סקר "הכנה לראיון"

לפyמים

New member
משהו בסגנון, אמרתי שאני לא יודעת

ושישאל אותה כי אני ממש לא יודעת.

גוליגל

New member
איזה שאלות ../images/Emo31.gif

מראיינים טובים לא שואלים כאלה שאלות... אבל זכותם של מקומות העבודה לשים מולנו מראיינים גרועים
לשאלת ה"תכונות הטובות" יחסית קל לענות. השאלה השניה היא הקשה באמת. אני אוהבת לחפש תכונות "רעות" אבל שלא יהיו רלוונטיות במקום הזה. או תכונות רעות פלוס הפתרון שלהן. למשל - לתפקיד טכני - "מרוב שאני רואה את טובת הלקוח אני מתקשה להגיד 'לא' לבקשות של לקוחות. אז אני מערבת את המנהל שלי שיעזור לי עם סדרי עדיפויות". או "קשה לי לעבוד עם אנשים לא אמינים או בעלי אג'נדה כפולה" - בהנחה שזה או לא-רלוונטי, או שלפחות המראיין חושב שזה לא רלוונטי (שוב, לתפקידים טכניים, לא לתפקיד שמערב עבודה עם קבלנים ומוסכניקים
). או - "אני גרועה מאוד בפוליטיקה פנימית"
לכל תכונה רעה (או טובה) שרוצים לתת, כדאי להכין אנקדוטה קצרה שתדגים וכך זה לא יהיה באוויר.

calabaza

New member
עונה מהצד השני

עד שיצאתי לחופשת לידה עבדתי כמראיינת במכון מיון ואבחון גדול מאוד (עבודה איכסית לגמרי, דרך אגב). קודם כל תלוי מאוד מי מראיין אותך- האם זה מישהו מקצועי ומיומן (ואם הוא כזה בחיים לא ישאל את השאלה הזו, אלא מקסימום- מה היה אומר עלייך הבוס הקודם שלך) או מישהו שאפשר למכור לו לוקשים. באופן כללי לדעתי כדאי *מאוד* להיות אותנטיים- לא להגיד משהו שאת לא. וכמו שהציעה גוליגל לגבות את מה שאת אומרת בדוגמאות כי מראיין טוב יבקש אותן (בעיקר אם מה שאומרים לא נשמע מתאים לדמות שעולה ממך בשאר הראיון). גם חשוב שתדעי למה מה שאת מציינת הוא שלילי כי את עשויה להישאל על כך. אני מודה שכשמרואיינים אמרו לי כתכונות שליליות "פרפקציוניסט" ו"עקשן" אטמתי את אוזניי, כי זה נשמע נדוש וניסיון לקחת משהו חיובי ולהציג אותו כשלילי בלי שבאמת חושבים כך (ואני מצטערת שעושה עוול לאלה שהם באמת כאלה ובאמת רואים בכך משהו שלילי). כמו שהציעו אחרות בעיני כן חשוב לומר משהו שלילי באמת אבל כזה שלא מהותי לתפקיד. למשל- לתפקיד שירותי בעיקרו אפשר להגיד שאת לא טובה במכירות. יותר טוב- להגיד שאת לא טובה בייזום קשר מכירתי אבל ברגע שיוצרים עבורך את הקשר את יכולה לשכנע (כי מכירה זה בעצם הרבה יכולת שכנוע). אני באופן אישי מדברת הרבה פעמים על הפער בין מי שאני לבין האופן שבו אני נתפסת ע"י אחרים, בהתחלה, כשלא מכירים אותי טוב. זה משהו שהוא מאוד נכון לגביי וגם הבעייתיות בו היא בד"כ זמנית (עד שמכירים אותי היטב). אמנם יש תפקידים שבהם דבר כזה הוא מכת מוות (שוב מכירות...) אבל בהרבה עבודות זמן הסתגלות והיכרות זה לגיטימי. ודבר אחרון- אני לא בעד להימנע מתשובות לשאלות האלה, דביליות ככל שיהיו. כשמסרבים לענות זה יכול להעליב את המראיין או לאיים עליו ("זותי לא משתפת פעולה") וכשאומרים שלא יודעים זה עלול להעיד על מודעות עצמית נמוכה למדי (את לא מכירה את עצמך בתור עובדת? לא יודעת מה חשבו עלייך בוסים קודמים?) אוף, קשה להקליד ביד אחת.. לקח לי שעה לכתוב את זה

דודולי

New member
נשבעת לך

שרציתי לפתוח שרשור כזה בדיוק! רצה לקרוא מה כתבו ואז אענה גם...

מעצבן אותי הקטע עם הפרפקציוניסטית

כי אני באמת כזאת וזו תכונה מזעזעת. זה מתבטא אצלי במיוחד בכתיבה ובפנאטיות לדיוק מדעי. זה גרם לעיכובים מטורפים בכל דוח או מסמך שהוצאתי. תכונה לאאאא טובה.

Rplus1

New member
בדיוככה

אבל לבוסים שלי זו הרבה פעמים תכונה לא רעה בכלל, כי מקבלים ממני תוצר מאוד איכותי.

אורחת פורחת

אתמול נשאלתי את השאלה הזו בדיוק. המראיינת, שאני מניחה כי מעצם עבודתה במוסד גדול ומכובד היא מראיינת מקצועית לחלוטין, שאלה אותי מה התכונות הטובות והרעות שלי ביחס למשרה המוצעת. חייבת להודות שהיא היתה כ"כ לא נעימה, שפשוט שלפתי תשובה ועניתי לה שאני פשוט לא יכולה לחיות עם טפשות וטמטום, וכשאני נתקלת בכאלה, אני מרגישה צורך להשמיע את דעתי - נו מטר וואט. ראיתי שהיא רשמה המון הערות בשוליים של הטופס. היות וגם ככה המנכ"לית שראיינה אותי קודם אמרה שהיא חושבת שאני אובר קווליפייד לתפקיד, אני מוכנה להתערב שהכנות שלי לא תעזור לי פה, אלא להיפך. מצד שני, ותרשו לי להרהר בקול רם, אני לא מצליחה להבין את הצורך של מעסיקים לגייס "יס - מנים" שיקטינו ראש. הקטנת ראש זו תכונה מכוערת מאד בעיני. כנות ואמינות - מעלה נעלה. אני לא יודעת אם אתקבל לעבודה. נקבעו לי מבחנים על מחשב ביום חמישי הקרוב. אני יכולה רק לומר שבגילי ה"מופלג" חשוב לי להישאר אמיתית ונאמנה לעצמי, למחשבות שלי ולמי שאני .

למעלה