סקירה מיוחדת - נאסדאק בצומת דרכים חשובה

מצב
הנושא נעול.

KobeRider

New member
מה זאת אומרת, השאלה היא עקרונית

אם אני מוצא לך תקופה אחרת עם דימיון יותר גבוה, האם תתייחס לתקופה הזו, ולמה שקורה בעקבותיה כמשהו עם סיכויים יותר גבוהים מאשר שנות ה-30? וכן, יש תקופה כזו, השאלה היא האם אתה צריך לראות אותה לפני שאתה עונה על השאלה? כי לפני ההסברים שלך עד כה [פסיכולוגיה, גלים, וכו'] אני מבין שלא משנה לך איזו תקופה זו, ובלבד שהתנועה היא אותו דבר.

מיתוס10

New member
אני כן אתייחס

אם אני מוצא לך תקופה אחרת עם דימיון יותר גבוה, האם תתייחס לתקופה הזו, ולמה שקורה בעקבותיה כמשהו עם סיכויים יותר גבוהים מאשר שנות ה-30? וכן, יש תקופה כזו, השאלה היא האם אתה צריך לראות אותה לפני שאתה עונה על השאלה? כי לפני ההסברים שלך עד כה [פסיכולוגיה, גלים, וכו'] אני מבין שלא משנה לך איזו תקופה זו, ובלבד שהתנועה היא אותו דבר.
אני כן אתייחס
תראה לי על מה אתה מדבר. אתייחס לכל דבר בצורה אובייקטיבית.

KobeRider

New member
והנה הדוגמא, שלא נדבר באוויר

קו אחד הוא השוק הנוכחי, והקו השני הוא השוק מהעבר בתקופה מסויימת. מבחינה מתמטית, יש בין 2 הקווים האלה את הקורולוציה הכי גבוהה בהסטוריה, 93% למעשה, הרבה יותר מהתקופה של שנות ה-30. והתנועה הזהה נמשכה על פני יותר שנתיים, למרות שאפשר להרחיב את התקופה יותר, המסקנה לא תשתנה. אז השאלה היא האם אתה חושב שהקווים ימשיכו לנוע באותו אופן?

מיתוס10

New member
הגרף לא מספיק מפורט.

קו אחד הוא השוק הנוכחי, והקו השני הוא השוק מהעבר בתקופה מסויימת. מבחינה מתמטית, יש בין 2 הקווים האלה את הקורולוציה הכי גבוהה בהסטוריה, 93% למעשה, הרבה יותר מהתקופה של שנות ה-30. והתנועה הזהה נמשכה על פני יותר שנתיים, למרות שאפשר להרחיב את התקופה יותר, המסקנה לא תשתנה. אז השאלה היא האם אתה חושב שהקווים ימשיכו לנוע באותו אופן?
הגרף לא מספיק מפורט.
חשוב גם מה קדם למהלך בגרף שלך, רמות פיבונאצ'י תואמות, וכו'. פה מדובר בשני המקרים בגל A ו B דומים מאוד.

KobeRider

New member
שאר הדברים זהים, הרי הכל נגזר מהמחיר.

הגרף לא מספיק מפורט.
חשוב גם מה קדם למהלך בגרף שלך, רמות פיבונאצ'י תואמות, וכו'. פה מדובר בשני המקרים בגל A ו B דומים מאוד.
הרי ברור שאם יש התאמה במחיר יותר מתקופה אחרת, אז גם תהיה התאמה בכל האינדיקטורים שנגזרים מהמחיר יותר מאותה תקופה.

מיתוס10

New member
בגרף אצלי ראית ממוצעים נעים, רמות פיבו

הרי ברור שאם יש התאמה במחיר יותר מתקופה אחרת, אז גם תהיה התאמה בכל האינדיקטורים שנגזרים מהמחיר יותר מאותה תקופה.
ניתנו השנים והרקע הפונדמנטלי ועוד. אצלך רואים דוגמא שאתה אומר שהיא על שנתיים, בלי שום רקע ושום תאריך. צריך גרף יותר מפורט

KobeRider

New member
טוב, רק אגיד משהו כזה, כי מיציתי את הדיון

ניתנו השנים והרקע הפונדמנטלי ועוד. אצלך רואים דוגמא שאתה אומר שהיא על שנתיים, בלי שום רקע ושום תאריך. צריך גרף יותר מפורט
השנים לא רלוונטיות. הרקע הפונד' גם לא משנה, אתה לא באמת יודע, וגם אני לא באמת יודע מה היה בשנות ה-30. היה אז רע, כמו שעכשיו רע. בשנות ה-30 היו תורים לחלוקת לחם ומרק ואנשים קפצו מהגג, והייתה אבטלה של 20%. ברור שבתקופה החופפת הזו גם הייתה בועה, ואחריה הייתה אבטלה גבוהה, ומיתון מאוד ארוך, שאגב היה כלל עולמי, כמו המיתון הנוכחי. אחרת השוק לא היה נופל ב-50% בפחות משנתיים. בקשר לממוצעים נעים ופבינוצ'י, הם זהים כי הם נגזרים מהמחיר. כנ"ל כל אינדיקטור טכני אחר, כמו MACD, RSI או אליוט. אני לא כל כך מבין למה אתה חייב לראות אותם מול העיניים, ולמה אתה חייב פירוט על הגרף. המחיר והדימיון בין המחירים מדברים בעד עצמם.

gili667

Member
לא קופצים היום מהחלון ראשית כי אבדו את הבושה

השנים לא רלוונטיות. הרקע הפונד' גם לא משנה, אתה לא באמת יודע, וגם אני לא באמת יודע מה היה בשנות ה-30. היה אז רע, כמו שעכשיו רע. בשנות ה-30 היו תורים לחלוקת לחם ומרק ואנשים קפצו מהגג, והייתה אבטלה של 20%. ברור שבתקופה החופפת הזו גם הייתה בועה, ואחריה הייתה אבטלה גבוהה, ומיתון מאוד ארוך, שאגב היה כלל עולמי, כמו המיתון הנוכחי. אחרת השוק לא היה נופל ב-50% בפחות משנתיים. בקשר לממוצעים נעים ופבינוצ'י, הם זהים כי הם נגזרים מהמחיר. כנ"ל כל אינדיקטור טכני אחר, כמו MACD, RSI או אליוט. אני לא כל כך מבין למה אתה חייב לראות אותם מול העיניים, ולמה אתה חייב פירוט על הגרף. המחיר והדימיון בין המחירים מדברים בעד עצמם.
לא קופצים היום מהחלון ראשית כי אבדו את הבושה
למה לקפוץ מהחלון אם ניתן לקחת בונוסים ענקים מכספי משלם המיסים שהוזרמו לך ע"מ לשרוד?! הסיבה השניה נמצאת כבר במשט הראשון: הפעם ישנה הזרמת כספים בעוד שבמאה הקודמת עצרו את הכספים אני מציע לא לאבד את השאננות כמדומני בכל משבר קודם לאחר התאוששות ראשונה הגיעה צניחה נוספת (לא יודע אם לעומק הקודם יותר או פחות אבל כמדומני צניחה נוספת - לכן מחפש גרפים)

מיתוס10

New member
הסקירה עודכנה ונוסף עוד גרף

סקירה מיוחדת - נאסדאק בצומת דרכים חשובה
החלטתי להוציא סקירה מיוחדת זו מכיוון שלדעתי המצב בשוק קרוב להכרעה - לכאן או לכאן - ונוכחתי שהגענו לנקודות חשובות מאוד בגרף. כידוע אני מחזיק בדעה הלא פופולרית שהשוק עדיין דובי. הרבה יותר קל להגיד המצב טוב בואו תשקיעו במניות. הרבה יותר קשה להיות המתריע בשער. היום רציתי להסתכל על הנאסדאק ולנסות להשוות את המהלך שהוא עשה החל מפיצוץ הבועה בשנת 2000, למהלך של הדאו בין השנים 1929-1933. מבחינת שנים - הרי שאין סימטריה. הדאו ירד במשך מספר שנים מועט בעוד הנאסדאק בסייקל יורד כבר 9 שנים ולדעתי נמצא בקושי בחצי הדרך. אבל גם המהלך המקדים - הגל העולה האחרון שלפני המפולת היה קצר יותר אז. לכן מה שנסתכל עליו בעיקר הוא מבנה המחירים הדומה מאוד. לסקירה המלאה http://www.bebroker.co.il/reviews/review_desc.asp?courseID=82&PageCurr=1

gili667

Member
מיתוס תוסיף בבקשה גרף מהארץ משנות ה 70 עד ימי

מיתוס תוסיף בבקשה גרף מהארץ משנות ה 70 עד ימי
או מראה מקום היכן ניתן לראות זאת מענין לראות את ההתנהגות אצלנו בעמים הקודמות ציר האיקס צריך להיות מספיק מרווח כדי שניתן יהיה לראות התנהגות תודה

מצב
הנושא נעול.
למעלה