ספר נפוס

האם נעשתה איזשהי עבודת תרגום כלשהו של הדבר הזה?
מחפשת כבר המון זמן כל שבב של מידע אודות בני משפחה שנולדו ונקברו ביפו בתקופה העותמאנית, ולא מצליחה להתקדם.
האם יש איזה כיוון כלשהו מצד my heritage לעשות משהו עם הדבר הנדיר הזה?
מתסכל...

גם אני התעניינתי בנושא, כדי לפצח קירות שבורים לגבי משפחותיי שחיו בירושלים וביפו במאה ה-19. למיטב ידיעתי, לא נעשו תרגום או אינדוקס של הספרים. הייתי בזמנו (לפני שנה בערך) בקשר עם מישהו שהסכים לחפש בהם (תמורת תשלום, כמובן), אך העניין נתקע איכשהו. עכשיו קורונה, אז זה ממילא לא זמן לחיפושים בארכיונים...

שרי סילבר

Active member
קיימים ספרי-נאפוס רבים, יותר מאחד לכול יישוב. אישית אני נזקקת לספרים מצפת, טבריה, ראש פינה, חיפה, יפו, ירושלים ועוד כהנה וכהנה.

צירפתי אינדקס של מצאי ספרי-הנאפוס. בעבר היה אצלי בנוסף קישור ישיר במועדפים אל הספרים השונים, אך הוא אינו פעיל כעת (מתקבלת הודעת-שגיאה), ואני מניחה שזה עקב העובדה שהאתר עובר כעת שינויים. ניתן לנסות לחפש ע"פ מילת-מפתח, ולצמצם לטווח-שנים רלוונטי.

קבצים מצורפים

• אינדקס של ספרי-הנאפוס.pdf
    5.9 MB · צפיות: 50

שרי סילבר

Active member
בקישור אפשר לראות את האינדקס עם תכולת-הספרים וגם קישור אל ספרי-הנפוס עצמם. ע"פ האינדקס אפשר לדעת מה יש בכול ספר ע"פ מספר-הספר.

ספרי-נפוס

MupirocinX

New member
תודה לעונים, כבר בדקתי את האינדקס הזה. תל אביב לא מופיעה. חיפשתי לפי יפו (439-440) ונפת יפו (441-458) ובספרים הללו בהם דפדפתי אין על תושבי תל אביב כלל.
ידוע על ספרים שאבדו אז יתכן שלא נותר ספר מתל אביב.

שרי סילבר

Active member
לאמאלהאחת: היכן בתל-אביב התגוררה המשפחה בה את מתעניינת?

איך שלא יהיה, בשנת 1904 המשפחה לא התגוררה בתל-אביב, מהסיבה הפשוטה שתל-אביב עדיין לא נוסדה (הנחת אבן הפינה היתה באפריל 1909). לפיכך הספרים של יפו מהשנים הללו רלוונטיים עבורך.

תודה!
המשפחה התגוררה ביפו בקהילת יעקב מ-1905 עד קום המדינה, שאז עברה לנווה צדק

p r i g a t

New member
שלום חברים, כל סיפרי הנפוס עלו באופן מקוון לאתר ארכיון המדינה. חלק מסיפרי הנפוס מופיעים בעברית על פי המקור, באתר IGRA . ספר 62 א' של הפרושים היהודים בירושלים קיים בעברית והוא מופיע כמקוון במאגר עיל"ם.
אני הצלחתי לפענח כל סיפור משפחת אמי מירושלים בעזרת רישומי הנפוס.
בזמנו הצעתי לארכיון המדינה לתרום מניסיוני כדי לקדם תרגום שלהם. לא פשוט אבל אפשרי... לו יהיה

למעלה