוריני אסור לפספס בשום אופן !

tantraman

New member
חזרתי משם לפני שבוע

היי אז ככה: אם כל הכבוד להמלצות שקיבלת,תן לי להמליץ לך המלצות חמות מהשבוע שעבר: היינו 4 חברה לטיול של 6 ימים. קודם כל טוסו לסנטוריני. בתי מלון אל תעזו להזמין בארץ. בשדה התעופה יעוטו עליכם בעלי מלונות,בדיוק כמו באילת. הם יקחו אתכם לראות את המלון ללא כל התחייבות.חדר ברמה טובה בוילאג´,(chora),יעלה כ-15 דולר לאדם.תתעקשו על חדר רק בצ´ורה,כי שאר המקומות רחוקים ממקומות הבילוי.הלאה:גשו למשרד של נסיעות,שזה בערך כל חנות חמישית בסנטוריני והזמינו כרטיסים למעבורת.המחיר כ-30 ש"ח. היינו באיוס:שעתיים הפלגה.גם שם יקפצו עליכם בעלי מלונות.מלון מומלץ:סאנרייז.בדיוק במרכז,כ-15 דולר לאדם עם בריכת שחיה,מזגן,בר ועוד. יש באיוס מקומות לבילוי לילה מדהימים וגם חופים יפים,הבעיה הגדולה שם היא שלא אוהבים ישראלים.מחפשים תירוצים לא להשכיר לנו רכבים ואופנועים.מתייחסים לא יפה.המלצה שלי:קחו איתכם רשיון נהיגה בינלאומי.הם כבר לא מכבדים כרטיס מגנטי.בעקבות היחס,החלטנו לעזוב את האי ובאופן אקראי בחרנו באי פארוס.שעתיים הפלגה.המקום המדהים ביותר בייון. קודם כל,עדיין לא מכירים שם את הישראלים,כי אין שם כמעט.משכירים אופנועים בכ-40 ש"ח ליום.לא מבקשים רשיונות,גם אם קרה משהו לאופנוע,לא עושים סיפור.לוקחים אופנועים ויוצאים לטיולים מדהימים:המון חופים,טיולי הרים,חופי נודיסטים ועוד. מומלץ בחום לשרוף שם את רוב הימים ולחזור לסנטוריני ביום הטיסה חזרה. מקווה שעזרתי מעט,ואם יש לך עוד שאלות,תרגיש חופשי......

למעלה