ספור לשבוע זה

ספור לשבוע זה

לפי פסוק ,כל יוצאי צבא בישראל, רבי חיים היה ילד קטן וכבר אז למד את תריג מצוות בעלפה , יום אחד ישב אם תלמידו וסיפר כי בגיל צעיר מאוד ידע את כול תרייג מצוות שאלו תלמידים למה ,בעלפה ענה , כמו חייל שצריך ללמוד את פקודות המפקד כך גם אנו חיילים לדבר ה" ובצבאו חייבים ללמוד את חוקים ואת המצוות בעלפה,

ואלה תולדות משה ואהרון

זוג זקנים עלו לארץ מבבל ובן יחיד הייה להם, לילד היה כישרוני וחרוץ,הם תלו בו תקווה שיפרנס אותם ביום מין הימים, אך הבן חשק רק בתורה,ולא במלאכה , הורים רצו להוציא את הילד כי לא הייה להם כסף פנה הרב שלו אל ישיבה והמליץ כי הוא ילמד בישיבה וישיבה תתמוך בו, אך בישיבה לא הסכימו כי לא הייה כסף, אז אמר הורידו משכרי חלק ועם זה ימומן חלק משעורים עבור ילד ראו זאת שאר הרבנים גם הם ביקשו להוריד חלק מאצלם בפרט שילד ימשיך ללמוד , וכך למד וגדל ונהיה לרב גדול ,

התבקות בשכינה

כששמע רבי חיים מאיר על שחרור הכותל במלחמת ששת הימים, שמח מאוד והתחיל לרקוד ודמעות ירדו מעיניו, לא עברו ימים רבים והוא הגיע אל הכותל אחז באבנים ברעדה ונפל ארצה ובכה ניצמד אל אבנים כאילו לא רצה לעזוב אותם, ומאז אמר מי שהולך לכותך מקבל מעת ענווה מין השכינה , כי אומרים ונפשי כעפר לכול תהייה , מכן אנו למדים כי צריכים ללכת רק היכן שאפשר להידבק בשכינה

sarav55

New member
עליזה מזמן לא נסעתי לכותל

שמעתי שאם לא הייתי בכותל יותר מ-30 יום אני צריכה לעשות קריעה אין לי מושג למה אבל אם הולכים בשבת אין צורך את מכירה את המנהג הזה?

זה היה מנהג...

שהונהג כבר מלפני המון שנים וכל מי שעלה לארץ וראה את הר הבית בחורבנו היה קורע קריעה... אבל כיום אני ממש לא בטוחה שנוהגים כך ובטח לא כל 30 יום...אני לפחות לא ראיתי ולא שמעתי שנוהגים כך הלכה למעשה... ובשבת בטוח שלא...בכל מקרה לא מתאבלים בשבת... ובעניין- מספרים על השרף מבריסק זצ"ל שבמשך כל השנים שחי בירושלים לא ביקר אפילו לא פעם אחת בכותל...הוא פשוט חשש לחייו כי חשש שמרוב ההתרגשות והצער שיהיה לו לעמוד מול השריד של בית המקדש החרב לא יוכל לעמוד בכך.... איפה אנחנו....???!

למעלה